Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
06-02-2016, 16:24
Post: #2461
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Już byłem gotowy rozbierać pół samochodu... :-)

Kupiłem sobie używany bagażnik rowerowy na hak, miał rozbitą lampę. Nabyłem lampy, zrobiłem elektrykę i testuję... Pozycyjne - ok, kierunki - ok, stop - ok...
Przeciwmgłowe - OK ale coś nie gra... aha, przeciwmgłowe świeci tylko w lampie bagażnika, te w samochodzie już nie...
Dziwne, odpinam bagażnik, dalej przeciwmgłowych nie ma... może zarówki się przepaliły?, mało prawdopodobne - dwie na raz?
Bezpiecznik, szukam bezpiecznika, no ale przecież w bagażniku świecą, bezpiecznik OK, po wyjęciu zgasło przeciwmgłowe na bagażniku...

Myślę jak to ugryźć... Może kable, ok - najpierw jednak sprawdzę żarówki. Zdejmuję boczek, wyjmuję oprawę żarówek - k...a! gdzie jest zarówka od przeciwmgłowego? No jasne - przeciwmgłowe są na klapie...

A ta była sobie cały czas, podczas testów otwarta, świecąc przeciwmgłowymi w niebo :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

07-02-2016, 12:09
Post: #2462
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wymieniłem klocki tarcze hamulcowe tył
Założyłem nowy zacisk nowe linki ręcznego
Wymienione drążki kierownicze razem z ustawieniem zbieżności
Wymienione gumowe osłony wew przegubów
Płyn hamulcowy
Nowe używane opony założyłem na tył
Zrobilem Przegląd po 15tys

A na koniec nieźle się splukalem z $$$ :-(
08-02-2016, 10:00
Post: #2463
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Zmodzilem ściągacz do sprzęgła kompresora i chyba dziś ściągnę sobie kółko kompresora i przesmaruje łożysko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-02-2016, 19:40
Post: #2464
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Witam> a ja w dniu dzisiejszym wymieniłem uszczelki w pompie sprzęgła-przesmarowałem oś pedału sprzęgła i plastikową tulejkę prowadzącą w pompce sprzęgła-pedał chodzi dużo lżej niż przedtem ale biegi 1 i wsteczny w dalszym ciągu haczą-ciężko wchodzą-chyba skrzynia się kończy.
08-02-2016, 19:54
Post: #2465
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Przed cala akcja wymiany dwumasy najednomas tez byl ten problem z wbijaniem biegów 1 i R??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-02-2016, 22:08
Post: #2466
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Witam<Tak, też były problemy z 1 i wstecznym biegiem a dodatkowo dwumasa strasznie się tłukła g:ównie przy gaszeniu silnika-po rozbiórce stwierdziłem luz promieniowy na dwumasie sięgający 7 zębów-luzu poosiowego na dwumasie wewnętrznej nie było- natomiast "talerz" wewnętrzny dwumasy dość mocno huśtał się na boki dlatego też zmieniłem cały komplet na jednomasę. Dwumasa cała oryginalna LUK-a, docisk też LUK-a, a tarcza też LUK-a o grubości 7,5 mm.Tylko na tamtym sprzęgle pedał był bardzo twardy-na światłach trzeba było wyrzucać na luz bo nie szło sprzęgła utrzymać-noga bolała.Dodatkowo twierdzę,że krótko przed kupnem tego auta ktoś wymieniał tarczę sprzęgła-ja zrobiłem na nim 150.tys.km a tarcza ma jeszcze 7,5 mm grubości- a świadczą o tym zerwane "wielokliny" w śrubkach mocujących docisk-ktoś kręcił "na chama" i pozrywał je.Chyba nie jest możliwe abym zrobił 300 tys.km i zużył jedynie 0,5 mm tarczy sprzęgła. Sprzedam komuś ten zestaw "na części" tylko muszę spisać numery z dwumasy, docisku i tarczy sprzęgła.
09-02-2016, 22:36
Post: #2467
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Witam>Dodatkowo do poprzedniego posta napiszę ,że przez krótki czas po wymianie dwumasy na jednomasę-po założeniu używanej tarczy o grubości 7,2 mm sprzęgło brało "na górze" ale wszystkie biegi wchodziły O.K razem z 1 i wstecznym ale moja radość trwała krótko- sprzęgło łapało uślizgi a dodatkowo tarcza zaczęła głóśno pisczeć i jęczeć rozsypał się tłumik drgań skrętnych - tarcza wylądowała u Radzikowskiego-teraz tarcza ma 8 mm -sprzęgło chodzi O.K tylko skrzynia wariuje-ruszam z 2 biegu -a wsteczny włączam tylko na zgaszonym silniku-potem odpalam i dalej jazda do tyłu.Przy zgaszonym silniku wszystkie biegi wchodzą O.K. Jak odpalę-o włączeniu 1 lub wstecznego mogę zapomnieć.Chyba już zbyt wytarte synchronizatory 1 i wstecznego i nie hamują trybów-i nie może przeskoczyć przesówka.
10-02-2016, 23:01
Post: #2468
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Dziś wymieniłem rozrząd Wink
11-02-2016, 10:38
Post: #2469
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(09-02-2016 22:36)Jędrek Z napisał(a):  Witam>Dodatkowo do poprzedniego posta napiszę ,że przez krótki czas po wymianie dwumasy na jednomasę-po założeniu używanej tarczy o grubości 7,2 mm sprzęgło brało "na górze" ale wszystkie biegi wchodziły O.K razem z 1 i wstecznym ale moja radość trwała krótko- sprzęgło łapało uślizgi a dodatkowo tarcza zaczęła głóśno pisczeć i jęczeć rozsypał się tłumik drgań skrętnych - tarcza wylądowała u Radzikowskiego-teraz tarcza ma 8 mm -sprzęgło chodzi O.K tylko skrzynia wariuje-ruszam z 2 biegu -a wsteczny włączam tylko na zgaszonym silniku-potem odpalam i dalej jazda do tyłu.Przy zgaszonym silniku wszystkie biegi wchodzą O.K. Jak odpalę-o włączeniu 1 lub wstecznego mogę zapomnieć.Chyba już zbyt wytarte synchronizatory 1 i wstecznego i nie hamują trybów-i nie może przeskoczyć przesówka.
Mi się widzi problem ze sprzęgłem a nie ze skrzynią. Może tarcza na frezie się przycina lub wysprzęglik nie działa poprawnie.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
11-02-2016, 10:47
Post: #2470
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(10-02-2016 23:01)toma126 napisał(a):  Dziś wymieniłem rozrząd Wink

Co ile km wymieniasz rozrząd w swoim AUY?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name