Ocena wątku:
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
06-01-2015, 23:08
Post: #2071
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie
(06-01-2015 22:31)szparag86 napisał(a):  Jeśli auto robiło tylko krótkie trasy na co dzień ( np kilka km do pracy i z powrotem) to jest to normalne. Ale może tez oznaczać zatkaną odmę (odpowietrzenie skrzyni korbowej przewód plastikowy, który wychodzi z bloku silnika i wchodzi od góry do pokrywy głowicy) co w dalszej eksploatacji z takim stanem grozi zatarciem silnika, gdyz na skutek wzrostu ciśnienia w komorze korbowej uniemożliwi podanie oleju na górę do głowicy ( dla przykładu to jest notoryczny zimą - odma wtedy zamarza - w silnikach 1,0-1.6 8v z grupy vw seat) lub co gorsze padającą uszczelkę pod głowicą (płyn chłodniczy idzie do oleju), to możesz zweryfikować kontrolując poziom oleju i płynu.

Dzieki szparag86 za madra porade. Jestem jeszcze zielony ale sie szybko doksztalcam dzieki pomcy ludzi z naszego Forum. Chcialbym znalesc ten przewod plastikowy, dobrac sie do niego i wyczyscic go na wszelki wypadek. Co do oleju i wody, wiem jaki mam poziom teraz. Nie wiem tylko po jakim przebiegu kilometrow powino sie zrobic kontrole poziomu.
Reklama

06-01-2015, 23:27
Post: #2072
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie
Panowie w tym wątku nie prowadzimy dyskusji,tylko piszemy co zrobiliśmy przy swoim aucie



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
06-01-2015, 23:29
Post: #2073
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie
No faktycznie, się zapomnieliśmy, przepraszam. Proszę kolegę moderatora o przeniesienie powiązanych postów w odpowiednie miejsce.
07-01-2015, 11:16
Post: #2074
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie
Co prawda nie dzisiaj tylko w poniedziałek, ale wymieniłem:
- czujnik temperatury cieczy chłodzącej
- czujnik poziomu oleju
- termostat
- regeneracja rozrusznika
- wymiana oleju
- wymiana płynu chłodniczego

Taki dzień konia miałem Smile, pierwszy raz robiłem takie rzeczy więc tym bardziej się cieszę, że samochód odpalił Smile.



Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
07-01-2015, 18:57
Post: #2075
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA
Przyszly uzywane amory i od razu poszly do regeneracji - czyt utwardzenia. Zalozenie - tlumienie jak Bilsteiny B6.



07-01-2015, 18:59
Post: #2076
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA
odpaliłem po tygodniu, - 13 w Wawie w nocy a on jak szalony, odpalił jak złotko, przejchałem 8 km a jutro cisnę na WrocłąwWink
07-01-2015, 21:35
Post: #2077
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA
tarararara Smile galxy odpalony Smile chodzi jak złotko, cichutko, równiutko, płyny i filtry powymieniane, wszystko jak ta lala Smile
po regeneracji głowicy na razie spostrzeżenia:
ciszej pracuje na wysokich obrotach (wcześniej miał metaliczny dźwięk - pewnie przez te luzy na prowadnicach)
wydaje się, że lepiej wkręca się na obroty na to mogło miec wpływ przemycie przepływki oraz wymycie kolektorów bo w ssącym było otwór o ok 1 cm zmniejszony przez nagar
Zobaczymy jakie efekty jeśli chodzi o moc i spalanie, są obrobione gniazda zaworowe i nowa uszczelka, splanowana głowica to teoretycznie powinno byc lepiej...
jutro traska z lawetą 260km w piątek 330km to się okaże co i jak Smile
08-01-2015, 12:42
Post: #2078
RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA
Warszawa- Wrocław szybko i sprawie a przede wszystkim 4x4 -BAJER !!!!! OD poddębić do Sieradza miodzio sie spisywał Wink
09-01-2015, 23:52
Post: #2079
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Naprawa Wybieraka skrzyni biegów mnie spotkała.



Arthezz Listonosz In-Post
10-01-2015, 00:20
Post: #2080
RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wczoraj wymienione gumy na drążku stabilizatora, założone projektory w przednich drzwiach oraz założona lampka w drzwi , jutro druga będzie założona Rolleyes



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name