Ocena wątku:
Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
28-09-2020, 18:09
Post: #1
Star Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Witam wszystkich.
Mam problem z czujnikiem temperatury powietrza dolotowego. Przeszukałem forum coś znalazłem ale nie konkrety. Moje auto to Ford Galaxy 1,9 TDi, AUY, rok 2000 po lifcie. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego czujnika. Jeśli, ktoś z forumowiczów wymieniał proszę o wskazówki dot wymiany. Proszę też o pomoc w namierzeniu konkretnego czujnika. Otóż VAG wywala mi błąd 17569. Z rana nie mogę uruchomić "za strzałem" auta. Obruci wałem, zaskakuje i od razu gaśnie. Potem za drugim razem muszę długo trzymać na rozruszniku aby zaskoczył. Wygląda to jak by się zapowietrzył. Moc ma poprawną. Ta sytuacja pojawia się też czasem kiedy silnik jest rozgrzany.
Nie wiem czy jest z tym powiązanie ale dzieje się od kąd mechanik wymienił uszczelkę pod głowicą. Od wczoraj przez całą noc auto stało u tego mechanika i odpalił bez problemu. On ręce rozkłada bo wszystko w jego mniemaniu jest OK. Ale nie jest.
Jedyne co, to samemu zakasać rękawy.
Reklama

28-09-2020, 18:56
Post: #2
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Cześć,
Czujnik jest zintegrowany z przepływomierzem. Jak wyjmiesz wkładkę przepływomierza to zobaczysz zaciśnięty czujnik do zacisków.
28-09-2020, 19:49
Post: #3
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Czujnik temperatury powietrza nie jest w przepływomierzu tylko w MAP sensorze czyli tu na rurze dolotowej obok po prawej jest akumulator. Map sensor mierzy ciśnienie doładowania i temperaturę powietrza dolotowego gdyż powietrze z dworu ma temp powiedzmy teraz około 10-15 stopni lecz przechodząc przez gorąca już turbinę czyli sprężone już przez turbo powiedzmy gdzieś koło 60 stopni. Ta temperatura jest istotna bo to powietrze trafia do silnika a nie to z dworu jeszcze zimne.
Sprawdził bym kabloteke choć map sensor można kupić z używki za 15-20 zł więc to żaden wydatek.
28-09-2020, 21:11
Post: #4
Brick RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury? /
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mały EDIT.
Wczoraj z czytując kody błędów, był błądb
17978, Engine Start bloked by immobiliser P1570- 35-10-intermittent.
17552 Shareware version. To decode all DTCs; P1144 - 35-00. Please Register/ Activete
17564 Shareware Version. To decode all DTCs. P1156-35-00. Please Register /Activete - Intermittent.
17569 Manifold temp sensor (G72) open or short to plus P1161-35-10- Intermittent.
Teraz przypomniałem sobie, że w ubiegłym tygodniu nie mogłem go odpalić. Kręcił, ale nie zaskoczył. Dopiero po kilku godzinach ożył.
Błędy wczoraj skasowałem, w nocy odstawiłem do mechanika bo z myślą że to czujnik temperatury. Mechanik dzwoni o 11, że zapalił od "strzała". Pojechałem po auto, już nie chce zaskoczyć. Zaskoczył ale zgasł. Długo na rozruszniku, ale odpalił. Przyspiesza normalnie.
Po południu żona pojechała do miasta i dzwoni, że nie może odpalić. Poszła gdzieś, wróciła i odpaliła od razu.
Gdy wróciła, wziełem VAGa i co odczytałem dziś.
17569 Manifold temp sensor (G72) open or short to plus P1161-35-10
17978 Shareware Version. To decode all DTCs P1570 - 35-00 - please Register /Activete.
Usuwam błędy. Przekręcam stacyjką, żeby odpalić. Kręcę i nic. Totalnie nic. Nawet nie zaskoczył. I tak kilka razy. Zero reakcji. Zdenerwowałem się. Wyszedłem. Zamknęłem drzwi i wracam po chwili do auta bo zapomniałem tel. Ostatni raz przekręcam stacyjką, odpalił od strzała. I wielkie oczy. Zgasiłem i już uruchomić nie mogę. Nie ma błędów. Teraz piszę to wiadomość.

