Ocena wątku:
Instalacja OPS
15-02-2020, 23:11
Post: #1
Lightbulb Instalacja OPS
Cześć,
Chciałbym dołożyć czujniki parkowania do radia RCD510 w swoim Sharanie z 2013 roku. Prosiłbym o wskazówki co kupić, co sprawdzić i jak zamontować. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Reklama

16-02-2020, 07:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2020 07:12 przez szczyku.)
Post: #2
RE: Instalacja OPS
- sterownik
- czujniki X8 lub X12 w zależności od wersji
- wiązki
- panel środkowy
ale i tak bym zaczął od szukania zderzaków

- kodowanie

Szczerze, do zrobienia bez problemu, ale nie zazdroszczę.


Przy okazji powstania tematu, zmiana z 8 czujników na 12 pewnie wygląda tak samo. Tzn. tyle samo roboty?

Domyślam się że przy 12 czujnikach dochodzi funkcja auto parkowania?
16-02-2020, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2020 12:38 przez Maciej_F.)
Post: #3
RE: Instalacja OPS
Tak na 12tu czujnikach jest automatyczne parkowanie . Jak sie rzucać na rozrycie całego samochodu to od razu zrobić park assit . Jak w samochodzie nie było niczego to jeszcze wiązka od sterownika gdzieś w systemy samochodu .
16-02-2020, 18:08
Post: #4
RE: Instalacja OPS
Witam,
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Znalazłem link do DIY z akcji montażu OPS. Co prawda nie na Sharanie, ale wartość merytoryczna jest słuszna.
https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yo...vento.html

Interesuje mnie tylko dlaczego kolega szczyku wsponiał o nowych zderzakach? Nie wystarczy wywiercić otworów pod czujniki ?

Pozdrawiam,
kulfi_89
16-02-2020, 18:34
Post: #5
RE: Instalacja OPS
Czujnik musi się czegoś trzymać. Takie mocowania są od wewnętrznej strony. Teraz załatwić mocowania, przyspawać je lub jakimś dobrym klejem przykleić. Uwaga są różne mocowania w różnych modelach. Trochę zabawy by było by to wykonać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-02-2020, 20:53
Post: #6
RE: Instalacja OPS
Nie trzeba zmieniać zderzaków. Czujniki trzymają się w koszykach a koszyki są zamocowane od wewnątrz do zderzaka za pomocą taśmy dwustronnej. Wystarczy w odpowiednich miejscach wywiercić otwory i przykleić koszyki.
Koszyki na przód 7N0919493A
Koszyki na tył 7N0919491A
16-02-2020, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2020 22:46 przez koleś.)
Post: #7
RE: Instalacja OPS
Mogę Wam coś napisać na podstawie Octavii II.
Podłączałem czujniki z przodu w trzech Octaviach. Nie robilem samego montażu. Z tym już auta do mnie przyjeżdżały. Koszyczki są przyklejone jak to wyżej kolega napisał. Robiłem wiązki pomiędzy zderzakiem przednim a sterownikiem w bagażniku + wiązka do gatewaya, przycisku i buzzera + wymiana sterownika na 8K.
Wiązki czujników (na 4 czujniki) w zderzaku przednim mam oryginalne, nowe w cenie około 90 zł.
Wtyczki i piny brałem z ASO i Allegro.
Można więc wszystko ogarnąć samemu. W Sharanie sterownik jest ponoć z przodu pod deską więc wiązka nie będzie długa tak jak w O2.


kulfi_89
, jakbyś chciał to zlecić komuś to mam kumpla w Brzegu, który ogarnia takie rzeczy i pewnie by to zrobił.

Sterownik 8K jest w Sharanie mojej szwagierki taki: 7N0 919 475 A



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
16-02-2020, 22:58
Post: #8
RE: Instalacja OPS
Dziękuję za wszystkie cenne informacje. Jutro zadzwonie do VW i zapytam jak u nich wyglądają ceny poszczególnych plastików i zabiorę się za kompletowanie pozostałych elementów.

koleś do Ciebie odezwę się na PW to podasz mi namiar na swojego człowieka.
20-04-2020, 08:28
Post: #9
RE: Instalacja OPS
UPDATE:
Podjąłem się tego zadania osobiście, więc jak by ktoś miał jakieś pytania to śmiało można pytać. Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafie.

Pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name