Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
12-10-2015, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2015 21:32 przez andrew7800.)
Post: #2381
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wymieniłem akumulator w aucie ze starej Varty 50 Ah na nowy Sznajder 110 Ah.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Reklama

12-10-2015, 22:04
Post: #2382
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
O to rozumiem. 110 Ah. No niezle. To bedzie krecic jak szalony i pradu nie braknie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-10-2015, 07:53
Post: #2383
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
@wesol
OK.
Pamiętajmy jednak o tym, aby taki akumulator - pojemność - był odpowiednio traktowany przez układ ładowania... bo inaczej nie będzie doładowany i zacznie tracić swoje pierwotne parametry.
Innymi słowy eksploatacja na krótkich dystansach w połączeniu z częstym uruchamianiem silnika źle wróży temu "cacku".
A zima jest bardzo wredna dla akumulatora z racji temperatury, właczanych różnych odbiorników prądu i.t.p.

Musi być od czasu do czasu doładowany prostownikiem.
13-10-2015, 11:13
Post: #2384
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Nie ma ścisłego powiązania latek i aku. Ja mam altek zmieniony z 120A na 220A i co prześladuje mi? W dźwigu mamy dwa aku po 220 Ah i altek malutki. Od chyba 7 lat nic nie siada. Używany czasami cały tydzień a czasami miesiąc stoi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-10-2015, 11:30
Post: #2385
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
W swoim Sharanie 1.9 TDI z 96 roku miałem altek 90 Amper i akumulator 92 Ah (niebieski Jenox). Od kupienia używałem go ponad 3 lata i nigdy go nie doładowywałem. Zeby nie dziurka we dnie po kolizji to dalej by służył.
Teraz w Sharanie 2.0 TDI z 2007 roku mam 110 Ah Sznajder i altek 140 Amper więc myślę że będzie dobrze.Wink
W trzecim Sharanie 2.0 ADY z 95 roku mam mniejszy akumulator bo spokojnie z rozruchem benzyniaka sobie radzi.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
13-10-2015, 11:53
Post: #2386
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja serię miałem 70Ah, altek jest 140A i prądu nie brakło ( auto mam 3 rok) a że mam jeszcze 2-3 zabezpieczenia elektroniczne to trochę więcej na postoju ciągnie. Aku zdechł po 6 latach, także chyba standard.
Co do żywotności aku - prąd ładowania jest proporcjonalny do poziomu rozładowania aku jak to w zwykłych układach ładowania... jak aku będzie często rozładowany dość mocno, to często będzie ładowany bardzo dużym prądem i to może wykończyć akumulator szybciej niż normalnie i chyba tyle.
Co do jakości aku - znajomy sprzedaje i na tej podstawie takowy kupiłem - ponoć przez ostatnie 3 lata nie było żadnej reklamacji - tyle. Cenrtra - przy mnie gość przyniósł do reklamacji - nie pytałem, może był jedynySmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
13-10-2015, 14:03
Post: #2387
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
W lipcu wymieniłem akumulator wraz z regulatorem napięcia.
Oba składniki siadły niemal równocześnie... i ... u w a g a -> zamontowano za moja zgodą nieznany mi regulator i akumulator SAKURA 60Ah 540A.
Niezły ze mnie eksperymentator Dodgy

Jestem przed zimą, na razie nie ma problemów (napięcie ładowania 14,3V). Niedawno, przy -7 st.C, w spoczynku od 18 do 6 rano, odpalił jak w lecie.

Wcześniej - maj 2005 r. zakup Sharana - siedziała Varta. Padła w 2010 w grudniu. Ile pracowała u Niemca, nie wiem. Następnie szybko kupiony Bosch padł po 4,5 roku.
Auto przez te lata jeździ(ło) na odcinku 2 x 15km plus gaszenie i odpalanie średnio 12 razy w ciągu dnia. Od ostatniej wymiany aku ma nieco lżejBig Grin
13-10-2015, 17:14
Post: #2388
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Tak regulator to element mało skomplikowany. Niekiedy kosztuje 20-30 zl a niekiedy koszt jest niestety wysoki z racji iz producent tak wyciska z nas kase. I tak np boscha regulatry nei sa drogie ale juz valeo sa kilkukrotnei drozsze. Regulatory tez czasami z zamiennika moga dawac odrobine nizsze naeicie jak ori ale tez i czasami dorobine wyzsze napiecie. Keidys juz nie pamietam nazwy regulatora ale kupowali taxiarze bo dawaly napiecie o okolo 0.4 V wysze napeicie co powodowalo ze akumulatory nie cierpialy na niedolaodwanie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-10-2015, 00:37
Post: #2389
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja wczoraj i dzis walczyłem z konserwacja podwozia. Świeży nabytek trżeba zadbać póki nie jest za pozno. Niepokoi mnie koło dwumasowe, 5 bieg dziwnie sie włącza,prżez chwile slychac jakby nie było synchronizatora. Sroba do sprawdżenia poziomu oleju jakaś z cosmosu,musze gdzies kupic i zacząć od oleju. Ocieplilem rurki od nagrzewnicy,zastanawiam sie czy od klimy tez ocieplić. Nie znam sie moze ktos podpowiedzieć,czy to bez sensu. Jeszcze jutro poczyszcze i wysmaruje Cortanin F okolice koła zapasowego i bedzie spokój. Potem założę nowki chlapacze na przód no czekać na dogrzewacz od speca Stefano. Ładnie chodzi ten 130km silniczek. Ładnie sie zbiera i troche mógłby mniej palić gdyz przy mojej jeździe pokazuje ze spalił 11/ 100km. No ale poszaleć chwilowo mozna. Potem zdrowy rozsądek przemawia. Zacina mi sie pedał sprzęgła nie wiem co jest tego przyczyna tak jakby sprężyna nie ściągała pedału. Znow jest co robic. Nie wiem ze te samochody takie lipne robią, moim starym 20 letnim T4 nie ma takich usterek. Naprawdę te samochody to sa stworzone do pracy a nie na paradę jak SGA.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
14-10-2015, 10:26
Post: #2390
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(14-10-2015 00:37)peters napisał(a):  ... Ładnie sie zbiera i troche mógłby mniej palić gdyz przy mojej jeździe pokazuje ze spalił 11/ 100km. ...
Jazda w korkach? Dziurawy zbiornik? Czy po prostu w trasie zamieniasz kapeć na ciężki bucior podczas jazdy?

Mój jadąc w stylu "babcinym" - do 90km/h w trasie pali 6,8/7 litra, do 100 dochodzi do 8 litrów, a dopiero przekraczając 120 oscyluje przy 11 litrach.
A mam bez gazu benzynę 115KM o przebiegu 330tyś.km.



Pozdrawiam, Darek.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name