Ocena wątku:
Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
11-01-2012, 23:02
Post: #1
Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Witam wszystkich Forumowiczów. Chciałem poinformować że w związku z nieprzyjemną atmosferą w której byłem uczestnikiem chciałem oficjalnie się z Wami pożegnać. Widzę, że temat człowieka o nicku pablicito został usunięty. Ja go skomentowałem, negatywnie. Otóż krótko wyjaśnię, że chodziło o nadanie reputacji w ilości ,,1” dla człowieka o kiepskim mniemaniu i niedocenionego którym jest właśnie pablicito. Napisał jakiś denny post w którym żądał od admina nadania tejże reputacji. Wszyscy nie od dziś wiedzą, że reputację punktową nadaje się za coś co wpływa na rozwijanie się forum, lub pomógł ktoś innemu forumowiczowi w jakiejś niebanalnej sytuacji odnośnie naszych trojaczków. Po tym dennym temacie z żądaniem nadania reputacji admin Daneczek - o zgrozo ! podniósł temu pieniaczowi tą reputację. Ja natomiast dostałem ostrzeżenie. Chciałem przekazać że nadawanie przedmiotowej reputacji za takie tematy wcale nie służy temu forum a nawet temat ten nie nadawał się do działu dowcipy i humor. Swój post w tym temacie który został usunięty pozwoliłem sobie umieścić ponieważ wyraziłem w ten sposób swoje zdanie na temat nieodpowiedniego nadania reputacji - do czego miałem zbójeckie prawo. Do forumowicza pablicito. Użycie wobec twojej osoby słowa ,,leszcz” nie miało na celu znieważenie twojej osoby w myśl Kodeksu Karnego art. 216. Oczywiście masz pełne prawo do złożenia w tej sprawie zawiadomienia do Sądu Rejonowego, Wydział Cywilny nadmieniam, że jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego. Tu chciałbym podkreślić, że leszcz to ktoś młody - nie chodzi tu o twój wiek tylko staż na forum. Nie rozumię tylko admina który przyznał tą reputację. Być może takimi tematami i nagradzanie za nie użytkowników wpłynie na popularyzację naszych ukochanych trojaczków. A temat który założył pablicito nadawałby się lepiej na sympatię.pl.
Na końcu chciałbym oficjalnie poprosić administratorów forum o usunięcie mojej galerii jak też konta. Tematy – te odnośnie sharana wedle uznania proszę pozostawić, być może komuś pomogą. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Wnioskuję o przywrócenie tematu który założył pablicito ponieważ ktoś kto będzie czytał mój temat może go nie rozumieć a tak będzie można ocenić sytuację.
Reklama

11-01-2012, 23:17
Post: #2
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Piotrek daj sobie spokój z taką osobą jak pablicito. Ktoś może go w życiu nie docenił i się chłopak stresuje jakąś reputacją. Zostań na forum, ponieważ Twoje doświadczenie związane z trojaczkami na pewno się przyda. Oczywiście tamten temat powinien zostać, ponieważ jak ktoś zakłada nowy temat to po to aby każdy mógł wyrazić swoją opinię i nieważne czy pozytywna czy negatywna.
Oraz jest również regulamin forum który się powinno przestrzegać a jak komuś nie pasuje to nie powinien się rejestrować.
12-01-2012, 00:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2012 02:44 przez wedr.)
Post: #3
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Jestem użytkownikiem niejednego forum, często po wielu godzinach (tak!) czytania bzdur (informacji nieistotnych dla wątku i błędów wszelkiej maści) dowiaduję się szukanej pierdoły, lecz gdy użyję tej wiedzy, przekażę dalej - szybko, bez skomlenia o uznanie - mam cholerną frajdę. I właśnie frajdy Wam wszystkim życzę. Dla frajdy jestem forumowiczem. A Ty, który to czytasz?

Czy tylko nasze własne dowcipy nas śmieszą? Czy ten post (o zerowej reputacji, jeśli dobrze pamiętam) miał lekkość trudną do wychwycenia? A może to ja nie rozumiem powagi wydarzenia? Czy forum motoryzacyjne jest miejscem jedynie do marudzenia o przetartym kabelku? Czy to, jak ważne są dla nas pewne tematy, ma tak samo być ważne dla innych? O co chodzi?

