Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
30-09-2017, 12:01
Post: #2861
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
A ja ostatnio zniszczyłem maskę w moim samochodzie. Wziąłem się za wyczyszczenie wszystkich robali po wakacyjnych jazdach... i wyczyściłem razem z lakierem. Do czyszczenia wziąłem (nowy, czysty) zmywak kuchenny i czyściłem tą ostrzejszą stroną - wydawało mi się, że to jest jakieś tworzywo sztuczne? Szło całkiem dobrze... po wyschnięciu widzę porysowane / zmatowione całe placki. Brawo ja. Sad

Wydaje mi się, że te rysy to tylko na wierzchniej warstwie, więc mam jeszcze nadzieję, że jakoś to się da wypolerować i nawoskować. Już dwa podejścia polerskie z pastą tempo były i jeszcze są ślady. No ale teraz to już wolę polerować stopniowo, na raty, niż od razu podkład zobaczyć.
Reklama

30-09-2017, 13:47
Post: #2862
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
No to życzę powodzenia i oby obyło się tylko na polerowaniu lakieru. Ja to czekałem aż to wszystko dobrze namoknie na deszczu i wtedy myłem ale bez szorowania zmywakiem kuchennym Wink
Dla pocieszenia nie Ty jedyny się tak załatwiłeś, podobnie zrobiłem przy myciu passta. (Nie chciała zaschnięta trawa zejść z lakieru)
30-09-2017, 13:59
Post: #2863
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Daj spokój, myłem to po tęgiej ulewie (w zasadzie to jeszcze w czasie deszczu), odmoczone było porządnie, myślałem, że wystarczy dmuchnąć i samo zejdzie, a tu taki zonk...

No cóż - tak się człowiek uczy.
30-09-2017, 15:54
Post: #2864
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
mi sie luszczy lakier ot tak sobie poprostu ale chyba ktos tam kiedys prysnal conajmniej samym klarem i pewnie jak nie spapral calego malowania to pewnie za duzo dal utwardzaczu. Maska t wredny element dlatego tez dajac do malowania malarz bierze za maske nieraz i 700 zl



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-09-2017, 17:03
Post: #2865
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
[Obrazek: 2qn1soy.jpg]
No i poszlo.
Olej i filtry:
-paliwa
-oleju
-powietrza
I plyn chlodniczy Smile
Do tego czujnik temperatury wody okazalo sie wtyczka 2 piny polokragla. Kupilem uzywke Smile orginal.
Moj juz glowka mu sie ruszala.
Auto na moje poprawilo sie jezdnie Smile
Wymiana czujnika 20 min. Reke wsadzilem od strony turbiny. Mialem wyciagniety filtr paliwa co ulatwilo pomoc drugiej rece Smile



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
30-09-2017, 21:38
Post: #2866
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(30-09-2017 13:59)Czerwony napisał(a):  Daj spokój, myłem to po tęgiej ulewie (w zasadzie to jeszcze w czasie deszczu), odmoczone było porządnie, myślałem, że wystarczy dmuchnąć i samo zejdzie, a tu taki zonk...

No cóż - tak się człowiek uczy.

Coś wiem na ten temat,,, takim zmywakiem "zmylem" literki, które białym pisakiem kredowym sprzedawca napisał na lakierze jego kod.... ale polera dała radę. Na owady i brud po naklejkach polecam zwykłe masło. Wbrew pozorom tłuszcz mleczny nirzle czyści a jego później chocby nawet ludwikiem.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
01-10-2017, 17:37
Post: #2867
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Do Sharana kupiłem lusterko fotochromatyczne. Z wiązką dałem niecałe 100 zł.

[Obrazek: 415592a031a6.jpg]

Do podłączenia wyjąłem lampkę bo jeden z kabelków trzeba wpiąć w jej wtyczkę. Masę też podpinałem do punktu masowego pod lampką.
[Obrazek: da5b14a9ea5e.jpg]

W końcu mogłem się przyjrzeć co za czujnik siedzi pod lusterkiem:
[Obrazek: 2dafb1bb2226.jpg]

[Obrazek: 835d8d1d7175.jpg]

Dwa kabelki ciągnąłem pod deskę. Jeden do czarnej wtyczki bordnetza pin 28 - to sygnał ze wstecznego. Drugi do skrzynki bezpieczników. Tu dałem nowy pin i bezpiecznik.
[Obrazek: 28c337f055b0.jpg]

Teraz wygląda tak:
[Obrazek: a13699a514e6.jpg]



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
04-10-2017, 22:14
Post: #2868
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
nie ma byc zgodne z ustawa tylko z tym jak auto zostalo dopuszczone do ruchu. Nie wolno zmieniac na inne zarowki jesli dana lampa nie ma na to homologacji. Dlatego tez wielka furore robily kiedys lampy firmy FK do astry G ktore to mialy homologacje na mijania na H7 i D2S. Mozna tam bylo zapodac i palnik ksenonowy i zwykla zarowke H7. Seryjne lampy czy np zamienniki firmy depo mialy tylko na na jedno zrodlo swialtla. Policja nie jest glupia i na kloszu sprawdzi ze zarowka moze byc tylko tak a nie inna i tyle. Tak samo jak nie wolno zmieniac sobie np na przedzie paski, ksztaltow auta bo jest to zmiana wizerunku auta. Czyli dajmy na to golf juz nie jest golfem itd itd. chesz to rob jak uwazasz ale zgodne z prawem to to nie jest niestety.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-10-2017, 17:33
Post: #2869
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Dziś wykorzystałem w miarę ciepły dzień a dodatkowo bez deszczu i biedronka dostała koła z zimowymi oponami Big Grin
23-10-2017, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 21:46 przez wesol.)
Post: #2870
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wczoraj, olej, filtry, kilka weżyków podciśnienia, koła zimowe.... nieco glosniejsze od letnich...
i tak przy okazji zapytam: czy zaworek zwrotny podciśnienia musi trzymać bardzo idealnie? bo delikatniutko popuszcza.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name