Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
03-05-2015, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2015 13:07 przez dmusek.)
Post: #2231
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Widzisz, nie wierzysz, a dopytujesz czy tandem i kanały wyczyszczone. SpokoBig Grin. Wyczyszczone. Tandem też był sprawdzony bo 1 na 1.000.000 może też się uszkodzić i łuszczyć gładź. Widziałeś coś takiego? Bo ja już niestety tak, ale w audi. Że sitko na tandemie jest to wiem nie od dziś, ale sitko to nie filtr i przepuszcza sporo syfu. Zresztą, bez powodu go nie montowali. Co do pompek to oczywiście z regulacją i ustawieniem chodziło mi o porawny montaż, bo ten zamieszczony na naszym forum jest ok. ale dla pompek AC ze starymi "prostymi" cewkami. Zresztą kiedyś już się uśmiałem jak na forum (chyba Mastersa) dopytujesz o co chodzi z ustawianiem luzu na pompkach.Big Grin. Ze znalezieniem ALek jest jak ze znalezieniem AK w dobrym stanie - ciężko ale możliwe. Zresztą pompki regenerują dobrze już nie tylko w NadarzynieBig Grin Korpusy i iglice z końcówkami Firada czy Bosch-a też są w handlu. Więc, pobudka nie masz jedyny 220 kucyków , bo znam kilka Vag-ów w PD zrobionych wyżej i chłopaki jeżdżą tym codziennie do pracy. Jakbym zakładał ALki to później by wskoczyło i turbo, i ic. Ale nie mam kompleksów i AK ze 115 KM mi wystarczą do komfortowego podróżowania. Ze spalaniem na MFA można zejść VCDSem do 0.0 tylko po kij mi wtedy to mfa?

Co do mechanizmu wycieraczek, to gdybyś na czas pozakładał kalemitki i nasmarował co trzeba, to sworznie w mechaniźmie miałbyś całe.
Reklama

03-05-2015, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2015 13:41 przez wesol.)
Post: #2232
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Po pierwsze kolego nie pytałem na forum mastersa bo czegos nie wiedzialem. Jesli tam zadaje pytania to z racji ze czegos nie rozumiem czemu tak jest. ROdzaj cewek nie ma nic tu do rzeczy jesli chodiz o ustawienie ich w gniezdzie- maja byc prostopadle w gniazdach. Wierz albo i nie ale w Gdansku Razem z innym pracownikiem wymienialismy pompki umnie. Przychodzil i Robert i jeszcze Maciek i o ile RObert wiedzial o tym ustawieniu to Maciek juz nie ale obaj ironicznie zapytali: jakie to ma znaczenie. Wazne by ustawic je w miare prosto. Chyba ze uwazasz ze Robert sie myli i za malo aut robił w zyciu na PD. CO do Nadarzyna to moge ci wkleic jaka usyskalem odpowiedz od Roberta jesli chodzi o modyfikacje u nich pompowtrysków dla niego. Dwa komplety walniete i po sprawdzeniu wrócily nadal ze niby dobre a mocy nima. Kolega z mojej okolicy tez zajmuje sie tuningiem ale VP i robi softy i wtryski VP. Ile juz poprawial żekomo wyregulowanych z nadarzyna wtrysków- nie bede pisal. JEsli myslisz ze duzym problemem w pompkach jest koncowka rozpylajaca to wspaniale ale nie jest to prawda. Tez tak myslalem poczatkowo ale przeczuwajac ze cos musi byc na rzeczy skoro z tym sa takie problemy. Znam tez sporo osob co powiadaja ze na ALkach sie robi moce po 240 koni ale tez sporo osb powiada z ejest to niemozliwe. Jak to jest to pozostawiam tobie do zweryfikowania jak juz wstawisz te AL i reszte. Zobaczymy.
Co do pomiaru przez MFA to sam sobie pomysl jak jest to robione i na ile moze to byc prawdziwe. Do tego dodaj fakt taki ze to pomiar skrajny czyli tak jakbys voltomierzem z zakresem do 1000 czy 10 tys volt mierzyl bateryjke 1.5 voltową. Po to sie przelacza zakresy by pomiar byl precyzyjny. Fis to kiepski wskznik i wierz i ze wezmiesz trzy auta nowe z salony z tym samym silnikiem i kazdy najprawdopodobnie bedzie pokazywal nieco inaczej.

