Ocena wątku:
Drzwi automatyczne nie otwierają się
22-06-2021, 15:00
Post: #1
Drzwi automatyczne nie otwierają się
Cześć

Mam problem z otwieraniem drzwi tylnych (automatycznych). Sytuacja wygląda nastepujaco: synek skakał w samochodzie, włączał światła, klikał, pstrykał i rozładował akumulator. Próbowałem odpalić auto, niestety nie dało rady. Chciałem otworzyć tylne drzwi, uchyliły się jakieś 3cm i stanęły. Nie chcą się dalej otworzyć. Na siłę mogę je otworzyć, jak chce zamknąć, to zamek elektrycznie dociąga drzwi, ALE o otwarciu z guzika, albo delikatnie pałac za klamkę nie ma opcji. Do tego ciągle miga kontrolka drzwi na przednim panelu. Dodam że chodzi o lewe drzwi, prawe działają beż problemu.
Samochod odpaliłem, ale drzwi dalej nie działają. Akumulator został wymieniony na nowy, bo stary juz dokończył swój żywot.
Ktoś miał taki przypadek? Jak z tego wybrnąć?
Poszkodowany to Sharan 2014r. 2.0 TDI 140KM z DSG
Reklama

22-06-2021, 19:12
Post: #2
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Zamknij drzwi i wykonaj adaptacje przyciskiem szyby
29-06-2021, 10:38
Post: #3
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Moze to glupie pytanie ale w jaki sposob, sie to robi?
29-06-2021, 19:18
Post: #4
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Tak jak adoptujesz krańcowe położenie szyb ,ciągniesz przycisk od szyb do góry i trzymasz aż się zamknie i jeszcze przez 3sek. przytrzymujesz po zamknięciu i to samo robisz w dół z szybą
29-06-2021, 23:30
Post: #5
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Dzieki wielkie to jednak latwiejszy sposób. Znalazlem gdzies ze trzeba przejechac kilka km, a pozniej bawic sie przyciskiem.
30-06-2021, 19:20
Post: #6
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Witam


doprecyzuję bo ostatnio za diabła nie mogłem tego zrobić, i w końcu odpaliłem VCDS i rozszyfrowałem.

1. jedziesz na dół max,
2. jedziesz na górę max
3. puszczasz przycisk
4. jeszcze raz do góry, gotowe
02-07-2021, 12:32
Post: #7
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Yyyy ?? Billy Kraków . Adaptacja krańówek szyb na zaadptować krańcówki od drzwi ?
Ja pamiętam jak drzwi szwankowały . To właśnie drzwi jechałem od do końca otwieranie / zamykanie . Zamykanie z pilota .
I jakoś się adaptpowało . Trochę na czuja ale zawsze podziałało .
29-01-2023, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2023 16:30 przez pitry.)
Post: #8
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Witam mam problem z prawymi drzwiami przesuwnymi. Dziecko chcialo je otworzyc z zewnątrz nie wiem ile bylo tych prób w efekcie koncowym drzwi nie działają.
Po pociagnieciu klamki z zewnątrz drzwi sie odblokowują ale nie otwierają. Manualnie mogę je otworzyc tylko do połowy poniewaz na tyle pozwala mi... nie wiem czy to linka czy przewod elektryki ktory jest umieszczony w prowadnicy drzwi. Kiedy probuje je zamknac z uchwytu na drzwiach od wewnątrz slyszę, ze mechanizm zwijania sie odzywa rusza linką ale jej nie zwija, slychac jakies przeskakiwanie. Robilem diagnostykę. Ponizej przesylam zrzut.
Dodam ,że kasowanie bledow nic nie daje. Kontrolka na panelu swieci. Dociaganie drzwi dziala samoczynnie po ruszeniu z miejsca autem.
Prosze o pomoc.


