Ocena wątku:
Co to
18-03-2022, 20:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2022 20:20 przez Dawidsoon.)
Post: #1
Co to
Witam panowie. Mam pytanko o nazwę tego wężyka i czy jest dostępny, lub jak to naprawić bo płyn spierdala szybciej niż woda w kiblu . Dodam że ten wąż idzie do pompy z tego co mi mechanik powiedział


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

18-03-2022, 21:04
Post: #2
RE: Co to
Ale gdzie ci cieknie na tym trojniku? Czy poszedł ci ten wąż. Węża możesz kupić na metry i tyle w temacie. A tak to szrot bo w ASO to pewnie zapłacisz z 200 zł za kawałek gumy.
18-03-2022, 21:12
Post: #3
RE: Co to
To nie trójnik. Mechanik stwierdził przetarcie od drgań. Problem w tym że to jest pod gumową obejmą która ma zapobiegać przecieraniu się tego wężyka od silnika. A u tego samego mechanika był samochód przed 2 tygodniami i nic z niego nie lało. Ale dzięki za info jutro coś ogarnę
18-03-2022, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2022 21:18 przez Niemago.)
Post: #4
RE: Co to
Ty masz silnik AUY? Bo to co wrzuciłeś jest od ASZ BTB. Możesz wrzucić fotkę który to wąż dokładnie?
18-03-2022, 21:19
Post: #5
RE: Co to
Nie wiem jakie ma oznaczenie
18-03-2022, 21:22
Post: #6
RE: Co to
Jezeli masz silnik taki jak w profilu AUY. I szukasz weza wody ktory wchodzi w blok z prawej strony patrząc od przodu to tu masz jego numer: 7M3122063G

W zlaczniku uklad chlodzienia dla AUY, AFN


Załączone pliki Miniatury
   
18-03-2022, 21:27
Post: #7
RE: Co to
Prezesie złoty. Ten wężyk o który mi chodzi idzie z trójnika od powrotu do zbiorniczka Do pompy wody z tego co powiedział mechanik. I on idzie pod filtrem paliwa i zakręcę między ścianę grodziową a blok silnika. Gościu powiedział że on jest jakiś powyginany i dlatego musi być specjalny bo normalny to się zegnie i wody nie puści. A co jak bym zrobił to na tym bandażu do węży? Sądzisz że by wytrzymało?
19-03-2022, 19:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2022 20:04 przez Niemago.)
Post: #8
RE: Co to
Sądzę że nieSmile musisz mi dokładnie podać jaki masz silnik to podam ci numer tego węża. Ja patrzyłem u siebie na ten wąż i szczerze to nie wiem jak on miałby się przetrzeć, gdzie u ciebie on jest przetarty u mnie on idzie nad filtrem paliwa później wchodzi za niego i w kierunku bloku silnika i jak go macalem to nie wiem gdzie on by się miał przetrzeć i jakim cudem.

U mnie ten wąż ma numer 7m122447m ale nie ma tego na allegro a nowy widzę że kosztuje 100 euro.bo nie można go kupić pojedynczo.

Ja to bym zrobił tak w zależności gdzie jest pęknięcie jeżeli gdzieś na środku to wyciągnął tego węża i zapodal jakąś złączkę między te dwa kawałki. Ewentualnie dorobił coś z węży na metry ten przetarty fragment. Da się kupić kolanka 45 stopni itd. więc myślę że to do naprawy. Ale to tylko gdybam bo nie wiem gdzie masz dokładnie to pęknięcie.

Tu masz filmik:
https://youtu.be/ujMI0R8LAYw
19-03-2022, 20:25
Post: #9
RE: Co to
Dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty. Wyjąłem starego węża i pojechałem kupić nowy na metry (chyba paliwowy)
Koszt zabawy był warty 17 zł, bo jeszcze płyn.a na dole zdjęcie starego. Nie był przetarty tylko go rozsadziło moim zdaniem.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name