Ocena wątku:
SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
10-03-2021, 00:42
Post: #1
Exclamation SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Witam.
Na wstepie zaznacze ze dzis zakupilem tester do sprawdzenia CO2 w ukladzie chlodzenia wiec uszczelke pod głowicą moge wykluczyc, bo po 5 minutach testu plyn nie zmienił koloru.

Problem polega na slabym ogrzewaniu. Niedawno w każdej mozliwej pozycji i nastawie temp na klimatroniku dmuchal tylko chlodem, nawet w trasie. Przy czym temp cieczy na zegarze wynosila 70-80 w zaleznosci jak go deptalem na ekspresowce. Z tylnego nawiewu to samo tylko chłód. Postaralem sie odpowietrzyc uklad gniotąc przewody i troche pomogło bo leci letnie powietrze z nadmuchu. Kiedy trzymam obroty wyczuwalne jest jeszcze cieplejsze powietrze, puszczam obroty i momentalnie znowu chłodniejsze.
Dogrzewacz mam, jest sprawny na mrozie sie odpala a po wylaczeniu jeszcze chwile chodzi, tzn burczy cos nie wiem czy to pompka czy dogrzewacz.

Ciekawy jest fakt ze mocno pieni sie borygo az kipi ze zbiorniczka, mimo ze w ubieglym roku wymieniłem i plukalem caly uklad ściągajac wszystkie mozliwe opaski, oprócz nagrzewnicy.
Na korku zbiorniczka wyrownawczego zauwazylem tez wczoraj spora ilosc czerwonego "proszku" kamienia?

Domyslam sie ze termostat do wymiany, jednak zastanawia mnie czy i gdzie sa jeszcze jakies pompki elektryczne w calym ukladzie chłodzenia? Kiedy i na jakiej zasadzie sie one uruchamiaja?
Nie wiem co myśleć czyzby jakiś syf zablokowal mi nagrzewnice?
Od czego zacząć?

Poradzcie coś...
.
Reklama

10-03-2021, 12:29
Post: #2
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
1.Sprawdz czy węże (zasilanie i powrót) do i znagrzewnicy są ciepłe.
2.Do sprawdzenia pompa wody.
10-03-2021, 14:36
Post: #3
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Po mojemu to ktoś doszczelnial układ wodny i zapodal do płynu jakiegoś badziewia w postaci proszku lub płynu. Dostępnego w sklepach motoryzacyjnych i tym załatwił nagrzewnice.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-03-2021, 20:21
Post: #4
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Póki co wszystko wrocilo do normy, raz grzeje raz nie, smiechu warte. Musze ustawiac nawiew na HI bo temperatura wody wedruje pod 100st a z kratek leci chłód, po ustawieniu na HI momentalnie spada do 80st wtedy zmieniam sobie temp na 21 w pojezdzie i mozna normalnie cieszyc sie ciepłem. WTF?

Powiedzcie mi ludziska jeszcze czy gorny gruby przewód ten wędrujący do chlodnicy powinien być ?twardy? bo nigdy nie zwrocilem na to uwagi? Mi sie wydaje ze nie czyli cos zapchane pewnie...

Jeszcze dzisiaj mi spadla rolka z alternatora w czasie jazdy... brak słów. Wszystko na raz.
13-03-2021, 23:37
Post: #5
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Możesz mieć zapowietrzony układ chłodzenia, brak przepływu płynu cienkim wężykiem odpowietrzającym przy zbiorniczku wyrównawczym, przedmuchy na uszczelce pod głowicą, lub stoi plastikowy wirnik na pompie wody. Dodatkowej pompy elektrycznej wspomagającej obieg płynu w twoim modelu auta, nie ma.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
18-03-2021, 17:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2021 17:57 przez veco666.)
Post: #6
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Z racji braku czasu i chwilowego nieuzytkowania sharana, temat odswiezam ponownie.

