Ocena wątku:
Katalizator
31-08-2021, 12:48
Post: #11
RE: Katalizator
I mnie również dopadł ten nieszczęsny katalizator filtr wypalał się nawet co 30km dobrze że wmiare szybko to zauważyłem nacielem puszkę i dosłownie wkład wysypał się był cały spękany i blokował przepływ spalin a komputer odbierał to jako zapchany dpf i wypalał go ogółem po usunięciu wkładu katalizatora auto niechodzi głośniej i niezauwazam różnicy w głośności także problem z glowy
Reklama

31-08-2021, 15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2021 15:47 przez Fzteile.)
Post: #12
RE: Katalizator
No i za szybko się pochwaliłem DPF dalej non stop się wypala po dzisiejszej jeździe i wymianie czujnika różnicy ciśnienia dalej lipa jutro rozbieram ponownie wydech i czyszczę następny katalizator syf z tego rozwalonego kata prawdopodobnie przytkał następny
23-09-2021, 09:41
Post: #13
RE: Katalizator
Jeszcze podpowiem istotna rzecz którą trzeba zrobić aby wszystko było tak jak przed rozpadnięciem kąta mianowicie po usunięcie spekanego wkładu katalizatora problem nadal występował z bardzo częstym wypalaniem filtra musiałem jeszcze raz wszystko rozebrać rozciąć wydech za drugim katalizatorem zalać go płynem czyszczącym i udać się na myjkę ciśnieniowa i dokładnie go umyć pyłek pochodzący z pierwszego kata poleciał w drugi i go przytkał teraz po tym zabiegu jest wszystko ok
21-09-2022, 15:30
Post: #14
RE: Katalizator
Hello,

I had same issue with catalyst. It consist from 2 parts (B + C). The ceramic inside the first part (B part) of catalyst has broken and DPF was burning very often. In car service they cut the catalyst and cut off the broken/burned filter from B part. Then DPF burning was solved. After this procedure, there is an error 9569 - NOx Sensor 2 Bank 1, P229E 00 [237] - Electrical Malfunction.
I would like to ask if you have also error with NOx sensor?

I bought original used catalyst and there is also B part broken (attachment). I have same error with this used catalyst. Do you think it's due to broken B catalyst or something has happen with NOx sensor and needs a replacement?

Thank you.


Załączone pliki Miniatury
   




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name