Załączone pliki Miniatury
       
04-02-2023, 18:24
Post: #9
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Żyje to forum? Nikt nie wie czy nie chce pomóc?
Ma ktoś manual jak się dobrać do zwijacza linki?
Trzeba rozbierać boczek tylnego błotnika czy demontowac szynę drzwi?
07-05-2023, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2023 14:37 przez pitry.)
Post: #10
RE: Drzwi automatyczne nie otwierają się
Witam, jako że nie otrzymałem żadnej pomocy w temacie, zabrałem się za to sam.
Żeby dobrac sie do mechanizmu otwierania/zamykania drzwi trzeba zdemontować tapicerkę(boczek) błotnika tylnego. Pokazuje to pewien Anglik na swoim kanale -you.....
Następnie zdjąć listwę / oslonę prowadnic. W tym celu zdejmujemy tylną lampę, oraz odkręcamy dwie śrubki widoczne na slupku C po odsunięciu drzwi. Listwę zdejmujemy przesuwając ją w kierunku "ku tylowi" nie ciągniemy za listwę bo uchwyty są delikatne.
Kiedy mamy już wszystko rozebrane, widać cały mechanizm.
Od wewnątrz przykręcony jest dwiema śrubami, od zewnątrz na końcu prowadnicy jest dwie długie śruby trzymające gumową osłonę linki oraz na slupku C pod osloną listwy jest plastikowa nakrętka, można ją odkręcić ręcznie.
Następnie odpinamy linki z wózka drzwi. Jest dwie linki, po zdjęciu oslony prowadnicy dobrze je widac, są zalane plastikiem. Wypinamy je podważając od gory, ja zrobilem to narzedziem do demontowania zszywek tapicerskich.
Linki mamy luźne wyjmujemy mechanizm, tylna linka jest dodatkowo w grubtm pancerzu, trzeba sie pogimnastykować zeby ją wyciągnąc, najlepiej obracając calym mechanicmem.
Przyczyną uszkodzenia w moim przypadku byla przwdopodobnie przeszkoda zamarzniety snieg? wypięła sie tylna linka i podczas proby otworzenia drzwi silnik pociągnął linke a drzwi staly w miejscu.Efektem tego bylo wręcz zmielenie, pozaginanie linki oraz uszkodzenie jej plastikowej oslony.
Zestaw naprawczy nie występuje. Oryginał występuje tylko w calosci bez modułu sterującego. W ASO 2700PLN. Pozostaje uzywka i tu nalezy dopytac o stan linek.
Mozna pokusic sie o dorobienie linek na wymiar ale sa nawinięte na wrochślimakach i przy nawijaniu nowych trzeba zachować stosunek długości jednej do drugiej. Ja to zmierzyłem kupując częsc uzywaną gdyby ktoś potrzebował.
Mając nową częsc przekładamy modul, skręcamy, zapinamy linki i gotowe.
U mnie po podączeniu drzwi nie dzialaly a ikona na panelu srodkowym migala, nie bylo zadnej reakcji. VCDS nie pokazywal zadnych bledow, robilem nastawy podstawowe, adaptacje drzwi i dalej nic.
Zaczłaem podmieniac moduly Moj KOncowka B i uzywany A tez nic.
Prawdopodobnie wtyk silnika nie laczyl bo po kilku zmianach same sie zalaczyly.
Wszystko gra jak na razie.
Moze komus sie przyda poradnik/
Mozna od razu przesmarować rolki i nie zapominajcie o spinkach tapicerkiSmile

[attachment=8126]


Załączone pliki Miniatury
           
 Thanks given by: Kicol




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regulacja tylnych elektrycznych drzwi GRZECHOO72 6 2,225 14-02-2024 19:56
Ostatni post: pawelci
  Regulacja tylnych przesuwanych drzwi futrzak 0 74 12-02-2024 15:45
Ostatni post: futrzak
  Zablokowane zamki drzwi przesuwnych Sharan II Oberrbus 4 193 31-01-2024 11:26
Ostatni post: wesol
  Luźne opadające drzwi 840804 1 403 30-05-2023 18:33
Ostatni post: wesol
  Automatyczne wycieraczki przestały działać MarkoWlkp 7 2,342 14-09-2021 18:16
Ostatni post: Bombardino
  Smarowanie prowadnic drzwi piotrb79 2 1,250 04-05-2021 13:42
Ostatni post: Maciej_F
  Montaż światłowodu led w przednich boczkach drzwi michal_turek 7 2,646 08-04-2021 11:55
Ostatni post: Maciej_F
  przestały działać elektr. drzwi prawe ralfox 6 1,996 03-12-2020 22:16
Ostatni post: GRZECHOO72
  Nie dociąga drzwi przesuwnych pitry 1 1,736 02-08-2020 22:06
Ostatni post: Maciej_F
  Urwana linka do drzwi elektrycznych ndru 1 1,140 11-03-2020 21:44
Ostatni post: rafi.zafi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name