Ocena wątku:
Asystenci doposażenie
09-04-2022, 08:46
Post: #1
Asystenci doposażenie
Witam, niedawno stałem się posiadaczem Sharana z 2011r., troche chciałbym go doposażyć, obecnie mam wymienione zegary na kolor 3D aczkolwiek nie mam żadnych asystentów w ustawieniach MFA, chodzi mi głównie o asystent pasa i asystenta znaków drogowych, mam kamerę w lusterku i asystenta parkowania. Czy dodanie innych to kwestia kodowania czy trzeba coś wymieniać/dokładać?

W planach mam wymianę radia na MIB2 i co z tym się wiąże wymiana gatewaya i sterownika PDA/PDC i prawdopodobnie modułu kamery cofania.
Reklama

10-04-2022, 08:20
Post: #2
RE: Asystenci doposażenie
Witam,
Jeśli masz kamerę w lusterku (3AA980654) to powinieneś mieć teraz line assist i możliwość zakodowania sign assist na radiu RNS 315 lub RNS 510. Jeśli zmienisz radio na MIB to do zmiany będzie również kamera przednia na 3Q0. Podobnie z kamerą cofania - zmiana modułu i wiązki. Przez wszystko przechodziłem i są na forum tematy z opisem co i jak.
11-04-2022, 15:01
Post: #3
RE: Asystenci doposażenie
(09-04-2022 08:46)Kitsufan napisał(a):  Witam, niedawno stałem się posiadaczem Sharana z 2011r., ......mam kamerę w lusterku i asystenta parkowania.

he he w roczniku 2011 Smile jaką kolega ma ''kamerę"
16-04-2022, 22:58
Post: #4
RE: Asystenci doposażenie
Pewnie tą do automatycznych świateł drogowych. Żeby mieć asystentów (pasa, znaki) to najprościej wymienić szybę pod kamerę, poprowadzić wiązkę, zakodować, wgrać parametryzacje i ustawić wszystko na specjalnej planszy.

Ja jestem po tych zabiegach i mam kamerę 5Q. Znaki działają słabo, mam ciągle info o ograniczonym działaniu. Pas trzyma super. Automatycznych drogowych jeszcze nikt mi do końca nie uruchomił Confused
17-04-2022, 08:20
Post: #5
RE: Asystenci doposażenie
(16-04-2022 22:58)szczyku napisał(a):  Ja jestem po tych zabiegach i mam kamerę 5Q. Znaki działają słabo, mam ciągle info o ograniczonym działaniu. Pas trzyma super. Automatycznych drogowych jeszcze nikt mi do końca nie uruchomił Confused

Hmm dziwne, ja też jestem po zmianie kamery z 3AA na 5Q0 i znaki działają dobrze podobnie jak line assist i HBA. Info o ograniczonym działaniu pojawia się raz na ruski rok jak jadę nowo wybudowaną drogą i nie ma jej na mapie DM.
26-11-2022, 00:53
Post: #6
RE: Asystenci doposażenie
Czy mogli byście proszę podać namiary, u kogo można autko doposażyć? (Sharan 2016). To co mnie interesuje to
Lane assist
No i jeśli się da za rozsądne pieniądze, dodać do tempomatu adaptacyjność

Nie zrobię tego sam, chętnie skorzystam z "pomocy eksperta", który będzie wiedział co tam można a czego się nie da.
26-11-2022, 08:49
Post: #7
RE: Asystenci doposażenie
(26-11-2022 00:53)Paweł.Sharan napisał(a):  Czy mogli byście proszę podać namiary, u kogo można autko doposażyć? (Sharan 2016). To co mnie interesuje to
Lane assist
No i jeśli się da za rozsądne pieniądze, dodać do tempomatu adaptacyjność

Nie zrobię tego sam, chętnie skorzystam z "pomocy eksperta", który będzie wiedział co tam można a czego się nie da.

Mogę podać namiary na priv.
Jeśli chcesz dołożyć lane assist to przednia szyba do wymiany na taką pod kamerę.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name