Ocena wątku:
Co wstawić zamiast MFD-1?
10-06-2021, 23:21
Post: #11
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Szanowni Państwo i Panowie, dojrzałem do odpowiedzialnej decyzji i wymieniam firmowe MFD na Sony WX-900BT.

Teraz: jak to zamontować? : O
Najpierw kupiłem radio, teraz czytam instrukcję i co!? Muszę jakieś adaptery dokupywać?! I dokupię ; )

Ale jakie : |
Reklama

12-06-2021, 00:16
Post: #12
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Ale zmyłka...

Szukając radia wczytałem się w instrukcję i miało być wszystko, co potrzebne do montażu. W tej wersji, jaką ja kupiłem nie ma nic : O

Nie ma przejściówki SONY-ISO (jest wtyczka Sony do lutowania).
Nie ma półkieszeni montażowej. I jestem lekko zmieszany, czy będzie pasować do standardowej ramki 2 din.

Wniosek dla mnie - porada dla innych: przed kupnem warto zweryfikować, co jest w zestawie. Ja wyszedłem z założenia, że będzie wszystko, a to jakaś egzotyczna kompletacja. No i kilka dni bez radyjka...


Przy okazji: znacie jakiś chytry sposób, żeby wyjąć MFD bez tych oryginalnych dynksów?
22-06-2021, 22:26
Post: #13
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Im dalej w las, tym bardziej głupieję. Temat odwlekam, przez co dojrzewa. I wychodzą nowe kwiatki.

1. Czy zmieniając radio z firmowego MFD na cokolwiek, muszę dokupić taką ramkę? (w załączniku albo link allegro)

https://allegro.pl/oferta/ramka-radiowa-...0637179174

Wiele wskazuje na to, że tak. Trzeba będzie centymetrem pomierzyć...

2. Co z anteną FM? Jakieś adaptery, śmery. Można bez, ale to wtedy bez radia, tylko mp3, bluetooth. Ale też nie o to chodzi...


No rynce opadajom. Albo jestem już stary, albo utraciłem młodzieńczą umiejętność szukania informacji w necie : D

Pamiętam, jak ojciec kazał mi szukać info na jakiś temat i wtedy dawałem radę. Teraz sam bym komuś zlecił, żeby znalazł i mi powiedział.


Załączone pliki Miniatury
   
23-06-2021, 10:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2021 10:31 przez Czerwony.)
Post: #14
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Co do ramki, to nie wiem,

a co do wyszukiwania, to ilość śmieci w necie rośnie w postępie geometrycznym z miesiąca na miesiąc. Wszystko z tobą w porządku Wink
24-06-2021, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2021 00:11 przez kalamb.)
Post: #15
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Trzewiku postaram się to wytłumaczyć bo widzę i wiem, ze może to być problemem.
Po pierwsze ramka montażowa tzw półkieszeń jest niezbędna aby zamocować stabilnie nowe radio. Musisz dobrać adekwatną do producenta i modelu.
Po drugie pytasz co z radiem? Ano do zrobienia. Jest antena na pokładzie i trzeba ja wykorzystać. Antena fabrycznie posiada tez wzmacniacz antenowy który poprawia działanie anteny.
Jak każdy wzmacniacz potrzebuje zasilania. W wypadku MFD zasilanie wzmacniacza realizowane jest środkowa żyła kabla antenowego. W przypadku radia niefabrycznego konieczne jest zastosowanie separatora antenowego. Poszukaj na forum jest mój artykuł w którym wszystko dokładnie jest opisane.
24-06-2021, 00:17
Post: #16
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Bardzo dziękuję!
Będę szukał o separatorze

A licznik złotówek bije i bije..., miało być radio, doszło sterowanie z kiery, dojdzie kostka ISO > sony, jeszcze separator antenowy, półkieszeń, ramka, No mucha nie siada. K...wa no!)

Odnośnie do montażu:
tzw półkieszeń montażowa do radia, blaszana, ażurowa, a listkami do wyginania, żeby się stabilnie trzymało w otworze w desce rozdzielcze - to ogarniam.
Ale czy trzeba jeszcze tę plastikową wstawkę, co powyżej w załączniku zamieściłem?

