Ocena wątku:
Park Assist - montaz
20-08-2020, 20:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2020 20:44 przez bluszczy.)
Post: #1
Park Assist - montaz
Czolem,
Mam sharana (2017r) z opcja roznych asystentow (pasa, czujniki cofania, kamera). Wydaje sie ze od strony mechanicznej jest sporo zeby dolozyc malym kosztem asystenta parkowania.

Czy ktos sie na tym zna i moglby doradzic czy to mozliwe, jakie komponenty i ew. Cenowo?
Albo polecic jakis warsztat co moglby to wykonac?

Dzieki.
Reklama

21-08-2020, 12:48
Post: #2
RE: Park Assist - montaz
Robiłem park assist u siebie w Sharanie 2014r. ale to nie ma większego znaczenia.
Do wymiany sterownik parkowania na taki co obsługuje PLA - koszt ok. 200-300 pln.
Do wymiany czujniki ABS kół tylnych koszt ok. 150-200 pln.
Czujniki parkowania 2 szt. na przód i tył wraz z koszykami i wtyczkami +trochę kabla - koszt ok. 200 pln na stronę (czujniki i koszyki trzeba polakierować ja dorobiłem lakier w sprayu i sam polakierowałem koszt ok. 50 pln).
Panel sterowania w konsoli środkowej z przyciskiem PLA - koszt ok. 100-150 pln.
Montaż: zdjęcie zderzaków i wykonanie otworowania pod dodatkowe czujniki (miejsca są zaznaczone od wewnątrz zderzaka), wklejenie czujników z koszykami, przeciągnięcie wiązki do środka, podpięcie zasilania nowych czujników do istniejącej wiązki, przeciągniecie 2 kabli sygnałowych do sterownika parkowania (zarówno przednich jaki i tylnych czujników). Podpięcie przycisku w panelu sterowania, przeciągnięcie 2 kabli do sterownika parkowania. Kodowanie.
Koszt to ok. 900-1100 pln zależy w jakiej cenie kupi się potrzebne części. Robiłem z kolegą więc koszty robocizny nie znam.
Pozdro Smile
21-08-2020, 17:07
Post: #3
RE: Park Assist - montaz
Cześć,

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Myślałem że mniej elementów trzeba będzie dołożyć.

Samemu nie bardzo mam kiedy się podjąć tematu ty bardziej że sporo jest do zrobienia.

Zna ktoś może jakiegoś fachowca co mógłby pomoc?
Ewentualnie ktoś przerabiał takie założenie park assist w ASO?
Dziekuje
07-12-2020, 14:29
Post: #4
RE: Park Assist - montaz
(21-08-2020 12:48)michal_turek napisał(a):  Robiłem park assist u siebie w Sharanie 2014r. ale to nie ma większego znaczenia.
Do wymiany sterownik parkowania na taki co obsługuje PLA - koszt ok. 200-300 pln.
Do wymiany czujniki ABS kół tylnych koszt ok. 150-200 pln.
Czujniki parkowania 2 szt. na przód i tył wraz z koszykami i wtyczkami +trochę kabla - koszt ok. 200 pln na stronę (czujniki i koszyki trzeba polakierować ja dorobiłem lakier w sprayu i sam polakierowałem koszt ok. 50 pln).
Panel sterowania w konsoli środkowej z przyciskiem PLA - koszt ok. 100-150 pln.
Montaż: zdjęcie zderzaków i wykonanie otworowania pod dodatkowe czujniki (miejsca są zaznaczone od wewnątrz zderzaka), wklejenie czujników z koszykami, przeciągnięcie wiązki do środka, podpięcie zasilania nowych czujników do istniejącej wiązki, przeciągniecie 2 kabli sygnałowych do sterownika parkowania (zarówno przednich jaki i tylnych czujników). Podpięcie przycisku w panelu sterowania, przeciągnięcie 2 kabli do sterownika parkowania. Kodowanie.
Koszt to ok. 900-1100 pln zależy w jakiej cenie kupi się potrzebne części. Robiłem z kolegą więc koszty robocizny nie znam.
Pozdro Smile

Cześć!
Planuje montaż park assistance u siebie..
Czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jakich części szukać .. numer sterownika? Czujniki ABS?
Oraz w których sterownikach kodowales ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Emergency assist Krzysiek1124 1 182 27-09-2023 15:53
Ostatni post: wesol
  Montaż światłowodu led w przednich boczkach drzwi michal_turek 7 2,617 08-04-2021 11:55
Ostatni post: Maciej_F
  Montaż przedniej kamery 3Q0 michal_turek 0 1,310 13-04-2020 11:13
Ostatni post: michal_turek
  Montaż relingów koleś 7 2,122 25-01-2018 19:36
Ostatni post: koleś
  Montaz rolety w bagazniku Szcepam 0 1,284 15-05-2015 15:45
Ostatni post: Szcepam

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name