Ocena wątku:
Montaż przedniej kamery 3Q0
13-04-2020, 11:13
Post: #1
Montaż przedniej kamery 3Q0
Po zmianie radia z RNS 315 na Discover Media utraciłem sign assist więc pojawił się powód aby coś zadziałać z przednią kamerą aby rozpoznawanie znaków wróciło do menu asystentów Smile
Więc tak:
- zakupiłem przednią kamerę 3Q0980654H (akurat z T-roca ale to nie ma znaczenia ważny jest nr OEM kamery)
- potrzebne będą adaptery do montażu kamery 3Q0 gdyż jest ona mniejsza i oryginalne mocowanie nie pasuje
- potrzebna jest nowa wtyczka 8Z0972112, piny trzeba przełożyć ze swojej starej wtyczki do nowej

Stara Kamera — Nowa Kamera — Przeznaczenie PINU
1 ---------------------- 6 -------------- + 12V
2 ---------------------- 5 -------------- Masa
3 ---------------------- 8 -------------- CAN EXT H
4 ---------------------- 2 -------------- CAN EXT L
6 ---------------------- 4 -------------- Ogrzewanie 1
-------------------------10 ------------- Ogrzewanie 2

- podłączenie i kodowanie (zgodnie ze swoim wyposażeniem typu DLA, PLA, side assist itp.)

Jako, że zależało mi aby nie niszczyć oryginalnego mocowania kamery 3AA (kiedyś będzie można wrócić do poprzedniej kamery) to zdecydowałem się wykorzystać tylko jeden adapter a mocowanie drugiej strony to moja inwencja twórcza (taśma dwustronna 3M) Smile
Ważne, że jest stabilnie i brak zakłóceń w działaniu kamery Smile
Przed montażem kamery została wgrana parametryzacja w przypadku kamery 654H brak parametryzacji pod Sharana więc wgrana została z Tourana. Można było podnieść soft kamery do 654Q i dla tej wersji softu jest dostępna parametryzacja pod Sharana, zmienia się tutaj działanie diody line assist (jak line assist jest nieakytwane to nie świeci się żółta dioda). Dodam, że parametryzacja wgrywana ori VCP i stamtąd też ściągnięty plik parametryzacji.
Po montażu wypadałoby zrobić kalibrację, jednak kolegi ODIS odmówił posłuszeństwa i na razie musiałem odłożyć tę czynność na potem. Mimo braku kalibracji kamera działa poprawnie, brak błędów, sign assist wrócił do menu asystentów, line assist działa prawidłowo, DLA również.
Zmiana kamery nie jest trudna ale warto mieć dostęp do ori VCP, maty do kalibracji czy ODISA.

   
   
   
   
   
   
 Thanks given by: Budżak
Reklama





Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Montaż światłowodu led w przednich boczkach drzwi michal_turek 7 2,631 08-04-2021 11:55
Ostatni post: Maciej_F
  Park Assist - montaz bluszczy 3 1,546 07-12-2020 14:29
Ostatni post: pawel107
  Montaż relingów koleś 7 2,130 25-01-2018 19:36
Ostatni post: koleś
  Montaz rolety w bagazniku Szcepam 0 1,286 15-05-2015 15:45
Ostatni post: Szcepam

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name