Ocena wątku:
Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
29-12-2021, 23:23
Post: #1
Sad Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
Witam, jako że to mój pierwszy post chciałem się przywitać!

Słuchajcie mam problem z moją Alhambrą 7N 2010r. Alhambra po wymianie rozrządu przestała grzać całkowicie, przed wymianą grzała ale bez szału. Mechanik stwierdził że problemem jest nagrzewnica, jedna rurka ciepła druga zimna i tak faktycznie było. Wymieniłem nagrzewnicę wypłukałem układ płukanką do układu, później 4 płukania wodą demineralizowaną w międzyczasie kontrola kwestii ciepłoty rurek wejścia i wyjścia nagrzewnicy (obie wewnętrzne parzą) finalnie zalane już płynem i brak ogrzewania... W międzyczasie podczas jazdy na wodzie demineralizowanej pewnego razu poszło ciepłe ale po zalaniu płynem mam już zimne cały czas takie złamane co szyby odparuje ale słabo to idzie. Temat termostatu raczej działa bo dopiero jak złapie temperaturę grzeją się przewody do chłodnicy. Dziś sprawdziłem jeszcze czy słychać dogrzewacz lecz cisza do tego z rurki wydechu dogrzewacza nie dmucha więc nie działa ale to tylko sprawiło dłuższe grzanie się auta. Auto utrzymuje wartości temperatury na wskaźniku 70-80°C czasem dojdzie do 90°

Ktos coś ma jakiś pomysł dlaczego zimne? Od zalania finalnie płynu minęło 3 tygodnie 0 poprawy. HELP Huh
Reklama

30-12-2021, 00:55
Post: #2
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
A na 100 procent odpowietrzony układ? czasem zdarza się że ktoś za szybko zalewał płyn i może zrobił się korek w nagrzewnicy.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
30-12-2021, 00:58
Post: #3
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
(30-12-2021 00:55)andrew7800 napisał(a):  A na 100 procent odpowietrzony układ? czasem zdarza się że ktoś za szybko zalewał płyn i może zrobił się korek w nagrzewnicy.

A jak to potwierdzić czy na 100% mogę ewentualnie dokopać się do nagrzewnicy i sprawdzić czy ona też gorąca ale co do odpowietrzenia to nie wiem lecz po 3 tygodniach chyba powinien być odpowietrzony?
30-12-2021, 01:04
Post: #4
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
Teoretycznie powinien po takim czasie się odpowietrzyć.Wink Można ewentualnie poluzować węże od nagrzewnicy i się okaże czy jest płyn czy powietrze.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
30-12-2021, 01:09
Post: #5
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
(30-12-2021 01:04)andrew7800 napisał(a):  Teoretycznie powinien po takim czasie się odpowietrzyć.Wink Można ewentualnie poluzować węże od nagrzewnicy i się okaże czy jest płyn czy powietrze.

Jeśli powietrze to naprawdę ciepłe bo oba przewody takie właśnie są, otworze i sprawdzę jak sama nagrzewnica się nagrzewa.

A temat klap jest realny jako powód braku ciepłego?
30-12-2021, 17:04
Post: #6
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
Temat znany. Silniczek sterujący klapą szwankuje. Potencjometr w tym silniczku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-12-2021, 17:41
Post: #7
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
(30-12-2021 17:04)wesol napisał(a):  Temat znany. Silniczek sterujący klapą szwankuje. Potencjometr w tym silniczku.

I objawem tego również może być zimne na tył auta na nogi? Czy na tył mamy osobną nagrzewnice? I mam kolejny problem Sleepy
31-12-2021, 11:42
Post: #8
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
(30-12-2021 17:04)wesol napisał(a):  Temat znany. Silniczek sterujący klapą szwankuje. Potencjometr w tym silniczku.

VCDS wykaże błąd silniczka jeśli to w nim problem?
31-12-2021, 13:07
Post: #9
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
Tak. Jest to silniczek z małą przekładnia i tam w środku jest potencjometr w kształcie podkowy. Nie widzi prawidłowego położenia tego solniczka. Panel sterujący dostaje info ze niby ogrzewanie jest ustawione na Hi a tak naprawdę łapka jest na Lo. Dlatego jest ten problem. Potrafi się zepsuć i w pozycji hi jak i Lo. Czasem wali np na kierowcę gorącem a na pasażera zimnem. Bywa różnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-12-2021, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2021 14:17 przez szyszek7.)
Post: #10
RE: Brak ogrzewania nowa nagrzewnica
(31-12-2021 13:07)wesol napisał(a):  Tak. Jest to silniczek z małą przekładnia i tam w środku jest potencjometr w kształcie podkowy. Nie widzi prawidłowego położenia tego solniczka. Panel sterujący dostaje info ze niby ogrzewanie jest ustawione na Hi a tak naprawdę łapka jest na Lo. Dlatego jest ten problem. Potrafi się zepsuć i w pozycji hi jak i Lo. Czasem wali np na kierowcę gorącem a na pasażera zimnem. Bywa różnie.

podpiąłem się i takie oto błędy wyszły:
   
   
   
   
Skasowałem przeprowadziłem kalibrację/test, został jeden błąd:
   
Od tylnej klapy natomiast przy kalibracji ją słyszałem z tyłu Dodgy

Rozgrzałem auto i górna rurka do nagrzewnicy pod maską gorąca dolna trochę mniej niż górna ale dość ciepła auto osiągnęło na postoju prawie 70 stopni C z tyłu przełamane powietrze zarówno na nogi jak i z sufitu (praktycznie jednakowe)

Temat webasto chyba opanowany było 5 błędów ostatni był taki:
   
Odblokowałem w bloku 42 skasowałem błędy i nie pojawiły się, czekam na temp poniżej 5 stopni i będę wiedział czy problem zniknął czy wróci.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adblue - brak resetu po dolaniu shreku 33 34,094 04-11-2016 16:59
Ostatni post: Maciej_F

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name