Piotrze, jestem w stanie pojąć Twoje rozczarowanie i niezrozumienie działań admina, może jednak potraktujemy to jako kontynuację dowcipu, szansę na luz, chwilę relaksu, lub zwykłą stratę czasu bez poczucia pretensji? Lub po prostu naukę, że świat jest inny, szerszy, niż nam się wydaję, bądź chcielibyśmy, żeby takim był?

Wiem jak spłycam znaczenie forum pisząc o kabelku, liczę jednak na zrozumienie skrótu ze względu na powagę tematu: KOMUNIKACJA.

Nie podoba mi się świat wytykania krzywych nóg i szeroko pojętego wzorowania się na gwiazdach z telewizji. Bo to jest świat oceny. Czyli stawiania się "ponad". A do tego potrzeba szerokiej perspektywy, próby zrozumienia przyczyn na obu biegunach.
Poczucie porządku w życiu ma nam dać pisane Prawo? To znaczy: Regulamin? A co np z normami społecznymi?
Specjalnie pozostawiam te pytania otwartymi. Do własnej, wewnętrznej oceny i wyboru, nie do torsji z klawiatury przed przemyśleniem sprawy.

Postaram się jednak trzymać od nie swoich konfliktów wciąż z daleka, dlatego wyobrażając sobie trudność w przyjęciu mojego sposobu postrzegania świata przez kogoś pewnie piątego, pozwolę sobie włączać się w takie dysputy możliwie rzadko.

Ale, dla jasności, podsumuję:

Nie znam żadnego z wymienianych forumowiczów, nie stawiam się po żadnej ze stron.

Widzimy rzeczywistość swoimi subiektywnymi mózgami.

Ale jest jeszcze tzw: serce.

Szanujmy się ile się da, twórzmy koło pomocy, punktujmy nie tylko doraźną radę, ale też dobry humor, nawet wtedy gdy bolą plecy od niewygodnej pozycji przed komputerem. Jak będzie? I czy punkty forumowe mają aż takie znaczenie?

A może właśnie powinny...
Pozwoliłem sobie sprawdzić:

"Pozytywny (+1): Za tworzenie pozytywnej atmosfery na forumowych salonach." I git
12-01-2012, 08:28
Post: #4
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
kolejny temat podburzający atmosferę. Nie ma sensu go dalej ciągnąć. Zresztą reptacje dodać kazdy może a za co to nawet nie musi sie tłumaczyć. Druga sprawą jest to ze ewentualne zażalenia mozna kierować do jakiegoś moda lub bezposrednio do admina forum. Moze rozpatrzy pozytywnie a moze negatywnie. Tego typu dyskusje nie sa potrzebne na forum, sieją zamęt tylko. Jeśli ktoś nie ma ochoty przebywać na forum to jego sprawa bo nikt tu nikogo nie bedzie za sile przypinał do kompa. Temat zamykam bo zaraz będzie kolejna afera.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-01-2012, 11:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2012 12:03 przez daneczek76.)
Post: #5
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Przepraszam cię wesol że pozwoliłem sobie otworzyć na chwile wątek.
Ale chciałbym coś napisać.
Ja po prostu lubię ludzi pozytywnie zakręconych i wesołych. I dla mnie ten post był swego rodzaju rozluźnieniem atmosfery i swego rodzaju dobrego humoru.
Co do postu Usunąłem żeby nie było dalszej burzy tak naprawdę nie wiem o co.
Nie wielu innych forach też ludzie dostają punkty nie tylko za sprawy typowo techniczne ale i za zaangażowanie , budowanie atmosfery , a tak że niesieniu pomocy w akcjach charytatywnych itd...
Ty dostałeś ostrzeżenie dosłownie na chwilę i tylko za to że oceniłeś kolegę tak jak napisałeś:
Lescze w slangu cytuje: Inaczej frajer, cienias, maminsynek. Osoba kiepska w jakiejś dziedzinie.