Dziś na szybko, na oko, zmierzyłem, że MFD jak siedzi w desce, to zewnętrzny wymiar panelu przedniego jest około 1cm większy niż grubość mojego radia. To tego chyba blaszana półkieszeń nie skompensuje...

(offtop)
A i jeszcze dojdą wyjmaki, te 4 kluczyki. Ziarko do ziarka i będzie kokosza. Zaczynam rozumieć, czemu ludzie wolą dać fachowcowi stówę, czy dwie za zrobienie teoretycznie trywialnej wymiany radia. Czas ile już spędziłem nad tymi rozważaniami jest... Stracony. Bo jednorazowa akcja. To się trochę wyżaliłem. Czuję się głupi jak trzewik z lewej nogi : P
(/offtop)
24-06-2021, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2021 12:11 przez kalamb.)
Post: #17
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Ramkę Ci dobiorą elegancko najlepiej w punkcie car audio ( zazwyczaj tez mają sklep) dokładnie do modelu.
Niestety to wina producentów ze robią takie zamieszanie właściciele Galaxy maja jeszcze gorzej bo tam w kokpicie otwór na radio jest 1.8 DIN zamiast standardowego 2 DIN i albo musza wybrać radio które pasuje ( zazwyczaj tylko fabryczne) albo podcinać plastiki aby zmieścić standard ;-)
25-08-2021, 20:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2021 20:59 przez trzewik.)
Post: #18
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
Finalizacja. Właściwie to finał.


Radio zamontowane.

Dziękuję za namiar na separator - bez niego radio nie grało. Żeby było ciekawiej: musiałem kupić 2, bo pierwszy był zepsuty. Jakaś delikatna elektronika. Sprzedawca zachował się lojalnie i na info, że separator nie działą wysłał gratis 2 egzemplarz, bez jakichkolwiek kosztów. Polecam tego allegrowicza: "eue2" (mają kilka sklepów na allegro pod podobnymi nickami).

U tego samego sprzedawcy 4 wyjmaki za 12 zł.
Warto. Uwaga: da się wyjąć radio MFD za pomocą karty kredytowej! Wystarczy wyciąć nożyczkami kształt jak oryginalnych wyjmaków, trochę wyczucia i spełniają funkcję. Ale nie warte to 12zł p.....nia się. Nie zatrzaskują się jak oryginalne, ale wystarczą, żeby zwolnić blokady i wyjmując jeden z przycisków po bokach konsoli (u mnie była zaślepka) wygmerać radio na tyle, żeby wyszło całkiem. Ciekawe doświadczenie. Ale szkoda zachodu.

U tego samego sprzedawcy jest kieszeń plastikowa, czarna (w zestawie chyba były nawet śrubki). Otwory w kieszeni pasowały do otworów w odtwarzaczu. Pasuje wszystko jak ulał. Bez luzów. Trochę mnie dziwi, że nie ma żadnego zatrzasku, ale siedzi na tyle ciasno, że trzeba się naszarpać, żeby wyjąć. Jedynie ryzyko, że przy wielokrotnym dachowaniu mogłoby samo wylecieć, albo przy bardzo silnym uderzeniu w tył. Naprawdę silnym.

W ofercie były też kostki ISO > Sony. 12zł taka kostka. Można było się bawić w lutowanie, ale to dla majsterkowiczów. Ja nie jestem typem artystycznym i nie lubię się babrać, więc zależało mi na pik-pik wtyczkach. Jedyne zastrzeżenie, ze jeden pin był luźny i nie stykał, to pogmerałem go wykałaczką i poszło.

Sterowanie z kierownicy zapewnił mi Interfejs Adapter sterowania z kierownicy VW" za około 150zł od "Centrum-audio". Na moje szczęście, wystarczyło podłączyć Jak-Jest wtyczkę Jack do mojego radyjka w miejsce Wired Remote i działało (bo ten sam moduł można stosować do innych urządzeń usuwając zworki, mostkując piny itp. Na szczęście nie u mnie ^_^
Nie ma info na FISa, trochę łyso to wygląda, ale jak pokazywało tylko "FMR MF" to niewielka ujma. Adapter zadziałał od strzała, ale tu something is no yes.

