Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
22-04-2018, 21:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2018 21:44 przez Czerwony.)
Post: #2941
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Zanim napiszę, co zrobiłem w samochodzie - konieczny wstęp:
Dziś niedziela, piknik z rodziną za miastem, ognisko, kiełbaski, te sprawy. Siekierka w dłoń i od razu mieszczuch się skaleczył. Rana niegroźna, ale żeby mi z łapy nie kapało i żeby skaleczenia nie zabrudzić, poszedłem do samochodu szukać plastra.

Teraz zaczyna się część samochodowa:
Plastra nie znalazłem, ale przebłysk pamięci podpowiedział mi, że gdzieś mam zakopaną apteczkę. Szybki remanent schowków zrobiłem i znalazłem. Na apteczce wszystko po niemiecku... Orzesz ty... Uświadomiłem sobie, że mam jeszcze apteczkę po Helmucie, od którego kupiłem samochód sześć lat temu. Co więcej: apteczka była wciąż zafoliowana! Nówka sztuka, nieśmigana! Dobra, myślę sobie, no to zobaczę, co Helmuty tam proponują. Otwieram ten pakunek, a w środku... hurtownia bandaży Big Grin No chyba kilka aptek bym tymi bandażami obdzielił. Albo jakąś mumię by można zawinąć. Oprócz tego nożyczki i koc z foli termicznej jako skromny dodatek. Jakoś tak mi się nie widzi, żeby bandażem się dało życie uratować, no ale może ratowanie według niemieckich norm jest jakieś inne?
Reklama

23-04-2018, 20:59
Post: #2942
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
No a w sumie to co byś chciał w tej apteczce do ratowania życia?

Na dobrą sprawę, w takiej apteczce powinny być materiały opatrunkowe, rękawiczki, nożyczki, koc termiczny... reszta - w sumie zbędna bo albo nie stosuje w pierwszej pomocy, albo stosowanie wymaga odpowiedniej wiedzy.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
23-04-2018, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2018 23:46 przez K9Darek.)
Post: #2943
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ale wiesz że bandaż nie służy tylko jako bandaż ale też np. jako tampon czy wałek do tamowania krwotoków? Jedna głębsza rana i lekko dwa bandaże idą od razu. Poza tym, w takim wypadku popieram zasadę: lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć. Ja mam dwie. Co do stosowania: w środku powinna być instrukcja.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
24-04-2018, 08:38
Post: #2944
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
No w sumie racja.
24-04-2018, 21:20
Post: #2945
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
W razie "W" i tak chodzi aby z poszkodowanego krew zbyt szybko nie uciekała więc duża ilość materiałów opatrunkowych i tyle.
Z ciekawszych rozwiązań opatrunkowych warto rozważyć tzw. opatrunek izraelski.
Jak ktoś widział lub wie jak stosować i nie będzie się bać użyć to celox (ale to już ekstremum).
Wszelkie stazy itp. (jak na filmach) raczej odpadają.
Dobre mogą być tampony (te dla kobiet) - są mocno chłonne i pęcznieją :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
24-04-2018, 23:06
Post: #2946
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Podałem tylko dwa przykłady bo bandaż służy też do zrobienia temblaka czy unieruchomienia złamanej kończyny. Takie tam pierdoły których się człowiek uczy robiąc prawko kat.C.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
06-05-2018, 12:07
Post: #2947
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Zainspirowany sukcesem kolegi ULTRA ja również spolerowałem tlenkiem ceru przednią szybę. Wszystkie rysy zniknęły, banan na gębie.
06-05-2018, 15:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2018 15:57 przez PabloLG.)
Post: #2948
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja dzis tylne hamulce musialem wziac w obroty. Zaczely sie grzac. Linki ok. Smaru do tloczkow dostaly i kilka razy wkrecilem tloczki. A z jednej strony zapieklo sie prowadzenie.
Teraz wszystko cacy.
Wczoraj zmienilem poduszke skrzyni ta z gory. Przy ruszaniu i hamowaniu byl slyszalny stuk. Stara rospadla sie na czesci.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
06-05-2018, 16:43
Post: #2949
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Zmieniłem dziś olej w skrzyni biegów.
Niby mówią, że nie zmienia się,ale wolałem zmienić.
Nowy zalany - podobno taki musiał być do tego modelu - i będzie na kolejne lata. Tani nie był ,bo ok.70zł za litr i weszło 2250ml.


Załączone pliki Miniatury
       



Obecnie :
VW Sharan 97r. 2.8 vr6 Pb/lpg
VW T4 95r. 2.4d aab
VW t4 93 2.5 acu
Toyota Rav4 00r 2.0 pb/lpg
Seicento 98 1.1
14-05-2018, 21:54
Post: #2950
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Zrobiony drugi spryskiwacz lampy zapchal sie jeden. Malym cisnieniem sprezarki zalatwilem sprawe. Wypchlo syf.
Polerka lamp przod.
I wymiana plynu hamulcowego. (Stary to istna breja, a odpowietrzniki bez oslonek zaszly syfem ze kazdy musial byc wykrecony i przeczyszczony)
No i popsulem winde zapasu. (Poszukuje nowa) Smile
No i wywazylem kola bo przy 140 zaczynaly bic.
Niestety rozszczelnila sie gdzies klima ale juz braklo mi czasu na diagnoze.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name