Ocena wątku:
Kanał 208 się nie mierzy co robić?
08-06-2020, 09:26
Post: #1
Kanał 208 się nie mierzy co robić?
Witam forumowiczów prosze o pomoc w sprawie bloków pomiarowych w 209 mam -3 w 208 nie mam pomiaru co może to powodować ? Gdzie szukać?
W 210 mam 22.5 kw w 211 0.5 kw o czym to świadczy?
Gdzie szukać ?, jak się robi reset ustawień sterownika ?
Mechanicznie ogarniam ale z kompem słabo

Dołoże część tematu
wymieniłem kompletny rozrząd wraz z kólkiem pośrednim i efekt mizerny auto po złożeniu nadal kuleje na wolnych obrotach, odpala tylko po położeniu nogi na gazie,
posprawdzałem rozrząd kilkakrotnie znak wału po drugiej stronie gmp koło pośrednie na znaki nastawniki na znaki nie odkręcałem ich więc nie przekręcałem w prawą stronę tylko tak jak na filmiku znaki strzałki na wypustki po drugiej stronie
wyskakują błedy
p1340 niep kore. wału korb
p0301 do 306 czyli wypadanie wszystkich zapłonów
nastawnik 210 pokazuje 22.0 st.KW natomiast 211 0,5 st.KW
czy tak powinno być?

kanał 208 tylko obr silnika i zliczenie 101 natomiast bity binarne pusto ?????
kanał 209 zliczenie 128 ,stab. biegu jał. -3 st kw
dodam że na cyl jest od 12 do 15 bar także całkiem nie źle
ciśnienie oleju na wolnych obrotach 2,2 bar podczas dodawania gazu rośnie do 5,5 bar i staje
dzwoniłem nawet w sprawie nastawników do Rzeszowa i Pan stwierdził że nastawniki nie pracują na biegu jałowym i jeżeli nie ma błędów to są ok ?
poszło kupe kasy i mojej pracy i leżę i kwicze dużo osób jak rozwiąże sprawe już nie dopisze co dalej tylko tematy milkną, proszę o POMOC
Reklama

28-06-2020, 12:39
Post: #2
RE: Kanał 208 się nie mierzy co robić?
Przyczyną braku pomiarów w kanale 208 był uszkodzony zatarty wariator ssący rozrządu.
Rozwiązano dzięki użytkownikowi SALTECH PodziękowaniaSmile)
Proszę o zamknięcie tematu
29-06-2020, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2020 20:15 przez junak1956.)
Post: #3
RE: Kanał 208 się nie mierzy co robić?
nie nie zamykajmy tez mam 2.8 i jestem bardzo ciekawy jak mozna ocenić zatarcie??
jest kolejny problem bo ummie cienienie oleju jest ok 7bar przy 3tyś czytałem niby 7 jest ok a ty piszesz że masz 5.5. mam tki problem że przy zmianie biegu auto nie idzie płymmnie tylko tak jakby przewrało szarpneło 2-4 razy i jedzi płynnie obroty wolne idealnie odpala idealnie podciśnienia sprawdziłem niby szczelne lewego piowietrza raczej nie ciągnie ściągsłem osobiście kolektor przeglądałem o nic nie znalazłem. robi tak samo na gazie i na benzynie w sterowniku żadnych błędów no raz pojawił się czujnik temp g70 i raz skład mieszanki ale w różnych terminach i stało sie to po przejechaniu w sumie 5tyś km
zapomniałem dodać łancuch już dogorewa wskazania mam -6 i -7 ale poza tym jest wszystko ok. zauwałyłem jeszcze coś takiego jak jakde na 2 albo 4 albo 6 wszyskie biegi w dolnej części lewarka dodam i ujmę gazu szarpie lewarkim przód tył jakby przestawiało coś i jest takie włąsnie szarpnięcie jak podczas zmiany biegu o którym pisałem wyżej. auto jest po strzale dolna poduszka wygląda ok prawą koło paska klinowego zmieniłem bo była zerwana wylana ale tej na skrzyni nie "dotykałem". nie wiem czy to Dumasa czy poduszka czy to od silnika wynika ogólnie jest wszystko ok poza tym mankamentem który mnie męczy. Jestem z okoic rzeszowa kto robi yu u nas te nastawniki że konsultowaliści się????
02-07-2020, 10:37
Post: #4
RE: Kanał 208 się nie mierzy co robić?
Witam junak1956
Co do wariatorów to nie ocenisz sam uszkodzenia, wysyłając nastawniki poprosiłem o telefon firme mehenker i oni jak mieli je na stole zadzwonili do mnie i powiedzieli co widzą i jaka wycena, jedną rzeczą są przytarcia i drugą podobnież blokady tych nastawników u mnie chodziły one z oporami tak jakby się sklejały po regeneracji leciutko bez oporów.
Co do szarpnięć i lewarka to nie przychodzi nic mi do głowy jak poduszka pod silnikiem, mówisz że ewidentnie chodzi lewarek zmiany biegów czyli suwa całym silnikiem tak?
co do rozrządu to i u mnie zagadka ponieważ mam cały komplet nowego rozrządu ślizgi , łańcuchy napinacze i mam wartości -6 i -4 ???
zauważyłem że przy górnym zestawie płoza napinacza ma trochę inny kształt może to tego wina... mimo że auto chodzi równiutko , z tego co wiem to zużyta dwumasa też powinna dawać oznaki na wolnych obrotach ale może niech się też wypowie ktoś bardziej doświadczony pozdrawiam
03-07-2020, 09:20
Post: #5
RE: Kanał 208 się nie mierzy co robić?
Witam tak właśnie jakby suwało silnikiem. Narazie mam spore remonty w domu więc auto odłożylem na drugi plan dużo staram się zrobić sam więc nie mam wolnego czasu. Poduszkę zdemontuje obejrzę i będę się kontaktował myślę że do końca miesiąca sie mi uda zakończyć remonty.
06-02-2021, 10:53
Post: #6
RE: Kanał 208 się nie mierzy co robić?
Pora wrocic do nie skończonego tematu jeżdżę cały czas z opisanymi wyżej objawami ma ktoś jakieś propozycje co zbadać jakie logi pyknac czy coś? Jeżeli cewki by padały mogłoby tak robić 2-4 zabki delikatne? Ale vcds oczywiście nic nie pokazuje.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name