Ocena wątku:
ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
04-03-2021, 12:35
Post: #11
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Jak juz płyn chodzi góra dół to chyba czapa do rwania Sad
Reklama

04-03-2021, 12:59
Post: #12
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Nie jestem tego pewny tak tylko kojarzę, ze jak byłem u Janusza robić dogrzewacz to sprawdzał i profilaktycznie przedmuchiwał wężyk powrotny ze zbiorniczka do tego trójnika przy obudowie aku. Podobno jest w tym wezyku zaworek, jedli się zatka to nie ma obiegu i ciśnienie wzrasta wpychając płyn „do środka”
05-03-2021, 01:42
Post: #13
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
(04-03-2021 12:59)kalamb napisał(a):  Nie jestem tego pewny tak tylko kojarzę, ze jak byłem u Janusza robić dogrzewacz to sprawdzał i profilaktycznie przedmuchiwał wężyk powrotny ze zbiorniczka do tego trójnika przy obudowie aku. Podobno jest w tym wezyku zaworek, jedli się zatka to nie ma obiegu i ciśnienie wzrasta wpychając płyn „do środka”

No ale w tym przypadku to by pewnie tego płynu nie ubywało.
05-03-2021, 01:54
Post: #14
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Czytałem post m blue i nic tam nie ma o ubywaniu tylko znika i wraca
05-03-2021, 09:06
Post: #15
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
(05-03-2021 01:54)kalamb napisał(a):  Czytałem post m blue i nic tam nie ma o ubywaniu tylko znika i wraca

Działa to tak, że jak ubyło to dolałem teraz mam jak pisałem, że jak odkręce, syknie i troche poziomu wraca, tak z 3cm, ale poniżej minimum, jak pojeżdzę, to znów muszę otworzyć, żeby "spuścić" ciśnienie i poziom znów wraca.. Dzisiaj dolałem ze 300ml, zobaczymy... w poniedziałek mam umówionego mechanika, mam nadzieję, że nie zacznie od głowicy...

najlepsze jaja, że żona wczoraj dzwoni, że ma w starym touranie info o braku płynu, pomyślałem o jakiejś kunie, bo coś za duże zbiegi okoliczności Smile ale ... otwieram maskę, a tam korka nie ma od zbiorniczka wyrównawczego... jak to możliwe - nie wiem....



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
05-03-2021, 10:27
Post: #16
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Jak znam mechaników to zacznie od głowicy ;-)
05-03-2021, 11:37
Post: #17
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Troche za duże wahanie tego poziomu płynu jak mówisz 3 cm. Nie wróży to zbytnio.
05-03-2021, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2021 13:50 przez m-blue.)
Post: #18
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Ze mnie mechanik średni, ale czy faktycznie nie może być coś przytkane i płyn pod ciśnieniem nie wraca, skoro po odkręceniu korka stan się jakoś podnosi?
Jak uszczelka jest walnięta, to płyn idzie do silnika w olej i go ubywa z układu a u mnie jakby to poniżej minimum jest cały czas. Jak doleje więcej to gdzieś znika, ale nadal to minimum się zawsze jakoś podnosi i jest, później wciska do zera i znów po odkręceniu wraca i tak się utrzymuje. Zastanawia mnie opcja co Wesoł napisał, że np pinami od czujnika może znikać czyli nie będzie nigdy więcej niż piny czujnika, bo ucieknie, a dolny poziom się będzie utrzymywać, ale zawsze poniżej np tych pinów, czy ew. pęknięcia...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
05-03-2021, 15:49
Post: #19
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
(05-03-2021 13:43)m-blue napisał(a):  Jak uszczelka jest walnięta, to płyn idzie do silnika w olej i go ubywa z układu a u mnie jakby to poniżej minimum jest cały czas. Jak doleje więcej to gdzieś znika, ale nadal to minimum się zawsze jakoś podnosi i jest, później wciska do zera i znów po odkręceniu wraca i tak się utrzymuje. Zastanawia mnie opcja co Wesoł napisał, że np pinami od czujnika może znikać czyli nie będzie nigdy więcej niż piny czujnika, bo ucieknie, a dolny poziom się będzie utrzymywać, ale zawsze poniżej np tych pinów, czy ew. pęknięcia...

To zalezy gdzie uszczelka przepuszcza. Może pójśc w olej - to wtedy podnosi sie stan oleju itp.
Z praktyki wiem że przewaznie puszcza między cylindrami i kanałami wodnymi - to wtedy płyn jest wyzucany (spalany ) przez wydech.
To co wesol mówi tez jest mozliwe, oczywiście, ale wreszcie zacznij cos sprawdzać i na bierząco eliminować ewentualne usterki. Przecie wydarcie zbiorniczka i sprawdzenie jego szczelności nie zajmuje wiecej jak kilka minut. Przy okazji i sprawdzisz ten zaworek na powrocie.
No widzisz !! Jedna robota a trzy sprawdzone rzeczy. Pękniecie,piny na czujniku i zaworekSmile Za
05-03-2021, 15:51
Post: #20
RE: ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ?
Uszczelka to uszczelka. Masz kanały w bloku i głowicy wodne i kanały olejowe. Nie są za blisko siebie więc by puściło jedno w drugie to słabo prawdopodobne. Natomiast kanał wodny a tu gdzie komora spalania gdzie tłok śmiga to jest odległość jakieś 2 mm. I teraz puszczają te 2 mm uszczelki i pchają spaliny czyli spalona ropę nad tłokiem właśnie w kanał wodny.
Nie ma takiej możliwości by pompa wodna pchała gdzieś wodę a ta by nie miała możliwości ujścia. I niby gdzie ta woda płyn chłodzący miała iść? Gdzie w dół gdzieś w blok, w chłodnice? Może węże pompuje jak balon. To po zgaszeniu silnika przecież spokojnie może płyn wrócić nawet i ta pompa wodna. Ale nie nie wróci do zbiorniczka bo w zbiorniczku zrobiło się mega ciśnienie właśnie od spalin. Robi się taka poduszka sprężonego gazu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to jest? zapi 2 879 18-09-2022 10:58
Ostatni post: zapi
  Wyciek płynu do spryskiwaczy, co mogło pęknąć jak zamarzło? m-blue 2 766 13-02-2022 01:08
Ostatni post: Stefano
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,163 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
  Kotrolka brak płynu chłodzącego petec 3 912 21-10-2021 18:55
Ostatni post: wesol
  grzałka płynu chłodzącego na 230V marekryznar 16 4,246 23-02-2018 22:11
Ostatni post: wesol
  Uklad chłodzenia - jaki, ile płynu Daro 7 13,920 15-02-2018 07:33
Ostatni post: wesol
  Chłodnica płynu chłodzącego - wymiana lysy-karll 27 9,254 03-02-2018 12:02
Ostatni post: grażyny
  Zmiany poziomu płynu chłodzącego Mario SharanVR6 10 3,493 11-01-2018 20:56
Ostatni post: mario_xx
  Wskazówka temperatury płynu chłodzącego. Mapet 16 5,621 28-01-2017 08:08
Ostatni post: Mapet
  Brak hamulców , brak płynu w zbiorniczku dper20 3 3,196 01-12-2016 18:08
Ostatni post: dper20

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name