Ocena wątku:
regulacja sztangi turbo???
05-11-2018, 21:54
Post: #31
RE: regulacja sztangi turbo???
Ja bym wierzę uporał się z doładowaniem. Doładowanie może iść jak po sznurku nawet jak przeplywka będzie pokazywać cały czas np 700 czy 750 mg. Przy skróceniu do tych 14 obr już doładowanie aż tak źle nie wygląda. Można się pokusić o skrócenie jeszcze o obrót. Bez stabilnego doładowania nie ma co przechodzić na inne problemy. Nie wiem czy przeplywka zaniża odrobinę czy jest gdzieś mała nieszczelność na tych rurach dolotowych czy może nawet wałek rozrządu ma wytarte krzywki. Bo tak żeby przeplywka wskazywała dużo to nie problem zrobić bo wstawi się dwie diody we wtyczkę i już będzie cały czas 1100 mg ale nie oto chodzi.

Demontując ta gruszkę to coś kolega robił z nią? Wyropowal ją? oczko na końcu sztangi przyklejał odrobinę by nie latało na tej dźwigni z luzem. Powtarzam ostatni raz że tam luz na poziomie pół milimetra na tym oczku już będzie powodował takie odchyły po 100 mbarow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

05-11-2018, 22:18
Post: #32
RE: regulacja sztangi turbo???
wesol jutro ustawie ja na te 13 czy moze 14 i zobacze jak jest .a walek i szklanki byly wymieniane jakies 6 miesiecy temu, gruszki wlasnie ze nie ropowalem tylko wysypalo sie z niej troche jakiegos syfu i lekko ja rozruszalem recznie .
kurcze pewnie jeszcze za glupi jestem ale dlaczego na innym turbo kolego ma 7 zwoi wykrecone i mu smiga a jak ja ustawilem na 7 to juz bylo kiepsko,te same turbiny mamy a inne ustawienia,i bylem jeszcze zobaczyc wesol bo gdzies znalazlem twoj post o przeplywce ze ma byc bosha i no na tej obudowie glownej od przeplywki jest napis bosh tylko to mi ja kiedys sasiad wymianial i nie wiem czy czasem nie wlozyl iinego wkladu a obudowa zostala i to moze ona ma wplyw ,bylo to juz dosc dawno i on juz nie pamieta co wymienial Confused
05-11-2018, 23:46
Post: #33
RE: regulacja sztangi turbo???
No co masz to ja nie wiem . A przeplywki to się dość często wymienia same wkłady. I tu też bywa zazwyczaj że jest to jakiś badziewia zamiennik. Nie wiem co za tendencja jest w społeczeństwie że montować wola nowy ale badziewia syf zamiast ori używkę. Przeplywka to też element raczej niepasujący się. Nawet u Darka Tesara byłem kiedyś to mi dał z szuflady chyba 4 przeplywki to wszystkie protestowałem to niewielkie odchyły miały i pięknie wskazywały. A ta gruszkę to wolisz z syfem i rdzą w środku czy jak? Czemu się ją boisz wymoczyć w ropie. Z waty nie jest zrobiona czy styropianu. Skoro czasem jak się leje oliwa z pokrywy czy egr to jakoś nikt nic nie mówi a tu naftą czy ropą ja umyć to już tragedia. Ja już tak tych gruszek umyłem conajmniej z 20 sztuk. Z tym gwintem to też nie wiem uparty jesteś jak nie wiem. Ile razy mówić trzeba że ma być wyregulowane na dany zakres regulacyjny tej łapki pod dana siła jakie generuje podciśnienie a nie na jakąś długość gwintu. Raz że gruszki też są z zamienników to przecie wiele innych rzeczy jeszcze ma wpływ. Weź sąsiadowi nagwintuj narzynka to co już będzie inaczej. Jak ci mówię że ma być wysterowanie na n75 na poziomie 70%to co kogo interesuje czy jest 5 gwintow czy 15 gwintów.
Dolot sprawdź konkretnie nie na odwal się bo już tu dziesiątki razy pisałem nie szukamy dziury jak palec tylko nawet nakłucia jak od igły.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-11-2018, 08:21
Post: #34
RE: regulacja sztangi turbo???
Wesol co do przeplywki to musze sie z Toba nie zgodzic..
Ze niby to nie jest awaryjny sprzet.
Kiedys wyszlo ze mam padnieta totalnie przeplywke (u Leo na warsztacie)czyszczenie nic nie pomoglo.zeby cokolwiek zdzialac podpielismy przeplywke z passata jego kolegi.po powrocie do domu mialem szukac wiec wzialem znajomego elektro i pojechalismy na szrot do jego kolesia.
Dostalismy 3 przeplywki i pojechalismy testowac.
Komp podpiety i jazda.
Na 3 jedna byla w stanie nadajacym sie do zalozenia.
Roznica niby nie duza juz nie pamietam ile wskazywale tamte ale bylo czuc duza roznice w jezdzie.
Szarana kupilem i tez przeplywka padnieta.
