Ocena wątku:
Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
08-01-2020, 00:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2020 00:30 przez lesnaskrzynka@gmail.com.)
Post: #1
Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Witam
Mam następujący problem z ogrzewaniem.
Na zewnątrz 5 stopni na plusie. Sharan na piecu ma 90 stopni. Na postoju grzeje ale nie ma szału, wkręcam na obroty i po chwili leci zimne powietrze. Puszczam gaz po chwili znowu ciepłe.
Jazda po mieście z kratek raz leci ciepłe raz zimne. Często jest tak że:
przy przyspieszaniu leci zimne, powolna zmiana biegów i leci ciepłe (przy puszczonym gazie + sprzęgło i zmiana biegów), przyspieszam znowu zimne, zmieniam bieg i jak wcześniej znowu ciepłe itd...
Jazda na drodze ekspresowej: tempomat 140 km/h zaczyna lecieć zimne, zwalniam tempomat (czyli zwalnia na na biegu) leci ciepłe, przyspieszam - znowu zimne.
Raz było tak: jazda 140 km/h na 5 biegu przez dłuższą chwile leciał war z kratek, aż parzyło w dłoń. Tylko ten jeden raz tak dobrze grzał.
To druga zima z tym autem, nie wiem czy wytrzymam drugą zimę w zimnym samochodzie. Mechanicy, elektrycy rozkładają ręce. Dodam, że dogrzewacz sprawny, uszczelka pod głowicą ok, pompa wody i termostat nowe.

Ogólnie jak mam włączone na panelu 26 stopni i auto to w aucie zimno jak w lodówce, a z kratek bardzo słabo dmucha. Prawie nie wyczuwalnie.
Jak zrobię nawiew tylko na kratki nawiew jest mocny. Filtr pyłkowy nowy.
Węże od chłodnicy ok, miękkie. Korek zbiorniczka wyrównawczego nowy.

Ogólnie DRAMAT, jestem załamany.
Reklama

08-01-2020, 06:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2020 06:46 przez szczyku.)
Post: #2
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Czy któryś z twoich magików wpadł na to, że moze być nagrzewnica zapchana?

Czekam na wpis użytkownika Maciej_F, u niego występował właśnie jakis problem i po wymianie nagrzewnicy wszystko wróciło do normy.
08-01-2020, 06:52
Post: #3
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
No a może silniczki od wysterowania klapami szwankują? Może jakiś autoscan warto zrobić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-01-2020, 07:00
Post: #4
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Wesol ma rację, robiłeś jakąś diagnostykę?
08-01-2020, 11:41
Post: #5
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Wykluczam zapchaną nagrzewnicę gdyż na wolnych obrotach grzeje lepiej niż na dużych. Gdyby była zapchana byłoby odwrotnie.

Diagnostyka była robiona sterownie silniczkami w nagrzewnicy ok. Sad
08-01-2020, 12:33
Post: #6
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
(08-01-2020 00:25)lesnaskrzynka@gmail.com napisał(a):  ............
Ogólnie jak mam włączone na panelu 26 stopni i auto to w aucie zimno jak w lodówce, a z kratek bardzo słabo dmucha. Prawie nie wyczuwalnie.
Jak zrobię nawiew tylko na kratki nawiew jest mocny. Filtr pyłkowy nowy.
Węże od chłodnicy ok, miękkie. Korek zbiorniczka wyrównawczego nowy.

Ogólnie DRAMAT, jestem załamany.

\

Szukaj na wężach zaworu magnetycznego, może być przycięty lub niesprawny i to powoduje zły obieg płynu na nagrzewnicę.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
08-01-2020, 14:17
Post: #7
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Nie wiem gdzie go szukać i jak wygląda. Wiem, że w komorze silnika jest pompka tyłu i ona jest sprawna.
08-01-2020, 14:21
Post: #8
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Janusz a to jest zawór występujący też przy dogrzewaczach? To jest coś takiego z kształtu jakby sześcian z wtyczką na trzy piny?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-01-2020, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2020 20:17 przez Maciej_F.)
Post: #9
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
(08-01-2020 06:44)szczyku napisał(a):  Czy któryś z twoich magików wpadł na to, że moze być nagrzewnica zapchana?

Czekam na wpis użytkownika Maciej_F, u niego występował właśnie jakis problem i po wymianie nagrzewnicy wszystko wróciło do normy.
A no była zapchanaSad
Jest gdzieś mój temat o wymianie nagrzewnicy przód . Na pewno się poprawiło . Ale jeszcze jest dodana grzałka PTC . Ta robi Big Grin robotę . Niestety cały czas porównuje się do małych benzyniaków które mam . Tam to się mogę ugotować .Tongue. Na pewno nie leci mi bardzo gorące powietrze chociaż mam 90st i ustawię na HI .
Mimo wszystko obserwuje , że jak jadę szybko dalej "siada" ogrzewanie . Tak jakby za dużo zimnego powietrza wciskało się do samochodu przez klapkę obiegu zewnętrznego . Ot taki pomyślunek .
Ale wymiana nagrzewnicy dużo pomogła .


(08-01-2020 14:17)lesnaskrzynka@gmail.com napisał(a):  Nie wiem gdzie go szukać i jak wygląda. Wiem, że w komorze silnika jest pompka tyłu i ona jest sprawna.
Na nagrzewnicę tył nie ma osobnej pompki ale jest zawór chyba N317 . Zresztą jest obszerny temat jak walczyliśmy z ogrzewaniem na tył .
10-01-2020, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2020 22:30 przez Romek76.)
Post: #10
RE: Problemy z ogrzewaniem, na zmiane grzeje i przestaje. Sharan MK II rok 2012 2,0 TDI
Witam.A czy ktoś z was ma lub miał taki przypadek,że podczas otwierania lub zamykania auta z pilota lub otwierania drzwi puka jakas pompką,która znajduję się przy podłuznicy strona lewa patrząc od otwartej maski.Dodam,że jest to wkurzajace.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name