Ocena wątku:
Wymiana turbiny
03-08-2020, 20:13
Post: #1
Wymiana turbiny
Witam,gdzie w opolskim wymienię ,zregeneruję turbinę z Ford Galaxy 150km ?
Moja turbina wydaje odgłosy tak jakby łopatka tarła o obudowę,cofam nogę z gazu to także to słychać.No i autko bierze olej,więc wszystko wskazuje na turbo.W poprzednim aucie,mechanik wymienił na zregenerowane,(nie wiem gdzie) to auto w ogóle się nie zbierało.Więc chciałbym aby tym razem jakoś dobrze to ogarnąć.No i jeszcze jedno pytanie czym się różni turbo ASZ od takiego GTB?Jest GTB bardziej trwałe? Ktoś może polecić warsztat lub osobę do 200km od Opola.Ewentualnie jakiś namiar na sprawdzone turbiny ori,ewentualnie na porządnie zregenerowane.
Autko lata w trasy jak coś
Pozdrawiam
Reklama

03-08-2020, 20:25
Post: #2
RE: Wymiana turbiny
W silniku asz masz turbinę borg warnera. To niezbyt udane turbo. Turbina gtb to początek oznaczenia np gtb2060 czy gtb1756 są też turbiny GTC oraz gtd. To suszarki od innych aut, innych marek z większymi silnikami z większą mocą. Po przeróbce daje się je założyć do innego silnika np właśnie 1.9 TDI i krzesac moc u tunera np 240 koni lub nawet powyżej 300 koni.

Ja bym na twoim miejscu jeśli nie chcesz kombinować za bardzo założył turbo od asz ale z golfa 4 lub leona, Ibizy, ocravi itp bo tam były garretta o oznaczeniu gt1749va. Dość udane suszarki na których można dmuchać na około 170 koni jeśli silnik zdrowy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-08-2020, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2020 20:55 przez beny2002.)
Post: #3
RE: Wymiana turbiny
Wesol dzięki za szybką odp. Czytając forum stwierdzam że jesteś skarbnicą wiedzy Smile pytanie tylko gdzie dorwać takie turbo ori używkę hmm
03-08-2020, 21:07
Post: #4
RE: Wymiana turbiny
Ja sporo kupiłem sztuk na ellegro. Trzeba tylko dzwonić i pytać by sprzedający sprawdził jaki jest luz poprzeczny i podłużny. Poprzeczny minimalny może być ale podłużnego nie powinno być wcale.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-08-2020, 21:17
Post: #5
RE: Wymiana turbiny
Oki,będę szukał .Dzięki!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana Turbiny. Sharuś 9 13,452 19-08-2013 21:01
Ostatni post: Sharuś

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name