Ciekawe czy immobiliser mi nie pasuje się. Bo taki schemat.... Pasuje jak by nie odczytywał kluczyka. Próbowałem kluczykiem matką plastikowym i kluczykiem z wbudowanym transponderem. Nic....
Ogólnie już szukam elektryka bo chyba coś tu nie gra....
Co Wy na to? Jakieś pomysły?
29-09-2020, 11:13
Post: #5
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Witam o poranku.
Dziś przed pracą, ponowny zonk. Przekręcam kluczykiem w stacyjce, rozrusznik kręci, silniki nie zaskakuje. I tak kilka razy. myślałem, że to immobiliser, uderzyłem dłonią w stacyjkę, włożyłem kluczyk i odpalił od "strzała". Dziwne... Już nie robiłem logów, bo śpieszyło mi się do pracy.
Dzwoniłem do człowieka od otwierania i uruchamiania aut. Telefonicznie wykluczył immobiliser, gdyż po przekręceniu kluczyka kontrolka na drzwiach zapala się i po chwili gaśnie (nie mruga), tak samo z kontrolką świecy żarowej, tyle, że zapala się na krótko. Powiedział, że w fordach gdyby to był immobiliser, to by nie zakręcił rozrusznikiem i potwiedzam, spróbowałem w ten sposób i nie kręci rozrusznikiem.
Po prostu, zaczynam rozkładać ręce. Czasu nie ma na zabawy z kabloteką, na dodatek po powrocie z pracy, ściemnia się szybko.
29-09-2020, 19:06
Post: #6
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Po mojemu to kontrola w drzwiach to nic z immo nie ma wspólnego. A jak sprawdziłeś,potwierdziłem że awaria immo to że rozrusznik nie kreci?
29-09-2020, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2020 20:54 przez ukciak.)
Post: #7
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Wstępnie znalazłem przyczynę czujnika MAP sensor, o którym była mowa a wywalił błędy temperatury, a dwa razy ciśnienia doładowania. Jak zdejmowali głowicę to wszystko na górze wypinali i nie dopięli poprawnie tego czujnika. Nie wskoczyło te zabezpieczenie wtyczki. I wtyczka kupowała się. Mi też się to nie udało było już ciemno i deszcz. Wiec jeszcze to muszę poprawić. Ale po wpieciu wtyczki i wykasowaniu błędów na razie nic nie wywala.
Sprawdziłem immo i Wesoł masz rację. Nawet po włożeniu kluczyka bez transpondera i przemęczenia na zapłon kręci rozrusznik i auto zaskakuje i gaśnie po ok 2 sek. Na razie odpukać auto kręci i odpala. Ale problem chyba nadal tkwi.
Czy ktoś może mi podrzucić link , lub czy komuś coś takiego się działo. Zastanawiam się jak funkcjonuje immo i sygnał do odpalenia auta. Bo to wygląda jak by odcinało zapłon.
Teraz za każdym razem jak wsiądę do auta to nagram filmik może wyjdzie szydło z worka. No z całą pewnością gdzieś jest problem i pewnie błachostka.
A ten problem pojawił się po odebraniu auta po wymianie uszczelki pod głowicą.
Ewentualnie zostanie usunięcie immo ...ale tego nie wiem jak zrobić i nie znam się. POMOCY...
P.S. nie wiem czemu ale nie mogę zalogować się przez VCDs LITE do immo. Wyrzuca mnie albo zawiesza program.
30-09-2020, 06:16
Post: #8
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Mówisz że odcina zapłon. Zapłon czyli iskra bo to jest zapłonem w silniku benzynowym. Diesel nie ma zapłonu bo to silnik z zapłonem samoczynnym. Odcinać można tylko dopływ paliwa. W przypadku silnika na pompowtryskach wystarczy że komp nie będzie podawał sygnałów na pompowtryski.
Spraw sobie vcds i sprawdź błędy właśnie na immo. Vcds lite to zwykły vagncom. Na USB miewa problemy. Na porcie com łączy się ze wszystkim. Myślę że może być jakiś problem z przekaźnikiem jakim 109 jeśli błędów nie będzie od immo.
30-09-2020, 12:55
Post: #9
RE: Błąd 17569, lokalizacja czujnika temperatury?
Wesol, masz rację przepraszam.
Na jutro umówiłem sie na diagnozę IMMO, zobaczymy historię błędów i czy w ogóle jest OK. Między czasie, jak sie uda wypnę przekaźnik o którym mowa. Tylko, jak go sprawdzić poprawność działania? Muszę pogmerać w internetach...
A tak przy okazji, zastanawiam się na schematem działania takiego immo.

P.S. Dziś rano auto odpaliło bez problemu, nie wyrzuca błędu. Wszystko winą składającego, bo nie przyłożył się... Nerw mnie rusza na takie usługi...
Zastanawiam, się też jakie jest powiązanie między błędami MAP Sensor a immo??? Bo chyba żadnego...?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SHARAN 1.9 AUY BRAK NAPIĘCIA NA WTYCZCE CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁU pyton2009.95 0 314 04-06-2023 15:04
Ostatni post: pyton2009.95
  Kontrolka ESP i błąd 01423 Chmielu 4 1,841 31-08-2021 23:38
Ostatni post: kalamb
  Ford Galaxy fl 1.9 tdi 115km auy błąd 01166 marcincb9983l 10 3,289 01-10-2020 10:19
Ostatni post: wesol
  Czujnik temperatury klimatyzacji Sali92 0 846 22-07-2020 19:33
Ostatni post: Sali92
  1.9 tdi 115 km nie nabiera temperatury marek24021989 8 2,361 05-10-2019 07:05
Ostatni post: wesol
  TDI - ciężko pali, błąd wałka rzorządu (g40) Funny Boy 41 21,292 14-10-2018 21:39
Ostatni post: Bogos
  Błąd czujnika przyśpieszenia poprzecznego Sharan 1.9tdi QbeQ13 1 1,577 24-12-2017 19:09
Ostatni post: bialekmleko
  Błąd 01166 sygnał momentu obrotowego kalamb 9 6,279 11-10-2017 20:41
Ostatni post: kalamb
  Czujnik temperatury wody Adrian120 10 7,058 04-09-2017 14:58
Ostatni post: pieczara
  Pompowtrysk nr2 błąd 18075 mjoker 12 5,660 02-05-2017 17:39
Ostatni post: mjoker

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name