Ocena wątku:
Wideorejestrator - stop agresji drogowej
07-07-2020, 14:18
Post: #1
Wideorejestrator - stop agresji drogowej
Trochę gawędziarskie:

Zastanawiałem się czy ma sens wysyłanie do policji nagrań, pokazujących niebezpieczne sytuacje na drodze. Na dobrą sprawę, to co 5 minut dzieje się na drodze coś "nie halo", więc pewnie mają tam tych filmów tysiące, z czego spora część nadająca się do śmietnika, ale obejrzeć muszą.

Tak sobie dumałem, dopóki jeden bardzo śpieszący się dżentelmen o mało mnie nie rozmazał po dzielnicy (przejazd na czerwonym, wymuszenie pierwszeństwa). No to zapis jego dokonania poszedł na stopagresjidrogowej. Potwierdzili otrzymanie i zapadła całkowita cisza. Żadnych maili, telefonów, listów.

Pomyślałem, że pewnie nagranie trafiło do kosza i jeszcze nawymyślali mi od nadgorliwych. Dzisiaj - po 9 miesiącach - dostałem mail, że jednak sprawa miała dalszy ciąg. Właściciela samochodu (firma prywatna) wezwano, sprawcy nie wskazał, mandat dostał. Z tym niewskazaniem to najoczywistsza ściema, ale to już ich sprawa. Może między sobą to załatwią.

Krótko mówiąc: to działa! Gdyby ktoś się zastanawiał czy warto sobie głowę zawracać: warto.
 Thanks given by: trzewik
Reklama

07-07-2020, 16:32
Post: #2
RE: Wideorejestrator - stop agresji drogowej
O to będę wysyłał. Ciekawe czy takimi drobniejszymi się zajmą. Sporo widuje takich co to jeżdżą na drogowych przerobionych na dzienne i to nawet chyba nic nie słabsze tylko pełna mocą. A wymuszeń to mam chyba już kilka nagranych. Powiedz no Waldziu czy trzeba podawać jakieś dane swoje, no i zdarzenia czas, miejsce, datę itp?.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-07-2020, 18:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2020 18:55 przez Czerwony.)
Post: #3
RE: Wideorejestrator - stop agresji drogowej
Miejsce i czas oczywiście podałem, również swoje dane kontaktowe. Informacja ze strony:

Cytat:Należy pamiętać, aby zakres informacji - niezależnie od przekazanego materiału filmowego - obejmował niezbędne dane do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym, tj.:
  • datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulicę),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr tel. kontaktowego.

Adresy mailowe są według województw:
http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-a...rodze.html

To, że nie zawracali mi głowy to nie musi być reguła - być może w innych sprawach się kontaktują. Akurat to "moje" zdarzenie było tak niebezpieczne i bezczelne, że byłem gotów dziesięć razy do sądu się udawać. No ale na szczęście obyło się.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name