Ocena wątku:
Swiecący ESP Sharan AUY
27-05-2012, 17:28
Post: #11
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
:huh:witam u mnie w shariku czasem zapala się ESP nie ma reguły kiedy po podłaczeniu kts-a bosch wyskakuje bład 1,2,4 pompowtrysk powyżej granicy regulacji ostatnio pokazal 1,2,3 powyżej nie wiem w tym tyg bede wymienial rozrzad to zobacze wtyczki i sprobuje podłaczy go pod VAG może to ten czujnik g85 tak jak piszecie dlatego jak juz cos wynajde to rzuce na forum...
Reklama

27-05-2012, 23:26
Post: #12
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Wydaje mi się że Tobie się zapala ESP z powodu tych pompek bo to w ten sposób właśnie sygnalizuje. Ja mam ten nieszczęsny czujnik skrętu (G85) który mam w sterowniku ABS i CAN. Mój błąd jest gdzieś na wiązce kabli zasilających do radia bo org.radio vw juz nie działa na amen a i drugie co podłączyłem na godzinę to też kaput! tylko podświetlenie świeci. Jakby ktoś miał jakieś pomysły lub to przerabiał kiedyś to proszę o podpowiedzi . Pozdro
28-05-2012, 06:30
Post: #13
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
mozna wyłaczyc programowo ESP lub np wypiac wtyczke od pompy abs; posmigac i sprawdzic czy łapie błedy dalej odnosnie tych pompowtrysków. Trzeba wykluczać po kolei podzespoly ktore to moglyby byc przyczyną.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-02-2013, 19:52
Post: #14
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Ponowie temat, poniewaz mam teraz raz na jakis czas ten problem.
Silnik czasami szarpie, przerywa az zapala sie ESP i chodzi na 3 cylindry.

Wyczytalem na forach Passata, ze najczestszym problemem jest brak styku na pompowtryskiwaczu nr 1. Jak auto wystygnie, problem sie uspokaja do momentu zagrzania auta.

Dzisiaj nie mialem problemu - ucichlo. Jednak jutro jade to rozebrac, a powodow moze byc kilka.
1. Przede wszystkim wtyczki do pompowtryskiwaczy - trzeba przeczyscic i podoginac tak, zeby nie byly luzne styki.
2. Dowiedzialem sie, ze pompowtryskiwacze powinny byc regulowane mechanicznie co 100 tys. km, bo w przeciwnym przypadku moze byc taka sytuacja, ze albo na zimnym, lub na cieplym bedzie sie wlasnie tak dzialo, ze nie bedzie chcial poprawnie pracowac.
3. Mozliwe uszkodzenie wiazki elektrycznej doprowadzajacej prad do wtryskiwaczy.
4. Ostatecznosc to sam pompowtryskiwacz :-)



--
Pawel Kucharuk
Seat Alhambra 4-motion 1.9 TDI
--
18-02-2013, 20:31
Post: #15
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
u mnie było urwane zabezpieczenie na pompowtrysku i jak był zimny to rzucało silnikiem przez jakieś 3-5sek


Załączone pliki Miniatury
   
18-02-2013, 20:56
Post: #16
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Oj to coś ciekawego z czym sie jeszcze nie spotkałem. Właśnie miałem robić filmik z moim przypadkiem ,bo mi telepie na minusowych temperaturach.Pompki własnie wymieniłem bo stare juz miały duże bipy ale dalej telepie.
marcyb3 zawsze ci telepało tym motorem czy tylko jak było w minusie?? Dodam że ustawienie pompek ,usczelniacze itp rozrządy ustawione jak trzeba.
18-02-2013, 22:04
Post: #17
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
oczywiście ze poustawiane wszystko w grudniu robiłem UPG i było wszystko poustawiane tak jak powinno byc,wcześniej tego nie miałem a po wymianie jakies dwa tygodnie jeżdźenia zaczoł na zimnym szarpać.ale myslałem ze tak musi być. jak przejechałem 1500km od wymiany UPG chciałem wyregulować jeszcze raz pompki i okazało sie ze na 3 wtrysku nie moge zrobic luzu.wiec odkręciłem popychacze i okazało sie ze sprężyna jest lużna a pompka siedzi sztywno.ponoc tak mozna jeździć i nic nie przeszkadza ale jak juz zobaczyłem to musiałem to wymienic.
18-02-2013, 22:43
Post: #18
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Aha. Czyli nie mogłeś ustawić tz. momentu zderzeniowego. Mam rozumieć że w ten sposób można rozpoznać co jest tego przyczyna ,czyli to urwane zabezpieczenie. dzięki
18-02-2013, 22:54
Post: #19
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
dokladnie kolego
20-02-2013, 00:09
Post: #20
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
U mnie jest ten sam problem którego nie mogę rozwiązać ,wymieniłem czujnik skrętu i nadal go nie widzi nie wiem co mam dalej robić?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name