Dostal tamta z audi bo jej juz nie potrzebna przeplywka.
W ogole w kazdym aucie wywalam siateczki i zostawiam przelot.
06-11-2018, 11:55
Post: #35
RE: regulacja sztangi turbo???
Nie wiem chłopaki z opla np Wiesław Ciszewski to zawsze gadał że ktoś tam nich namiętnie wymieniał przeplywki i zawsze nietrafiona diagnoza była. Za mnie w oplu ani jednej nie wymienił nikt i tak samo w fordzie. Ja jeszcze tyle co aut już u siebie na podwórku orzewalkowakem to żadnej niesprawnej nie trafiłem. Raz tylko mi kuzyn przywiózł z golfa 4 ASV przeplywke Boscha bo padnięta była a tak to nie miałem przyjemności. To czy przeplywka pokazuje 850 czy 950 czy 1100 to nie ma znaczenia. Sam kupiłem przeplywke od Tesara i tak mi już została bo problem był gdzie indziej że wartości zniżała. Jeśli przeplywka zawsze wali niskie wartości to raczej może być dziabnieta ale jak jest w stanie pokazać czasem około 1000 mg to ja nie wierzę że coś z nią nie tak.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-11-2018, 13:05
Post: #36
RE: regulacja sztangi turbo???
Nie tylko ja ale takze ten koles elektro poczul roznice gdy bylo np 850 a ponad tysiac.jakby inne auto bardziej agresywne wsciekle bylo na tej przeplywce co sadzila ponad tysiaka.
Z reszta Leo powiedzial tak:chcesz zdrowa przeplywke szukaj takiej co bedzie dawac ponad tysiaka przy 3 tys obrotow.
Moze akurat Tobie sie trafilo tak ze nie wymieniales zadnej ale u mnie na rejonach co drugi musial juz zmieniac.
Ogolnie to polecam ja wyciac programowo i spokoj raz na zawsze..
06-11-2018, 15:19
Post: #37
RE: regulacja sztangi turbo???
Tu akurat raczej nie rozumiesz jak to działa. I tu nie ma znaczenia czy pokazuje 850 czy 1100 bo dawka paliwa jest taka sama. Wykastrowanie przeplywki ma skutki ujemne bo wtedy masz ilość paliwa po ciśnieniu a pamiętaj że powietrze ma różną gęstość zależna od temperatury. Czyli zimą auto będzie zrywnie i nie kopcić a latem będzie słabsze i podkapcac. Teraz zobacz pojechałem na tuning i Robert mi mówi jak chcesz to wylatuje. Nie widzi problemu bo cena ta sama. Ale gadałem z Fiodorem który u niego ogarnia mechanikę i przeróbki dolotów wydechów turbo. I pytam Fiodora wyciąć przeplywke? Mówi nie bo będziesz miał gorszy dół. Pytam go jak masz w swoich seatach? Nigdzie nie wycinałem a ma ponad 300 koni w Ibizie. Nic mu nie blokuje nie tamuje ta przeplywka. A z dolu ładnie wstaje turbo i nie ma mega różnic zima lato.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-11-2018, 16:00
Post: #38
RE: regulacja sztangi turbo???
Jakos nie odczuwam takich spadkow mocy
Fakt teraz turbo wstaje słabo ale to nie wina kastracji.
Ma awx bylo cudnie.
Jedynem minusem usuniecia bylo to jak zmienialem bieg bez gazu to auto tak nie rwalo do przodu.
Sluchaj kazdy inaczej radzi.
06-11-2018, 17:30
Post: #39
RE: regulacja sztangi turbo???
No chyba nie spodziewasz się spadków 50 koni. Sęk w tym że jest jak mówię i ten temat był poruszany zdaje się kiedyś na forum masters a tam wypowiedzi były takich tunerów jak właśnie masters good hope, evo, Roberta z tune itd. chyba nie myślisz że się wszyscy mylą. Poza tym wycinanie maf to jak kastracja kawalera. Każdego trzeba wykastrować bo żony nie ma? Przepływomierz jest elementem ograniczającym zadymienie. Czyli po to by silnik dostawał tyle paliwa by ciągnął przyzwoicie ale chmury nie zostawiał i to w tym momencie gdzie zaczyna się budzić turbo. Poza tym.to element diagnostyczny też. Jak będziesz miał problem z mocą itp to co zrobisz? Jak logi wykonasz. Ci samego doładowania mi zapodac? I co dalej?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-11-2018, 17:53
Post: #40
RE: regulacja sztangi turbo???
EasyBig Grin
Jak bede mial problem z moca i juz nie da rady tego ogarnac to wgrywam softa z maf i po problemie.
Ale tu nie bede sie sprzeczal..
Tak samo twierdzisz ze przeplywka z 850 bedzie jechala jak ta z ponad 1000 a ja jestem takim ludzikiem ze jak nie przetestuje tego sam to nie bedzie sie sprzeczal.
Testy byly robione w ten sam dzien w odstepie 5 min i roznica byla duza..

