Ocena wątku:
Łożysko oporowe
23-06-2021, 17:47
Post: #1
Łożysko oporowe
Witam mam pytanko muszę oddać samochód do mechanika a nie chce żeby mnie za bardzo nie naciągnęli na koszta , podczas jazdy na trasie 6 bieg mi wyskakiwał a później miałem problem z biegami bo po odpaleniu silnika słychać było stukanie skrzyni, kolega mówił że miał tak samo w passacie i że musiał wymienić łożysko oporowe, mam pytanko czy oprócz łożyska trzeba wymieniać całe sprzęgło i czy mogło się coś stać że strzynia ?
Reklama

23-06-2021, 18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2021 18:33 przez wesol.)
Post: #2
RE: Łożysko oporowe
diagnozy sie stawia na zywym organizmie a nie z opisow. lozysko wyciskowe to element majacy wpływ na to czy wysprzegla nam docisk. jesli lizysko zaczyna sie sypac to zazwyczaj wydaje odgłosy po pisk, jazgot. podawaj tez rocznik auta, i kod skrzyni biegow bo to tez ma znaczenie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-06-2021, 18:38
Post: #3
RE: Łożysko oporowe
Wydaje takie odgłosy i jak chce ruszyć samochodem muszę kilka razy sprzęgło wcisnąć i wbijać bieg bo od razu nie chce zaskoczyć, wiem że diagnoza najlepsza jest po sciagnieciu skrzyni ale jak się nie mam pewności mechanika wolę wiedzieć coś więcej wcześniej żeby mnie nie naciągnęli na dodatkowe koszta samochód to Sharan 1.9 tdi auy r2000 kodu silnika nie znam
23-06-2021, 21:27
Post: #4
RE: Łożysko oporowe
to może byc wysprzeglik ale tez moze byc to wina koszącej sie dwumasy. raz sie ustawi centrycznie to jest okej a raz przesunie i masz problem wtedy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-06-2021, 20:28
Post: #5
RE: Łożysko oporowe
Okazało się że skrzynia rozwalona, sprzęgło też nadaje się do wymiany, co lepsze Luk czy sachs ? Chce od auy od asz zamontować, a co do skrzyni mam WWO 2 02N 301 103 TL 030 szukać dokładnie tej samej czy polecacie jakaś inna ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czy to może być łożysko? bartekb14 2 1,912 24-03-2014 19:55
Ostatni post: bartekb14

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name