Ocena wątku:
Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
05-12-2020, 23:51
Post: #21
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Ukciak. Nie kombinuj tylko rób jak Wesoł mówi. Po co rozbebeszasz przekaźniki niepotrzebnie w koszta się pakujesz a wystarczyło tylko ściągnąć przewód paliwowy z filtra paliwa i przekręcić kluczyk i już byś wiedział czy ta pompa podająca działa czy nie. Jak już tak mocno chciałeś wiedzieć czy sprawna. Możesz jeszcze spróbować postawić auto dziobem w dół i zobaczysz czy lepiej odpala czy nie.
Reklama

06-12-2020, 01:41
Post: #22
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Słuchaj się kolegi bo dobrze mówi.
07-12-2020, 12:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2020 12:38 przez ukciak.)
Post: #23
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Wąski,

Właśnie tak bywa, ja na tym filmie:
https://youtu.be/98hTJewB5yI
Ale i nie zawsze, bo czasem odpali bez problemowo. Wczoraj wieczorem, odpalił, że aż się zdziwiłem. Po małych konsultacjach z mechanikiem stwierdziliśmy, że wymiana zaworu podgrzewacza paliwa nic nie da.
Życie codzienne nie pozwala na wykonanie założonych celów i do tej pory nie wymieniłem tego wężyka na przeźroczysty.
Już raczej przekonany jestem, że łapie gdzieś nieszczelność.
Tylko skąd ta nieszczelność, tak NAGLE? I nałożyła się, z wymiana uszczelki pod głowicą? Dziwna sprawa.