Nie chce drzec kotow bo nie o to chodzi.
Piszesz ze radza zostawic maf ok ale to sa ludzie co wyciskaja kazdego konia z motorowni..pewnie mowa o grubuch projektach a nie 200+..




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VW Sharan 2.0 tdi BRT turbo po regeneracji pozno wstaje? MarcinW 21 10,253 23-09-2023 20:38
Ostatni post: wesol
  BRT - Zapchany DPF? Kończące się turbo? gbawol 0 525 13-03-2022 18:18
Ostatni post: gbawol
Question Turbo nie działa, MAF zmierzony większy od planowanego f0ff 6 1,826 07-04-2021 11:52
Ostatni post: f0ff
  AUY - problem po wymianie/regeneracji turbo kowalwalcz 33 9,316 20-11-2018 09:06
Ostatni post: wesz82
  Turbo Patryk181 41 20,056 20-05-2018 17:12
Ostatni post: wesol
  turbo kkk z btb z jakim innym mozna je porownac ARL ? ASZ? dr.lolek 3 2,740 14-07-2016 18:41
Ostatni post: wesol
  Spadający wężyk podciśnienia z gruchy turbo PAMONIUSZ 5 3,647 26-05-2016 16:35
Ostatni post: mamwi
  rozłanczanie turbo w zimne dni BBK66 11 3,400 19-04-2016 17:34
Ostatni post: wesol
  regulacja turbiny po wymianie koras-a neus001 1 2,012 22-03-2016 07:30
Ostatni post: wesol
Wink brak turbo, po ponownym odpaleniu wraca Robac1985 35 19,718 10-03-2016 13:48
Ostatni post: qba

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name