Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
27-12-2016, 19:34
Post: #2711
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Rękami mechanika i za trzy stówki, regeneracja prawy tył zacisk, wymiana przewidu hamulcowego elastycznego lewy przód.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Reklama

27-12-2016, 23:20
Post: #2712
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
A mi znajomy zmienił vag-com'em język powiadomień na angielski, parę razy wyłączył esp i włączył (przyciskiem podczas jazdy), a teraz nagle taka sytuacja: przekręcam zapłon, gaśnie wszystko, następnie odpalam i pojawia się na chwilę kontrolka esp i abs, ale gaśnie razem z kontrolką akumulatora. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje ? Wcześniej tak nie miałem z tego co pamiętam...
28-12-2016, 02:22
Post: #2713
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
To, ze gaśnie po chwili esp i abs to akurat normalne i prawidłowe zjawisko.
28-12-2016, 11:01
Post: #2714
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(27-12-2016 23:20)ninetyone napisał(a):  A mi znajomy zmienił vag-com'em język powiadomień na angielski, parę razy wyłączył esp i włączył (przyciskiem podczas jazdy), a teraz nagle taka sytuacja: przekręcam zapłon, gaśnie wszystko, następnie odpalam i pojawia się na chwilę kontrolka esp i abs, ale gaśnie razem z kontrolką akumulatora. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje ? Wcześniej tak nie miałem z tego co pamiętam...

W naszych autach przyciskiem wyłączasz ESP nie tak jak w niektórych. Więc jak kolega wyżej napisał tak jest prawidłowo.
28-12-2016, 13:47
Post: #2715
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
akumulaotr zdrowy?? ABS jest jednym z najczulszych elementow na niskie napiecia. Sprawdz tez tez trzy bezpieczniki topikowe w puszce na akumualotrze co sa. Chodzi oto ze te wsowki tam sa dupne i czasami slabo tam styka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-12-2016, 14:19
Post: #2716
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Aku sprawny. Po pracy sprawdzę Smile Wcześniej się nie świeciło. Po przekreceniu kluczyka choinka, chwila moment i wszystko gaslo oprócz aku i po odpaleniu aku gasl i żadnej innej kontrolki nie było. Teraz nagle z tyłka oprócz aku pojawia się abs i esp i po odpaleniu razem znikają. Esp teraz nie ruszam, a cały czas ta sama sytuacja więc dziwne
28-12-2016, 21:34
Post: #2717
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
sprawdź kolego błędy w ABS



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
31-12-2016, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 21:50 przez ULTRA.)
Post: #2718
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wymieniony czujnik temp. cieczy - efekt taki, że temp. na blacie ładnie szybko rośnie (nie jak przedtem gdzie wskazówka zatrzymywała się w różnych miejscach i robiła co chciała), przy dzisiejszych minusowych temperaturach pomimo niesprawnego dogrzewacza, a w aucie jest ciepło.
Jest lekka poprawa przy pierwszym porannym odpalaniu, ale dalej coś go boli, bo przez pierwsze 3-4 sek delikatnie podszarpuje i puszcza siwo/niebieskiego dymka.
Świece sprawne, sprawdzone multimetrem, przekaźnik słychać, że pyka ....
28-01-2017, 19:46
Post: #2719
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Dziś wykorzystałem, że było ciepło i nie padało. Wymyłem biedronkę i muszę stwierdzić, że chyba będzie ją częściej myć niż raz na 5 - 6 miesięcy Wink
Zamontowałem również lewy przedni chlapacz, urwany pod koniec listopada.
Przymierzam się do wymiany termostatu lecz pogoda jakoś zniechęca, temperatury oscylują pomiędzy -1 do +9 i mamy tu porę deszczową Wink zwaną zimą.
28-01-2017, 20:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 20:33 przez PabloLG.)
Post: #2720
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
A więc w moim szariku wymieniłem:
- łącznik stabilizatora
- olej silnikowy plus wkład filtra
- filtr powietrza
- filtr paliwa
- zrobiony luźny kruciec vaku pompy
- od poniedziałku wjeżdża sprzęgło Valeo wysprzeglik Luka ( za radą kolegow Smile
- EGR poszedł w niepamięć razem z chlodniczka spalin.
- ocieplone rurki do piecyka Smile
Plany
- na wiosnę jakieś ładne alumy by się przydały Smile
- wizualnie polerka
- konserwa podłogi latem Smile
- jak coś zostanie to chips



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name