Ile ja mam kuców to nawet nie wiesz a ja nigdzi enie pisze z ejestem jedynym. To ze sporo lata zmodzonych nawet na ponad 300 koni tdików to i ja wiem ale raczej malo w SGA co nie.

Dawkowanie smaru kalamitkami wcale nei gwarantuje ze smar sie rozejdzie wszedzie w tulei i na sworzniu. Przesmarowalem mechanizm tak jak pisalem ze 3 lata temu a moze i nawet 4 bo jakos zaraz po zakupie auta jednak okazuje sie ze moz eni bylo to stan agonalny to myslalem ze raczej lepiej bedzie to wygladac. TO czy sprawe zalatwi kalamitka to jakos nie jestem przekonany. Zalozyc moglem bo ma gdzies w piwnicy i dwie tawotnice tez mam.

A i zmiana pompek na AL to nei tylko ustawienie bipów. Mozesz mi wierzyc. Zreszta spytaj MAstersa czy innych czy hasluja sowje softy i robote przy robieniu programu. Ja go pytalem i wiem ze tak robi. JAk widzisz slabo chca sie dzielic informacjami i wierz mi ze nie wszystko mowią- nie wszystkie tajemnice odkrywają. Podpowiem ci cos. Mam caly czas chec na moc w okolice 240 koni i wiesz jaka uzyskalem odpowiedz- przerób pompki na np firad HT+25% albo HF+50%. Czemu takie? soro nadarzyn nawet na swoej stronce podaje ze to pod moce okolo 270 i ponad 300 koni. Moze nie bede za wiele zdradzał.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-05-2015, 17:25
Post: #2233
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ehh...Nie kontynuuje już tematu. Bo zaraz będzie o wysokim EGT, wzmacnianych wałkach, kuciu bloków, rozwiercaniu głowic itd.
Napiasłem tylko co było prawdopodobną przyczyną prędkiego zatarcia pompek. A że wiesz lepiej co się stało w moim aucie to dobrze. O pompkach AL napisałem dlatego, że nie wiem dlaczego, ale na tym forum pokutuje przekonanie, że do danego modelu silnika nie można innych pompek założyć. Można, ale wiąże się to z wizytą u tunera. I tyle. Trzeba tylko sprawdzić co nam bardziej się kalkuluje i co planujemy na przyszłość. Jeśli chodzi o nnie to możesz sobie założyć i Firady 1043 stage 3 lub sobie rozwiercić końcówki.
03-05-2015, 18:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2015 18:14 przez wesol.)
Post: #2234
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Końcówek się nie rozwierca bo w vp nie było powodzenia to w pd nie ma opcji. Firady 1043 to odpowiednik AL też o tym oznaczeniu. Wydajniejsze to tak jak pisałem + 25% 50 80 i 120. A walkow się nie wzmacnia, bloków nie kuje i głowic się nie rozwierca.
Co do innych pompek to kolego też nie mów że to tak hop siup bo do tego tunera trzeba też dojechać no i za darmo czy za 200 zł tego nie zrobi. Zaloz AL i odpadł auto to zobaczysz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-05-2015, 20:32
Post: #2235
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
proszę nie robić OT ,bo polecą owoce



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
04-05-2015, 20:19
Post: #2236
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Porobiłem zaprawki w lakierze bo był mocno zmęczony i z łatami.Tongue



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
04-05-2015, 20:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2015 20:59 przez inside4.)
Post: #2237
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Odebrałem dużą pakę z poczty od Adrew. Ledwie ją udźwignąłem trochę gratów do tedika Big Grin
Czas chyba swój temat założyć Wink

P.s Adrew7800 dzięki.



04-05-2015, 21:27
Post: #2238
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
mikołajki?? Co tam w tym worze dostałeś? pochwal sie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-05-2015, 21:39
Post: #2239
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(04-05-2015 20:59)inside4 napisał(a):  Odebrałem dużą pakę z poczty od Adrew. Ledwie ją udźwignąłem trochę gratów do tedika Big Grin
Czas chyba swój temat założyć Wink

P.s Adrew7800 dzięki.
Nie ma sprawy.Smile Mam nadzieję że będziesz zadowolony. Jak mogę coś załatwić to czemu nie. Szykuj brykę i pochwal się jak to wyszło.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
04-05-2015, 21:47
Post: #2240
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
wymieniony czujnik stop




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name