Ocena wątku:
Licznik Sharan 2003r
16-01-2020, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2020 18:01 przez DDiablo.)
Post: #11
RE: Licznik Sharan 2003r
Przebieg w ecu to nie wskazanie drogomierza, raczej nie mają szans nic udowodnić bo przecież mógł być wymieniony. Na razie nie ma takiego przepisu.

Cytat:Moje pytanie - zmieniając stan licznika zakupionego - fałszuję coś?
To jest dobre pytanie do prawnika.

Cytat:Innymi słowy. Jest auto i w nim.uszkodzonynlicznik. kupuje drugi licznik i nie wkladam go jeszcze. Licznik nowy ustawiam do określonego przebiegu na stole u sąsiada. Kilka dni później osobiście podmieniam liczniki.
Nie ma takiej czynności jak korekta licznika już zamontowanego w aucie.
Czy robiąc kopię licznika też łamie prawo?

Jw. ale dokonujesz wymiany licznika, którą w świetle prawa musisz zgłosić do skp i oni to odnotowują.

Oczywiście jak zwykle przepisy są niezbyt jasne a handlarze ściągający auta z Niemiec pewnie mają to gdzieś bo przecież mogą powiedzieć, że samochód z takim przebiegiem kupili w DE w razie czego, a w będą mieli zalegalizowany przebieg i wszystko się zgadza. Powinien być dostęp do bazy producenta z odnotowanymi przebiegami jak samochód był u nich na serwisie i kiedy to było, lub dostęp do ogólnej europejskiej bazy.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Reklama

16-01-2020, 17:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2020 18:19 przez kalamb.)
Post: #12
RE: Licznik Sharan 2003r
Dlatego na początku napisałem, ze problem może się objawić właściwie tylko przy sprzedaży gdy kupujący potrafi posługiwać się kompem i programami albo pojawi się ze znającym się na rzeczy kolegą ;-)
Natomiast mogą się pojawić niedługo przepisy obowiązujące w UE mówiące o tym, ze różnica przekraczająca 100 km pomiędzy wskazaniem licznika a ecu stanie się problemowa.
W 2018 roku zmieniałem silnik wraz ze skrzynia i licznikiem w komplecie na przeglądzie padło pytanie co było wymienione został zarejestrowany nowy przebieg bez dodatkowych opłat.
W większości przypadków można sprawdzić przebieg, datę rejestracji w Pl, nazwisko właściciela itp. w bazach danych. Zawartość zmienia się bo wchodzą nowe przepisy ochrony danych osobowych.
Jako ciekawostkę podam, ze bez problemu można w dość prosty sposób „zaktualizować” przebieg w liczniku i ecu
Nie jestem na bieżąco ale chyba gdyby wymieniany był licznik w ASO to wydaje mi się, ze mają uprawnienia do wprowadzania korekty. W SKP maja obowiązek zarejestrowania tylko stanu faktycznego
16-01-2020, 18:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2020 18:12 przez DDiablo.)
Post: #13
RE: Licznik Sharan 2003r
A wracając do sprawy spisywania przebiegów, serio jest jakiś cymbał, który cofa przebieg na niższy niż odnotowany w cepiku na ostatnim przeglądzie a potem sprzedaje taki samochód ? Przecież to można w 5 minut sprawdzić, więc co te kontrole ze spisywaniem liczników dadzą? Chyba wyłącznie przypadki gdzie ktoś robi rocznie 50tys, przed przeglądem cofa o 40tys i tyle.


Cytat:Natomiast mogą się pojawić niedługo przepisy obowiązujące w UE mówiące o tym, ze różnica przekraczająca 100 km pomiędzy wskazaniem licznika a ecu stanie się problemowa.
No chyba nie bo rozbieżność w ecu jest na bank większa niż 100km
Cytat:W 2018 roku zmieniałem silnik wraz ze skrzynia i licznikiem w komplecie na przeglądzie padło pytanie co było wymienione został zarejestrowany nowy przebieg bez dodatkowych opłat.
No tak bo wtedy nie obowiązywały jeszcze przepisy, teraz musisz podpisać kwit wypełnić i zapłacić.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
16-01-2020, 18:55
Post: #14
RE: Licznik Sharan 2003r
Każda marka ma inaczej, inne sprzęty do diagnostyki itd. cofanie szafy w nowszych autach to już inna sprawa bo to nie kabelek za 500 zł robi tylko od kilku tysięcy do nawet 20 tys zł. Do tego połączenia on line potrzebne itd itd. zrobienie wtedy takiej szafy kosztuje po 500 zł a nawet i więcej. To nie takie hop siup. To że szafe w Sharanie z 2001 roku można skręcić kablem za 100 zł to nie znaczy że tak zrobisz w innych autach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-01-2020, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2020 19:21 przez kalamb.)
Post: #15
RE: Licznik Sharan 2003r
Oczywiste ze nie mówię o innych a zwłaszcza o nowych autach i chyba wcześniej o tym wspomniałem
16-01-2020, 19:47
Post: #16
RE: Licznik Sharan 2003r
Tak. Wspomniałem o tym by zobrazować temat. Wszyscy myślą że to kupno trzech kabelków po 200-300 zł i będą robić najnowszego Sharana czy jakieś BMW itp. do tego dość często trzeba wiedzieć co wklepac w odpowiednią komórkę by zmianę dokonać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-01-2020, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2020 20:17 przez DDiablo.)
Post: #17
RE: Licznik Sharan 2003r
Zlecający przecież nie będzie bawił się w kupno sprzętu tylko idzie do gościa, który ma wiedzę i sprzęt. Jak potrzebuje to i tak zapłaci. Rozmawiamy o starym sga a nie najnowszych samochodach gdzie wiadomo nie jest to takie proste bez wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Fakt jest taki, że z de będą nadal ściągać paździerze i cofać na granicy, albo już cofnięte kupią bo to się im po prostu będzie opłacało szczególnie jak będzie na tym dobry zysk. Nic się tutaj podejrzewam nie zmieni a od tego powinni zacząć bo wały tutaj głównie są.


https://wnet.fm/2020/01/16/krakow-zatrzy...icznikiem/

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-l...Id,4272410



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
16-01-2020, 20:40
Post: #18
RE: Licznik Sharan 2003r
Dokładnie, zabawa w harcerzy a główne wałki nadal bez problemów




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licznik Alhambra 99 1,9TDI Leinad777 0 636 16-06-2020 21:39
Ostatni post: Leinad777
  Jaki licznik (zegary) Sharan 13jaro0187 18 7,400 27-08-2016 21:32
Ostatni post: marcino868
  Alhambra 2003r 130KM,trzęsie kierownicą seat41 1 1,135 04-05-2016 20:11
Ostatni post: wesol
  Dziwne zachowanie i nie działajacy licznik Sianko 8 5,375 20-03-2014 21:56
Ostatni post: Sianko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name