Ocena wątku:
ABS
06-05-2020, 19:33
Post: #1
ABS
Witam. Problem mam z abs w sharanie mk1. Na liczniku świeci się kontrolka ABS i hamulca na czerwono.
Komputer nie łączy się z ABS, wyskakuje błąd komunikacji.
Wszystkie bezpieczniki w kabinie sprawdzone i są dobre.
Panowie w czym problem?
Reklama

06-05-2020, 19:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2020 19:55 przez kalamb.)
Post: #2
RE: ABS
Błąd komunikacji to bardzo ogólny komunikat. Program diagnostyczny zazwyczaj podaje więcej szczegółów.
Prawdopodobne uszkodzenie sterownika pompy ABS albo problemy w jej instalacji elektrycznej.
06-05-2020, 20:16
Post: #3
RE: ABS
Komputer nie umie się połączyć z ABS. Bez problemu łączy się z silnikiem ale z ABS nie idzie. Odłączałem nawet radio bo dokładane ale nic nie pomogło.

A panowie może ktoś doradzić jeszcze jak wygląda temat wymiany pompy ABS.
Bo po zmontowaniu akumulatora, osłon jak za bardzo niema tam miejsca.
24-10-2020, 18:12
Post: #4
RE: ABS
Witam pojawił mi się taki problem podczas jazdy przy hamowaniu zaczoł mi drgać pedał hamulca i słychać było szorowanie -chrobotanie chyba w prawym kole wieczorem zdjąłem koło zacisk i tarcze wszystko przeczyściłem , zrobiłem kułko w koło domu i było OK na drugi dzień po przejechaniu ok 10 km znowu chrobotanie i drganie pedału .Po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ABS i problem zniknął i tak się powtarza przy palącej się kontrolce jest OK jak zgaśnie pedał drży .Komp pokazuje prawy czujnik ABS czy on może być przyczyną .
Pozdrawiam
24-10-2020, 20:10
Post: #5
RE: ABS
Tak albo czujnik albo kabloteka do niego. Koronka raczej nie siada tak często.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name