Zdam relację. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie , za pomoc, za podpowiedzi.
---------------------------------------------------
P.S. Patrzę ceny tych pomp tandemowych... Ciepło mi się robi. No ale cóż....
07-12-2020, 22:10
Post: #24
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
To słabo się starasz i słabe poczynania robisz.
Co do zaworku na filtrze. Owszem jest nieszczęsny ale głównie w autach wcześniejszych konstrukcji silnikowych. Tam nie było pompy podającej w baku więc wiadomo że pompa wtryskowa zaciągając paliwo z baku łatwiej miała zaciągnąć powietrze nieszczelnością na tym trojniczku. Nie jest to też jakiś zaworek a raczej rodzaj mieszalnika z płytką termiczna z bimetalu. Pozwala na zaciągnięcie z baku paliwa lub puszcza paliwo na małym obiegu czyli między filtrem i silnikiem tylko. Zresztą odrobina chęci i dwa metry wężyka i sobie robisz pod maską zasilanie z jakiegoś baniaczka np 5 litrowego. Wtedy możesz robić testy porannego odpalania. Pompa tandem tu też nie ma nic do tego zjawiska z filmiku.
Skoro miałeś już grzebane przy pompowtryskach to już ja wiem że masz tam spaprana robotę i tam ci się zapowietrza.
08-12-2020, 10:39
Post: #25
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Wesol, biorę sobie te wszystkie sugestie do serca.
Od niedzieli auto się "nawróciło" i odpala od strzała. Bez żadnego zająknięcia.
Wczoraj późnym wieczorem, zmieniłem wężyk zasilający z filtra do pompy mechanicznej na przęźroczysty. Po odpaleniu nie było, żadnych pęcherzyków powietrza. Przegoniłem wczoraj z 20km po tym zabiegu, po powrocie po zgaszeniu auta, odczekałem z 20 min, w wężyku nie było widać pęcherzyków powietrza. Zostawiłem tak i dziś rano zaglądam pod maskę i wężyk był ładnie wypełniony paliwem, żadnego pęcherzyka. Odpalił bez zastanowienia od strzała. No nic, będę obserwował. Ale wiem napewno, samo się nie naprawiło!
Tylko czemu tak się dzieje, że teraz pali jak trzeba, nie kuleje, nie przerywa, nie gaśnie po wysprzęgleniu. Jeśli uszczelki na pompowtryskach były by źle zamontowane, to ciągle by działy się cyrki, za każdym razem po kilku godzinach postoju, no chyba, że się mylę...
Co zauważyłem, na wężyku zasilającym, między filtrem a pompą tandemową, znajduje się CHYBA zaworek zwrotny, wykonany z tworzywa sztycznego o numerze katalogowym 165201542b, taki jak w linku poniższym:
https://www.ecstuning.com/b-genuine-volk...65201542b/
Dmuchając w ten zaworek, powietrze bez oporów przepływa, natomiast w drugą stronę, wyczuwalna jest malutka nieszczelność, dmuchając czuć, że powietrze przepływa z duuużym oporem, ale napewno nie blokuje. Nie wiem czy ma coś do tego... pewnie trochę tak.
Jeszcze jedno, pompa tandemowa to LUK, króciec podciśnienia rusza się, kilka dni temu sprawdzałem króciec, ale nie ten co trzeba. Wszystkie są na sztywno, oprócz tego jednego.
Nie wiem, może po prostu FORD postanowił, że będzie podczas gaszenia silnika, ustawiał w taki sposób koła zębate na pompie, że trzyma wszystko szczelnie.
Bedę bacznie obserwował ten wężyk.
------------------------------------
Wesoł, proszę podpowiedź mi, lub inni..., czy uszczelka jak źle jest zamontowana na pompowtryskach, to czy nie siała by ciągle powietrze w układzie po zgaszeniu silnika? Czy komputer ma szansę takie coś "zaobserwować"???
08-12-2020, 12:18
Post: #26
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Może wcześniej jakieś cudaczne paliwo było?
08-12-2020, 12:46
Post: #27
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Pompa luka jest łopatkowa. Tam się nic nie prześlizgnie nawet powietrze. Zaworek na filtrze jest tylko do podgrzewania filtra. Zaworek zwrotny na wężu też w zasadzie nie jest potrzebny. Można go wywalić nawet. Zależy jak jechałeś, jak się ustawił www ale jak się ustawił, gibnal pompowtrysk to czasem przepuści kompresję bardziej raz mniej. To nie żarówka że świeci albo nie świeci.
08-12-2020, 13:21
Post: #28
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Paliwo tankuję na dwóch stacjach. Nigdy z paliwem nie było problemu. tankowałem ze 2 tygodnie temu, nie wiem ile ujeździłem, bo nie zeknęłem na licznik, ale to jest te samo paliwo, co tydzień temu i nie odpalał, a od niedzieli pali.
Nic... będę obserwował ten wężyk, bo w końcu musi się w nim coś pojawić, jeżeli gdzieś jest nieszczelność. Medyk umówiony, zna sytuację ale żeby mu pomóc to mu część rzeczy wskazane jest obserwować. Dziś zmierzę wysokość oleju i za tydzień. Czy oleju przybywa, czy ubywa....
08-12-2020, 15:56
Post: #29
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Na ten wężyk powrotny trzeba zapodac filterek jak od motoru. Wtedy będzie raczej widac powietrze. Tak to przepcha i wygoni odrazu po odpaleniu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-12-2020, 09:25
Post: #30
RE: Problem z odpaleniem zimnego silnika, gasnący silnik 19,TDi 115KM
Wesol, dobry pomysł, większy opór.
Bo jak na razie.... Defektu nie ma. Odpala pięknie, aż miło.
Chciałbym Was jeszcze zapytać o pompę w zbiorniku...
Po przekręceniu stacyjki, podaje paliwo przez ok 2 sekundy i tyle.
Czy po odpaleniu auta, ona też dalej nie pracuje???
Takie pytanie z czapy...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z odpalaniem sarkrz 9 201 17-04-2024 23:19
Ostatni post: Niemago
  Poduszka silnika rafal4610 3 62 16-04-2024 08:23
Ostatni post: Niemago
Exclamation Problem z Skrzynią Automatyczną Shazam 1 130 20-01-2024 20:22
Ostatni post: Łukasz12502
  Remont silnika refiko 1 136 02-12-2023 21:55
Ostatni post: wesol
  problem z pierwszym rozruchem bastti 5 860 06-06-2023 09:46
Ostatni post: bastti
  sharan 1.9 ayu problem z biegami Piteros1 12 1,875 13-05-2023 17:24
Ostatni post: buba
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,132 15-03-2023 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 485 15-11-2022 16:21
Ostatni post: Niemago
  Sharan 1.9 TDI 115KM - problem z redukcją Kokuselo 4 1,142 05-04-2022 10:15
Ostatni post: Stefano
  Silnik 2,0 tdi BRT akcja serwisowa 13D8 peters77 8 3,972 01-07-2021 18:03
Ostatni post: peters77

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name