Ocena wątku:
Światło cofania Sharan
03-11-2019, 10:58
Post: #1
Światło cofania Sharan
Witam.
Mam kilka Sharanów w firmie i w każdym słabo świeci światło cofania.
Możecie podzielić się informacją jakie robiliście (lub nie) modyfikacje żeby poprawić ten stan ?
Reklama

03-11-2019, 11:22
Post: #2
RE: Światło cofania Sharan
Był ten temat już kiedyś poruszany. Przedlifty i te poliftowe mają po dwie lampki. Sharany po drugim lifcie mają już tylko jedna wsteczną lampkę. Możnaby dołożyć jakaś nieco wydajniejsza lampę najlepiej ledowa żeby zbytnio nie obciążać włącznika światła wstecznego. Nie wiem czy przepisy jakoś nie warunkują ilości świateł do maksymalnej np 2 sztuk. Ważne by to miało homologację by nie robić konfliktu prawnego. Dość często widuje że kierowcy tirów mają dołożone jeszcze dwie ledowe wsteczne skierowane na boki nieco w naczepach tirów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2019, 11:29
Post: #3
RE: Światło cofania Sharan
No własnie mam polifta i z tą jedna lampką to można na roraty iść w grudniu.
Szukam rozwiązania żeby nie oszpecić samochodu ale żeby było coś widać z tyłu.
03-11-2019, 12:35
Post: #4
RE: Światło cofania Sharan
Jak nie masz haka to bym na środku dał i nie jakiś ala pasek ledowy. Lepiej coś w prostokącie i zamontuj tak by już dotykało dolnej części zderzaka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2019, 19:30
Post: #5
RE: Światło cofania Sharan
A co masz tam, gdzie nie masz? Smile czyli: co jest w miejscu gdzie teoretycznie miałaby być druga, symetryczna lampa? Pytam, bo w Galaxy mam dwie cofki i dwa przeciwmgielne.
03-11-2019, 23:47
Post: #6
RE: Światło cofania Sharan
Biała matowa plama. Też początkowo myślałem że tam jest drugi wsteczny. Mocno się zastanawiam czy nie zamienić lamp i nie wpakować lampy z anglika, żeby mieć dwa wsteczne. Kable bym sobie przerobił.
03-11-2019, 23:50
Post: #7
RE: Światło cofania Sharan
To i tak liche światełko. Szkoda zachodu. A przeciwmgielne gdzie będziesz miał. No i żeby się ktoś nie doczepił do tego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-11-2019, 10:20
Post: #8
RE: Światło cofania Sharan
Dokładnie
Dokładanie na drugą stronę nie ma sensu bo te światło jest słabe.
Najlepszym rozwiązanie byłoby dołożenie lampy/listwy pod zderzak tak żeby dało oświetlenie tyłu a zarazem nie szpeciło
05-11-2019, 00:39
Post: #9
RE: Światło cofania Sharan
Mam kamerkę i wszystko z tyłu widzę podczas cofania, nawet pomimo ciemności, na ekranie radyjka 7". Polecam takie rozwiązanie.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
05-11-2019, 01:06
Post: #10
RE: Światło cofania Sharan
Obejrzałem te lampy dziś dokładniej w moim Sharanie, i faktycznie przeróbka z anglika nie ma sensu, raz że miałbym problem z przeciwmgielnym a dwa za dużo rzeźby w tych lampach by było. Może sam rozważę kiedyś kamerkę cofania i monitor do tego.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name