Ocena wątku:
Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
06-04-2021, 23:55
Post: #11
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
serdeczne dzieki za podpowiedzi, @Bogos - thx za filmik! @krokodyl901 - co to jest ta kryza? Mialbys jakis link dla mnie?
Reklama

07-04-2021, 12:55
Post: #12
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
Witam! Miałem problemy z "czkawką" (duszenie się silnika przy przyspieszaniu tak ok 2300 obr/nin). Po lekturze internetu (nie odnotowałem linków) założyłem
w 2017r zrobioną przez siebie kryzę fi 8mm z cienkiej (ok 0,8mm) blaszki aluminiowej (pomiędzy dwoma uszczelkami) na dolocie spalin do EGR. Od tego czasu problemu niema a przejechałem 50kkm. Pracę EGR sprawdzałem VCDS-em - pracuje w zakresie 0 do 100% otwarcia.
07-04-2021, 16:30
Post: #13
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
Jakieś 12-13 kat temu sam opel z fiatem stosowali takie podkładki gdzie były otworki mniejsze jak średnica rurki od recyrkulacji. Zmniejszało to nieco przepływ spalin. Z tym że ja bym mimo wszystko egr wyciągnął.i umył. To taki sam zabieg i rozebranie hamulców raz w roku czy na dwa lata i czyszczenie jarzm, prowadnic itd. trzeba to robić raz na jakiś czas. Ja w swoim jednym.1.6 tdi profilaktycznie też rozebrałem i wyczyściłem. W drugim też 1.6 jeszcze nie robiłem ale jest w planach. W trzecim 1.9 wyskoczyły stosowne błędy a jest to bardzo podobny egr jak w brt i wyczyściłem, wymylem, przesmariwalem i póki co zero błędów i problemów. Pamiętajcie że zacinający się egr też przyczynia się to szybszego zgonu turbiny, problemów z DPF itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-04-2021, 17:21
Post: #14
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
@wesol - tak, tak, EGR bede czyscil napewno.
@krokodyl901 - dzieki za info. Ale dalej nie wiem za bardzo o co chodzi. Kryza to nazwa blaszki? Jesli tak, to tam nie ma w oryginale tej blaszki, czy sie zuzywa? No i ten otwor w tej blaszce/kryzie ma byc wedlug Ciebie, jesli dobrze rozumiem, mniejszy niz w oryginale?
07-04-2021, 18:32
Post: #15
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
W oryginale jest uszczelka blaszana z otworem o średnicy około 15 mm. Zakłada się blaszkę z otworem około 8 mm lub taka co ma trzy otwory ale mniejsze bo około 5-6 mm. Nieco mniejszy przepływ spalin wtedy jest.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: tom_dresden
07-04-2021, 23:05
Post: #16
RE: Usuwanie EGR i chlodniczka EGR
wszystko jasne, dziekuje.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name