Znalazlem dzisiaj dziwną metalowa rurke ( ok 10cm dł. z dwoma zaslepionymi kroćcami) na przewodzie gumowym wychodzacym z bloku silnika i wedrujacym do nagrzewnicy. Jest ona mniej wiecej pod filtrem paliwa.
Smiem podejrzewac ze to on blokuje mi maly obieg!
Czy ktos wie jakie ta rurka spelnia zadanie?
https://ibb.co/MSMqPjX
https://ibb.co/PD8cXm6
18-03-2021, 20:34
Post: #7
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Udało mi sie znaleźć zdjecie przedstawiajace lepszy widok tego przewodu.
https://ibb.co/25wfZL3

:huh:Wspomniana rurka jest w miejscu zoltej strzalki.Huh

P.S.
Gruba czerwona strzalka nie jest zaznaczona przeze mnie (zdj. z ruskiej strony)
27-03-2021, 22:39
Post: #8
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Ciąg dalszy... Cool

*usunałem stary nieuzywany dogrzewacz elektryczny zastępując go zwykłą rurką aluminiową
*wymieniłem termostat wczesniej go testując w garnku (otwiera sie przy 90st.)
*sprawdziłem pompę wody - jest ok
*założyłem nowy korek zbiorniczka wyrównawczego
*wykonałem ponownie test (testerem z cieczą w rurce) na nieszczelność UPG - według testera jest OK

wnioski i efekty moich napraw (przy jezdzie na tempomacie 90km/h):

Rolleyes *ogrzewanie w aucie mam - chociaz to sie naprawiło
Undecided*nie gotuje mi sie woda w układzie - trzyma ciągle 90st. (sporadycznie wejdzie na 95st. - dziwne chociaz lepsze to niz 115st.)
Dodgy *temperatura oleju ma ok 100st. - normalna?
Angry *GÓRNY WĄŻ chłodnicy gorący i twardy, DOLNY WĄŻ chłodnicy zimny ciągle
Sad *dalej wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego
Idea *jak odkręcam korek to kotłuje się woda i bulgocze GDZIEŚ W TRÓJNIKU wtedy wąż jest OK

Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić zanim wymienię uszczelkę pod głowicą Huh
30-04-2021, 18:03
Post: #9
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Temat do zamknięcia mimo wszystko okazalo sie niestety ze trzeba wymienic UPG wraz z planowaniem głowicy. Test na obecnosc spalin robiony 3 razy i nic nie wskazywało na to by spaliny sie przedostawaly do ukladu chlodzenia.
Juz jest wszystko ok.
1500zl nie moje.
Fura juz śmiga.
30-04-2021, 20:26
Post: #10
RE: SHARAN I 99r slabe ogrzewanie
Test upg pewnie robiłeś na postoju jak silnik sobie tylko chodził na jałowych obrotach. To tak jak prawie na zgaszonym silniku. Ludzie nie rozumieją że na jałowych to ciśnienie nad tłokami to jakieś 100 bar.a przy pełnym bucie w podłogę to 400 bar.
Tak nawiasem mówiąc to nie sprawdza się w termostacie kiedy się otwiera tylko kiedy się zamyka. Początek otwarcia to jest nawet na samym termostacie opisane. Pełne otwarcie to cis koło 103 stopni. Natomiast zamykanie pełne termostatu sprawnego to gdzieś koło 80 stopni. Zepsuty potrafi zamykać się dopiero przy 50-60 stopniach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie/niskie ciśnienie w układzie chłodzenia. marcin01081985 80 18,877 11-01-2019 00:40
Ostatni post: pikolo
  Ogrzewanie raz działa raz nie :/ knypek18 37 14,142 17-11-2015 20:39
Ostatni post: knypek18
  Zanika ogrzewanie przy szybszej jeździe Miszka73 19 11,654 06-02-2015 09:19
Ostatni post: J@colo
  Ogrzewanie działa/nie działa sirblob 14 6,536 09-12-2014 09:17
Ostatni post: Dark 1969
  Ogrzewanie/webasto stawar32 9 4,733 22-06-2014 12:37
Ostatni post: stawar32
  ogrzewanie majronn 7 4,790 23-10-2012 23:33
Ostatni post: Bogos
  Slabe smarowanie olejem przy 1 uruchomieniu Collega 20 17,807 12-03-2012 09:22
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name