Mianowicie: przy ustawieniach Preset, producenta, działa 75-100% funkcjonalności. Przycisk >> czasem nie działa poprawnie. Nie to, że nie styka, bo zawsze było dobrze, na starym MFD, ale teraz czasem, zamiast przerzucać w przód (piosenki, czy częstotliwości), zachowuje się, jakby był wciskany przycisk [Displ] do zmieniania informacji pokazywanej na wyświetlaczu. Nie wiem, od czego to zależy, bo częściej działa, a czasem nie. Nie potrafie odtworzyć warunków, kiedy nie działą, czy to zależy do świateł, czy biegu, czy lampki sufitowej, kierunkowskazu, czy nawiewu. Po prostu czasem przerzuca wyświetlacz, a potem zaskoczy na utwór, potem wyświetlacz, utwór i taki misz masz. Pozostałe czyli Vol+ Vol- << działają bez zarzutu. Da się z tym żyć, żonka jeszcze nie narzeka za bardzo. Ale niepokoi mnie to.

Z innej beczki: odtwarzacz ma funkcję rejestracji pilota Custom, na rejestrowanie sygnałów funkcji niestandardowych. Na tym Custom radio nie wykrywa tych 3, co działają na predefiniownych ustawieniach, rozpoznaje tylko ten jeden, co szwankuje na fabrycznym ustawieniu.

Co do samego grania:
Niebo - a - ziemia.
Sony - -- - MFD

No wiadomo, że sony to sony, ten mój to jeszcze rzekomo jakiś wyższy model. Co ciekawe, na tych samych głośnikach jest bardzo dobra poprawa jakości grania. Nie jestem audiofilem, więc pewnie na moje płaskie ucho wystarczy dostrojony korektor i tłusty bas, żebym się cieszył, ale ja się cieszę. Mimo kręcenia ustawieniami w MFD, nie udało mi się tak ładnego grania zrobić, jak na tym sony. Moc też dobra, powyżej 30pkt głośności na 50 już głośniki pierdzą, znaczy że im za dużo.

I oczywiście trzewikowe ALE!
Gwizdki w podszybku są do niczego : P W polówce 2000r radio niższej klasy gra lepiej, właśnie z powodu tych tweeterów. To jest coś, co w shatanie będę musiał wymienić. Ale to po wypłacie.

Podsumowanie:
Co zamiast MFD?
Cokolwiek. Wszystko będzie lepsze.
Możliwości montażu są ogromne. Jak ktoś ma swobodne 2-3 stówki, warto postawić do specjalisty co ma doświadczenie i chody w hurtowniach. Zrobi to szybciej i bez stresu (ja miałem stres na kieszeń, czy będzie pasować, separator, bo nie zadziałał i wyjmaki). Ale to nasza domena, że szukamy TANIO ; )

A i jeszcze mam stres, czy ten adapter kierownicy na pewno jest sprawny, a sam sobie gwarancji nie mogę rościć, tylko do sprzedawcy o rękojmię, a to znowu bieganina i czas. Więc póki co jeździ.

Do moderatora:
Możemy zmienić nazwę tego topica na
"Wstawiam sklepowe SONY zamiast MFD" ?
25-08-2021, 22:09
Post: #19
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
co do pierdzenia głośników na duzym potencjometrze głośności to nie to ze glosniki maja dość tylko to ze sie znieksztalcenia juz uwidaczniają. to wina albo lichego wzmacniacza albo luchych głośników. kiedys taki test zrobilem przypadkowo- glosniki charczały na wzmacniaczu 45 watowym na ustawieniu pokretla na 95 procent czyli prawie full a na wzmacniaczu juz o mocy 180 watowym nic zero charczenia mimo ze pokretlo na 100 procent podkrecone.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-08-2021, 13:49
Post: #20
RE: Co wstawić zamiast MFD-1?
(25-08-2021 20:57)trzewik napisał(a):  Finalizacja. Właściwie to finał

I oczywiście trzewikowe ALE!
Gwizdki w podszybku są do niczego : P W polówce 2000r radio niższej klasy gra lepiej, właśnie z powodu tych tweeterów.

Po prostu wymień na ori tylko w lepszym stanie bo pewnie ktoś wcześniej je „wypierdzial” będzie bez rzeźbienia i kombinacji




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rns z audi zamiast mfd Zdzichu.cl.97 16 6,874 29-08-2017 07:32
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name