Ocena wątku:
golf MK2 syncro opinie?
02-02-2012, 22:30
Post: #1
golf MK2 syncro opinie?
Panowie i Panie,
potrzebuję wszelkich informacji na co zwracać uwagę przy zakupie auta z napędem syncro? konkretnie będę jechał po golfa 2 syncro, ale myślę, że te wszystkie napędy miały kiedyś jednego ojca i są podobne, chyba, że się mylę to poprawcie.

Z tego co już wiem to, że jedna strona na lewarek i bieg do przodu sprawdzić czy sprzęgło wiskotyczne się w ogóle załącza, a później do tyłu sprawdzić czy sprzęgło jednokierunkowe w tylnym moście przełącza się przy jeździe do tyłu.

Co jeszcze? liczę na opinie osób które miały do czynienia, a szczególnie problemy z tym napędem.

z góry dziękuję za pomoc.
Reklama

03-02-2012, 10:44
Post: #2
RE: golf MK2 syncro opinie?
A tak z ciekawości jakiego chcesz kupić Syncro czy Syncro Country.
Tak przy zakupie to grunt zdrowa i nie pordzewiała buda musisz znaleźć sztukę której podwozie(zawieszenie) będzie trzymać się kupy. Reszta jakoś pośmigasz podobno w synchro łatwo wsadzić tylny most od 4motion po małych przeróbkach.
A sam Golf MK2 to co ci będę pisał sam wiesz, zarąbisty furant sam miałem GTD takiego i złego słowa powiedzieć nie dam.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
03-02-2012, 11:37
Post: #3
RE: golf MK2 syncro opinie?
Konkretnie to ma być country. Potrzebuję auta, które stanie w rodzinie na miejscu brudnego auta, a że chciałbym, żeby to nie był taki zwykły wół, to padło na country. Również ze względu na to, że już mieliśmy kiedyś golfa tylko zwykłego i dzięki niemu zrozumiałem, że vw i nic innego. Boje się nieco tego syncro, pewnie z niewiedzy, ale i czytałem już trochę i myślę jak się nie spróbuje to się człowiek nie nauczy.
03-02-2012, 12:57
Post: #4
RE: golf MK2 syncro opinie?
w syncro należy zwrócić uwagę na napęd
bywa że jest zajechany na maksa a ceny części powalają
często pierwszym na co należy zwrócić uwagę to nie taki sam rozmiar opon na przedniej i tylnej osi
pozatym zwróć uwagę na ogólny stan podwozia i elektrykę - pojazdy tego typu często były używane do przepraw terenowych i często bywały przytopione lub mają nadwyrężone elementy podwozia
co do elektryki to jak ktoś myśli że mk2 ma 4 kable na krzyż to się grubo myli - te auta mają mocną elektrykę ale nie wodoszczelną
co do country to zadaj sobie wiele trudu i poszukaj auta zadbanego i sprawnego - nawet opłaci się zapłacić więcej za dobry egzemplarz
jak już napisałem ceny części do syncro (skrzynia, most, sprzęgło) są okrutne a wybór bardzo niewielki - pasują tylko z golfa (nie wiem dokładnie czym się różni syncro od country od strony napędu ale nawet jak to dokladnie to samo to malutko tego powstało)
życzę ci zakupu naprawdę zdrowego egzemplarza i wiele radości z niego
pozdrawiam
Robert



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
03-02-2012, 13:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2012 13:28 przez daneczek76.)
Post: #5
RE: golf MK2 syncro opinie?
Hamamatsu dobrze cię rozumiem dlatego też w Niemczech dzięki Golfowi II powstała nazwa aut typu GOLF Klase (która mówi o niezawodności i klasie ) tą renomę wyrobił sobie MK2 dlatego też tak dług go produkowali. Tak jak pisałem takich aut tak prostych w naprawie a zarazem niezawodnych już nie ma ostatnie aut z dobrym i prostym zawiasem to Octavia I i GOLF IV (belka tylna wleczona) teraz już w nowszych wielowachacz.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ford c-max opinie Mazur1908 54 15,304 10-07-2019 14:35
Ostatni post: wesol
  Audi A3 8P prosbo o opinie Bogos 0 1,397 01-11-2015 12:47
Ostatni post: Bogos
  Golf 2 zbieżność kół macius4343 9 3,884 22-05-2015 14:20
Ostatni post: alec

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name