Dziękuje za uwagę.
I pozdrawiam oczywiście nie widzę żadnego powodu abyś opuszczał forum za taka bzdur moim zdanie.
Jeśli chciałbyś porozmawiać zapraszam na PM z miła chęcią porozmawiam.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
12-01-2012, 18:29
Post: #6
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
na prośbę kolegi wątek odblokowuje tymczasowo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-01-2012, 19:09
Post: #7
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Z powodu dłuższej nieobecności nie jestem w temacie. Porozmawiam z modami i postaram się jakoś rozwiązać problem. A Piotra jak czuje się pokrzywdzony zapraszam do mnie na PW Smile
12-01-2012, 22:36
Post: #8
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Witam.
Ponieważ wydaje się, że cała ta sprawa zaistniała z powodu założenia przeze mnie wątku pt.: "Oficjalny protest", czuję się w obowiązku usprawiedliwić i wyjaśnić całą sprawę.
Wydaje mi się, że posiadłem umiejętność czytania ze zrozumieniem i doskonale zdaję sobie sprawę, co oznacza rubryka "reputacja" w informacjach o Userze. I zgadzam się z ideą przyświecającą wprowadzeniu tej rubryki - laik (np. taki, ja ja) z większą dozą zaufania skorzysta z rad kogoś, kto cieszy się dobrą opinią (choć podobno nie ma ludzi nieomylnych Wink).
Ten, jak się okazuje feralny, wątek założyłem TYLKO I WYŁĄCZNIE dla żartu, w dziale Ott topic (żeby nie zaśmiecać działów tematycznych tego forum) i - żeby podkreślić jego niepoważny charakter - opatrzyłem odpowiednią ikonką.
Po prostu do nazwy rubryki "reputacja" podszedłem z przymrużeniem oka, widząc pewną rozbieżność w znaczeniu tej rubryki (tu w znaczeniu: "fachowość" osoby, jej znajomość omawianych zagadnień, a w związku z tym jej "przydatność" na forum) a znaczeniem ogólnie, powszechnie używanego słowa "reputacja" :(dobra) opinia (o kimś), renoma, (dobra) sława, (dobre) imię.
I dlatego też pozwoliłem sobie zażartować z tej (w moich oczach) rozbieżności znaczeń, doskonale zdając sobie sprawę z różnic. Nie miałem zamiaru na chama dopominać się o sztuczne podbijanie mojego licznika.
Po pierwszych dwóch odpowiedziach na mój post (w tym jednej Moderatora daneczek 76) uznałem, że żart został co najmniej zaakceptowany. Po kolejnym poście Moderatora (lekko mnie napominającym do opamiętania) dałem spokój i zapomniałem o całej sprawie.
Jakiś czas później stwierdziłem, że wątek został usunięty - ale byłem przekonany, że stało się tak dlatego, że nie wnosił on nic istotnego i tyle.
Nie czytałem więc postu piotrka_1980 i nie zdawałem sobie sprawy, że wokół tego wątku tworzy się niemiła atmosfera.
Wątek miał być luzacki i spowodować pozytywne emocje i ewentualny uśmiech u tych, którzy zechcieli by go przeczytać. Ale widać rację ma moja żona, która twierdzi, że moje poczucie humoru daleko odbiega od powszechnie przyjętego.
Temat został umieszczony w dziale Off topic, który ma podtytuł: Czyli te tematy które nigdzie nie pasują !". Potraktowałem więc ten dział jako swoistego rodzaju HydePark i dlatego tam ten temat umieściłem.
Na przyszłość takiego rodzaju tematy będę obwarowywał uwagami w rodzaju: "wiadomość tylko dla tych, którzy rozumieją podtekst zawarty w temacie" czy coś w tym rodzaju. Forum jest dla wszystkich i każdy może pisać (o ile nie skasuje tego adminTongue) i czytać to, co chcą - a nie muszą czytać wszystkiego (zwłaszcza tego, czego nie rozumieją albo tego, co ich nie interesuje)
W zasadzie nie mam za co przepraszać - ale gwoli wyjaśnienia problemu i uzdrowienia atmosfery na forum przepraszam tych, których poczucie humoru nie ma nic wspólnego z moim.
I to by było w zasadzie na tyle.
Pozdrawiam
12-01-2012, 22:51
Post: #9
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Nie ma fora bez kłótni, bez nieporozumień, są różni ludzie, jakbym miał obrażać się na każdego co mi powie coś nie tak, co ma inne zdanie niż ja to już bym pewnie na żadne forum nie miał wstępu.

Ludzie fora są dla Nas a nie przeciwko Nam



Ford Galaxy MKII 1.9 TDI
13-01-2012, 00:20
Post: #10
RE: Żegnam się w związku z nieporozumieniem na forum.
Wielce jestem kontent z takiego rozwoju sprawy!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  historia forum SGA Mazur1908 9 2,479 16-01-2019 14:34
Ostatni post: grzeczny_52
  Galeria - auta na forum Motorek4612 3 3,772 30-07-2011 11:43
Ostatni post: RAFFEN

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name