Ocena wątku:
regeneracja dpfu
01-02-2020, 19:50
Post: #1
regeneracja dpfu
witam wydaje mi sie ze mam problem z dpfem
czesto sie wypala
obroty silnika ok 950
smierdzi spalinami
spalanie ok 15 L na 100km ( na pelnym zbiorniku 450km) jazda po miescie
alhambra 2.0 140ps z2011 roku
chce wyciagnac dpf i dac do regeneracji wiec mam pytanie czy ktos juz wyciagal filtr dpf czy jest z tym problem nie mam kanalu bede robil to na podlodze
czy ktos ma jakies porady ?
z gory dziekuje i pozdrawiam
Reklama

01-02-2020, 21:19
Post: #2
RE: regeneracja dpfu
Nic to nie da. To nie majtki by to prac. Nawet jak to wykonasz to powróci do poprzedniego stanu. Trzeba rozumieć że DPF śmiało potrafi wytrzymać pięknie i 800 tys km i wcale nie tylko jazdy po autostradach. Warunek jeden. Musi być system sprawny, czyli wężyki,rurki. Turbo i wtryski muszą być zdrowe. A jak turbo puszcza olej albo wtryski leją to nawet jak włożysz nowy filtr DPF to po kilku miesiącach będzie już zapchany i nie będzie dawał rady.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2020, 23:31
Post: #3
RE: regeneracja dpfu
Wesol, a jak wszystko sprawne i dane z kompa pokazują ze dpf prawie pełny, co wtedy?
02-02-2020, 07:53
Post: #4
RE: regeneracja dpfu
Jak pełny sadzy to albo przed wypalaniem jest albo musi coś być zdupczone. Jak pełny wg.producenta popiołu to olać to bo śmiało można to grubo przekroczyć i system będzie pracował poprawnie. No chyba że kogoś denerwuje to sobie może vcdsem zresetować te wartości wyuczone.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-02-2020, 09:36
Post: #5
RE: regeneracja dpfu
i tak musze wyciagnac dpf i wymienic uszczelke pomiedzy bo smierdzi spalinami.
jakies sugestje jak najlepiej to zrobic ?
musze przed tym kupic uszczelki zeby byc przygotowany.
przy wypalaniu przez vcds silnik zaczal glosno pracowac i poszedl siwy dym z wydechu . to normalne?
02-02-2020, 10:23
Post: #6
RE: regeneracja dpfu
A po co wypalałes DPF? Katalizator przed DPF jest cały? Nie rozpadł się bo dość często są problemy właśnie przez kata.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-02-2020, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2020 12:07 przez wesol.)
Post: #7
RE: regeneracja dpfu
mialem nadzieje ze sie wypali poprawnie do konca
auto jezdzi tylko po miescie dlatego chcialem wypalic przez kompa.
chce wyciagnac tez katalizator i zobaczyc.
nie moge znalesc na allegro uszczelek
musze wyciagnac i zlozyc w jeden dzien auto musze uzywac codziennie wiec zostaje mi niedziela
tylko skąd takie spalanie?
ponad 15 l na 100km to za duzo
mam laptopa w naprawie i nie mam jak teraz podpiac vcds a
02-02-2020, 12:11
Post: #8
RE: regeneracja dpfu
Uszczelnić to można w zasadzie wszystkim nawet sznurkiem coś Ala azbestowym. Ważne by tylko było szczelne przed DPF.

Nie wiem co tam masz zdupczone bo może być coś nie tak z czujnikiem jakimś czy ukruszony katalizator i nie ma warunków do wypalania. Stacjonarne wypalanie to się robi tylko w przypadku wyższej konieczności nie do namiętnego wypalania od tak sobie. Czyli musisz wiedzieć co robisz i po co a nie robić byle robić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-02-2020, 12:21
Post: #9
RE: regeneracja dpfu
dzieki za informacje na nastepny weekend wyciagne kata i sprawdze wszystkie rurki itd
wczesniej na kompie byl tylko blad
00664 fuel gauge
01415 V55
02251 heater unit locked
zaden inny czujnik nie byl wymieniony
08-02-2020, 13:28
Post: #10
RE: regeneracja dpfu
witam czy ktos mial taki przypadek :
przy odpaleniu cos swiszczy (nie zawsze) po dopieciu tego wezyka przestaje    
obroty tez sie normuja do ok 750
z zalozonym wezykiem jest ponad 900
czy jest to objaw tego zaworu czy raczej cos z turbina?    




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name