Ocena wątku:
Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?)
01-03-2020, 19:39
Post: #1
Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?)
    Witajcie, pierwszy raz mam tak, ze ledwo co mi szyby odparowują.. kabinowy wymieniany co roku zawsze było ok. Zastanawia mnie czy po wymianie szyby, bo ewidentne sp...li woda nie zacieka gdzieś na kabinę. Może ktoś rozbierał podszycie i kojarzy czy przy takim zmontowaniu podszybia woda gdzieś nie leci gdzie nie powinna ? Twierdzą ze na szybie nie było jakiegoś elementu i stad plastik tak odstaje, tyle ze szyba robiona na ubezpieczenie i wcześniejsza jakoś była zrobiona... maja poprawić ale nie wiem kiedy się doproszę.


Załączone pliki Miniatury
   



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

02-03-2020, 08:57
Post: #2
RE: Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?)
Też mam od dawna problem parującej szyby
i też od dawna mam szparę między szybą a plastikiem podszybia
i też od dawna podejrzewam że to jest nie tak.
Ktoś pomoże? Zdjęcia do porównania chociaż można prosić?
02-03-2020, 09:08
Post: #3
RE: Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?)
Nie ma co porównywać, po odbiorze auta oglądałem inne, nie ma żadnej szpary. Gość od szyby twierdził, że szyba była wcześniej wymieniana i nie było na niej jakiejśc listwy, jak sądzę, w tę listwę wchodzi ten plastik i to go trzyma przy szybie. Zjebkę dostał, bo szyba na ubezpieczenie była wymieniana i jak czegoś nie było to mogli dać znać a nie wklejać na sztukę... ale tacy to teraz fachowcy. Dopóki się nie upewnię, to czekam, w razie czego do innej firmy podjadę zapytać co i jak. W Częstochowie zdaje się całe dwie mamy.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
07-03-2020, 20:00
Post: #4
RE: Parują szyby a wymiana przedniej (woda podcieka?)
Te plastiki podszybia są mocno tandetne a jeszcze gorsze są klipy na których są montowane.
Nie raz walczyłem aby to wszystko ładnie poskładać - jest jeden kawałek po środku i dwa mniejsze zachodzące pod gumy przy słupkach.
To wszystko trzyma się na takich specyficznych spinkach, do blachy oraz jedno do drugiego. Jak spinki są pokrzywione to nie wchodzą w otwory i wszystko zaczyna odstawać.

Na szybie nie ma żadnych plastików które cokolwiek przytrzymują.

Miałem kiedyś tak, że po przekroczeniu 140km/h zaczynało coś tak cykać (jakby szybki kierunkowskaz), irytujący dźwięk, szukałem, szukałem... W końcu okazało się, że to jeden z tych bocznych plastików w szybę stuka :-) Podklejenie taśmą piankową rozwiązało problem.

Parowanie szyby... u mnie skończyło się wymianą nagrzewnicy. Sączyła delikatnie, przez trzy lata...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 140 08-02-2024 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 205 19-08-2023 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 393 23-03-2023 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 12,649 12-03-2023 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 490 06-03-2023 22:07
Ostatni post: Bogos
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,208 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 975 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,140 16-06-2021 21:44
Ostatni post: Kony
  Poduszka,airbag fotela. Wymiana yark 0 1,206 24-04-2021 21:53
Ostatni post: yark
  Wymiana przewodu klimatyzacji 2 strefowej Bogos 12 6,292 31-10-2020 17:30
Ostatni post: Viper

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name