Ocena wątku:
AFN dogrzewacz z bonusem
12-06-2020, 23:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 23:22 przez skowyrex.)
Post: #1
AFN dogrzewacz z bonusem
Witam szanownych forumowiczów. Mam Sharana MK1 z 99 roku silnik AFN. Wiem że temat dogrzewacza był poruszany wielokrotnie. Ja też taki posiadam i nawet działa, jednak ponieważ pokonuję dość krótkie odcinki, to ogrzewanie nie jest zbyt efektywne. Postanowiłem dołożyć dogrzewacz elektryczny z Renault i nawet taki kupiłem. Jakież było moje zdziwienie gdy podczas wymiany sprzęgła zauważyłem że jest już zamontowany oryginalny dogrzewacz elektryczny z trzema świecami na króćcu wodnym wychodzącym z głowicy po prawej stronie silnika jednak jest nie podłączony, nie idzie do niego żadna wiązka elektryczna. Moje pytanie: czy da radę jakoś sprzęgnąć ten dogrzewacz elektryczny z dogrzewaczem na ropę, żeby pracowały razem. Może już ktoś rzeźbił takie cuda. Będę wdzięczny za pomoc.
Reklama

13-06-2020, 00:07
Post: #2
RE: AFN dogrzewacz z bonusem
Taki elektryczne dogrzewanie niewiele daje, masz 3 świece po 120 Watt to razem 360 watt, Dogrzewacz masz 3 kW, to prawie 10 razy tyle. Nie zawracaj sobie tym głowy.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
13-06-2020, 00:38
Post: #3
RE: AFN dogrzewacz z bonusem
Nie szukaj ogrzewania samochodu w dogrzewaczu silnika bo do tego on przede wszystkim służy.
13-06-2020, 07:20
Post: #4
RE: AFN dogrzewacz z bonusem
Sterownik w sga nawet nie posiada w sofcie sterowania tymi świecami. Niby nie byłoby to problemem tylko trzeba pamiętać że taki pobór prądu jest znaczny. W oryginale np w golfie to sterowanie tymi świecami jest zależne od obciążenia alternatora. Świece są dzielone i mogą działać w systemie:1+2 lub samo 2 jeśli pamięć mnie nie myli. To dogrzewanie to jest bardzo mało efektywne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-06-2020, 18:56
Post: #5
RE: AFN dogrzewacz z bonusem
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wszystko ok. tylko trochę mnie jadowi fakt, że coś jest w aucie a nie działa. Tym bardziej że Sharanik jest właśnie robiony na lalkę (niebawem wrzucę fotki) i wszystko w nim jest sprawne. Aczkolwiek zastanawia mnie dlaczego nie ma tam wiązki, zazwyczaj jest odwrotnie - wiązka jest ale urządzenia brak
13-06-2020, 21:07
Post: #6
RE: AFN dogrzewacz z bonusem
Bo tak jak pisałem sga nie miało takiego dogrzewacza świecami na wyposażeniu. Ma piec który jest 10 razy lepszy i nie pobiera prądu. Sga też miały w opcji szybę grzana przednią więc to już sporo szarpie prądu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz webasto czekolada60 8 2,346 29-09-2016 17:36
Ostatni post: wesol
  Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech speque 7 6,144 23-05-2014 08:11
Ostatni post: speque

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name