Ocena wątku:
Co sądzicie o silnikach
25-04-2020, 06:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2020 06:50 przez bialekmleko.)
Post: #1
Co sądzicie o silnikach
Myślę o zakupie drugiego auta i mam dylemat z jakim silnikiem wybrać 1,6 tdi czy 2,0 tdi oba vw może ktoś z wa użytkuje któryś i się podzieli opinią. Myślę o zakupie golfa dla żony i w rocznikach w których się rozglądam już nie ma 1,9 tdi.
Reklama

25-04-2020, 07:20
Post: #2
RE: Co sądzicie o silnikach
Kultura pracy silnika CR jest o niebo lepsza. PD to już przeżytek. Nie ma w PD bylujania się pompek, twardej pracy. Wymiana paska rozrządu co 210 tys km i to nie jest mit tylko po takim przelocie pasek wygląda całkiem ładnie.
Początkowe 1.6 TDI mają czule wtryski i od contiego. Późniejsze czyli gdzieś od około 2012 roku wprowadzają wtryski i osprzęt Boscha. 2.0 wiadomo większą moc, trochę ciaśniej pod maską a i tak tam conieco pogrzebać to nie ma gdzie ręki włożyć. Wiadomo 16V robi swoje. Tak to fajne jednostki. Mam jeszcze jednego 1.9 TDI i drugiego 1.6 TDI.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-04-2020, 07:37
Post: #3
RE: Co sądzicie o silnikach
Jak masz możliwość to polecam 2.0 TDI oczywiście CR
Miałem w Superbie II (dsg) 170 KM - przyjemność z jazdy oraz oszczędność.
25-04-2020, 10:29
Post: #4
RE: Co sądzicie o silnikach
Droższe są z wiadomych względów 2.0 ale to chyba żadna informacja. Tak samo jak to że więcej km mają nastukane. Tak dla informacji to 2.0 mają sprzęgło dwumasowe 240 mm a 1.6 miewają dwumas oraz jednomas ale tylko jak jest system SS i średnice tarczy 228 mm.

Lubię by auto miało troszkę mocy pod nogą tylko że świat się zmienia i od lipca już ma wejść zatrzymywanie prawka po przekroczeniu o 50 km/h poza miastem. Już nie ma gdzie śmigać za bardzo. Oczewiscie moc to nie tylko prędkość ale też zryw, przyspieszenie. Chyba wyrosłem. Bardzo sobie cenię mniejszą awaryjnosc, tanią eksploatację.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupie WV Sharana 2000R co sadzicie o nim KAROLEK22XX 22 9,066 05-06-2015 10:45
Ostatni post: ZygfrydSala

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name