Ocena wątku:
Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
14-11-2021, 16:10
Post: #1
Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
Witam

To jest moja pierwsza jesień z Alhambrą 7N. W ostatnich dniach temperatura spadała poniżej 4 C i zauważyłem że włącza się dogrzewacz. Jednego razu po zgaszeniu silnika wentylatory pracowały jeszcze przez około 3min. Czy to jest normalne?
Reklama

14-11-2021, 17:36
Post: #2
RE: Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
Pewnie DPF się dopalał a ty mu przerwałeśCool
14-11-2021, 22:22
Post: #3
RE: Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
(14-11-2021 16:10)kolkus napisał(a):  Witam

To jest moja pierwsza jesień z Alhambrą 7N. W ostatnich dniach temperatura spadała poniżej 4 C i zauważyłem że włącza się dogrzewacz. Jednego razu po zgaszeniu silnika wentylatory pracowały jeszcze przez około 3min. Czy to jest normalne?

Tak to normalne, przecież jak działa dogrzewacz to spalane jest paliwo więc jest jakaś temperatura nad którą trzeba zapanować po wyłączeniu silnika.
14-11-2021, 23:30
Post: #4
RE: Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
Dogrzewacz chodzi na pełnej mocy do osiągnięcia około 75 stopni. Powyżej przechodzi na połowę mocy i przy 85 się wyłącza całkowicie. Wiatraki jeśli miałyby się włączyć od przegrzania silnika to temperatura płynu chłodzącego musiałaby wynosić ponad 105 stopni. O tej porze roku jest to niemożliwe. Wiatraki albo się włączają bo dpf się wypala lub chce się wypalić i silnik chodzi na dopalaniu cały czas z jakiegoś powodu albo moduł wiatraków się zrypal i wtedy też mogą chodzić cały czas.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-11-2021, 23:46
Post: #5
RE: Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
No i zawsze można liczyć na kolegów co poprawią i dokładnie wytłumaczą Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośne stuki dogrzewacza po zgaszeniu silnika. beny1 2 345 12-03-2023 22:35
Ostatni post: beny1
  Czas nagrzewnia silnika??? boger01 37 9,191 13-02-2021 13:17
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name