Ocena wątku:
dołożenie soczewek
13-12-2019, 01:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2019 01:39 przez schak.)
Post: #1
dołożenie soczewek
zastanawiam się nad przerobieniem swoich zwykłych lamp na soczewki. Czy ktoś się bawił w coś takiego?

przykładowy link

chciałbym uzyskać coś takiego ale na zwykłej żarówce aby nie martwić się o spryski i poziomowanie.
https://www.youtube.com/watch?v=n_7dW3g6Xqw


Jak myślicie jak to będzie widać?



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
Reklama

13-12-2019, 15:09
Post: #2
RE: dołożenie soczewek
Myślę że będzie to słabiej świecić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-12-2019, 10:51
Post: #3
RE: dołożenie soczewek
teoretycznie soczewka bardziej skupia światło więc powinno być skierowane tam gdzie jest najbardziej potrzebne, linia odcięcia jest dokładniejsza więc nie będzie oślepiało.
Zastanawiam się czy warto zainwestować kilka groszy i wypróbować.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
14-12-2019, 11:29
Post: #4
RE: dołożenie soczewek
To że będzie to nielegalne to raczej wiesz i sprawa jest bezdyskusyjna ale nie oto chodzi. Myślę że soczewki to wcale nie takie to dobre jest. Po pierwsze też mają one odbłyśniki awszelkie soczewki robione z różnych szkieł jakieś tam ograniczenie dla światła mają. Nic nie zastąpi nawet przy takiej latarce przenośnej tego żeby lampa miała duży odbłyśnik. Oczewiscie czasami a nawet dość często soczewka ma lepsze światło bo albo jest nowa, w nowszej technologi wykonana a nasz stara lampa ma już brudne elementy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-12-2019, 21:26
Post: #5
RE: dołożenie soczewek
Zawsze się zastanawiałem nad sensem konstruowania lamp soczewkowych innym niż design. Jakby nie patrzeć fizyki się nie przeskoczy - kawał grubego szkła jest kolejnym elementem osłabiającym strumień światła a dodatkowo kolejne dwie powierzchnie na których będzie zbierać się nalot.

Rozumiem, że jeśli za cel postawimy mały, wąski reflektor to samo lustro może nie być wystarczające dla uformowania odpowiedniej wiązki światła i wtedy soczewka jest niejako złem koniecznym. Jednak gdy w lampie fura miejsca to...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
17-12-2019, 22:10
Post: #6
RE: dołożenie soczewek
O właśnie oto mi chodziło. Generalnie w autach jakby na wielkość reflektora nie powinno nigdy braknąć miejsca i śmiało.jazdy producent mógłby zrobić lampę powiedzmy 40 cm na 25 czy nawet 30 cm. Może bardziej obrazowo to odbłyśnik wielkości powiedzmy 25x20 powinien sprawę załatwić. Robią te lampy jak oczy chińczyka i potem trzeba kombinować. Jeszcze jedna sprawa to to że przykurzona soczewka która ma średnicę ze 40 mm to już przepuszcza bardzo słabo. Osobiście zastanawiam się czy na wiosnę nie rozebrać lamp w touranie i nie przeczyscic soczewek. Jak jadę tym 1t2 to słabo widać a jak jadę 1t3 fakt że tam nowe lampy są i na ksenonie skrętnym to widać żołędzie na drzewach i jezdni. Normalnie bajka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-12-2019, 22:42
Post: #7
RE: dołożenie soczewek
Niby jest tak jak mówicie tylko że chyba wszystkie lampy xenony / bixenony / bi-ledy itp są z małą soczewką oraz za plastikową szybką. Więc skoro te małe soczewki są takie złe to dlaczego wszyscy je montują a niekiedy każą sobie za to dopłacić w nowych samochodach.
W omedze miałem zwykłe lampy ryflowane, zamontowałem soczewki wcześniej wyczyszczone na H1 i była znaczna poprawa. PO jakimś czasie zamontowałem Xenony również wyczyszczone i znowuż było lepiej. Więc coś te soczewki muszą dawać. Przerabiając ori lampy na soczewki zakładam że założy się czyste a szkła reflektora wypoleruje aby nie ograniczały światła więc powinna być poprawa.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
27-12-2019, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2019 23:20 przez wesol.)
Post: #8
RE: dołożenie soczewek
Są lampy na ksenonie na odbłyśnik jak i na soczewce. Takie samo pytanie odnośnie tych udziwnień można zadac odnośnie dwumasy DPF i innych bzdetow. 40% zanieczyszczeń i ocieplenia globalnego trafia z transportu morskiego i nikt tam nie mówi bzeby zakładać DPF co nie. Jak już przerabiać to może dać reflektory z mocą 200 Wat i też będzie okej. To przeróbka i to też. Dać po dwa reflektory na dachu i dwa w zderzaku. Te seryjne zostawić to będą robić za "pozycyjne". Kierunkowskazy zrobić na H7 to wszyscy będą widzieć że skręcamy.

Jak już chcesz tak mocno poprawić to kup lampy od sga ori na soczewce na ksenonie. Załóż i będzie okej. Po co ta cała dlubanina i przerabianie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-01-2020, 01:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2020 01:40 przez schak.)
Post: #9
RE: dołożenie soczewek
Ja widzę np taki sens:
Kupując lampy xenon do galaxy: koszt 2 sztuk od 450zł w górę, lampy są już 15 letnie więc przydało by się je rozebrać i wyczyścić soczewki, odbłyśniki nie wiadomo w jakim stanie a odnowienie ich to 2x90zł , szyba od lampy również może kwalifikować się do polerki. Więc koszt zabawy ze starymi lampami i ich odpicowaniem to powiedzmy 700zł a nie wiadomo co z palnikami i przetwornicami.
Przeróbka lamp swoich: soczewki + przetwornice i palniki na H1 300zł (lub z chin za 150-170zł) I mam nowy odbłyśnik i nową soczewkę. A szybka lampy do polerki.
Pomijam fakt spryskiwaczy i poziomowanie bo to już inny temat.

Teraz pytanie po co? Dożo opinie jest na necie, manuali z pomiarami jak świeci taka soczewka i jest to na plus. Druga rzecz że te ori xenony w galaxy ją paskudne jak mało które. A najważniejsze to satysfakcja z wykonania pracy samodzielnie i troszkę odróżnienia pojazdu od innych.

Naprawdę nikt tutaj nie przerabiał lamp w aucie?

PS. Dużo ludzi zwiększa moc w samochodzie i jakoś sens tego widzą, są nawet zadowoleni ze swoich modyfikacji - zamiast zmienić na taki z większym silnikiem/



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
02-01-2020, 01:58
Post: #10
RE: dołożenie soczewek
Ale zwiększenie mocy jest w pełni legalne. Dokładanie poziomowania nie ma sensu skoro w lampie wycinales i wklejales co innego. Na kloszu widnieje oznaczenie że żarówka H7 a tu będzie jakiś psekfo palnik chiński z oprawką H1. Ceny nie wiem jak wyglądają ale Marcin w touranie z 2010 roku zakładał ksenony toowil że się w tysuaku zmieścił z całością.

Może do Galaxy istnieją lampy coś jak robila kiedyś firma FK automotive do opli że miały i homologację na dwa źródła (H7 i d2s) pod światła mijania. Oprawka tak zrobiona była że można było założyć h7 lub d2s. Homologację wybite na kloszu też stosowne. Takie gmeranie i przerabianie to się komuś źle może skończyć. Dużo wypadków jest na pasach z pieszymi więc żeby później się nie okazało że bransolety nam założą.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name