Ocena wątku:
Auto " myszkuje " po drodze
02-11-2019, 01:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2019 01:48 przez kalamb.)
Post: #11
RE: Auto " myszkuje " po drodze
(01-11-2019 21:07)raventes napisał(a):  .
kalamb tuleje były sprawdzane, a co do pływania, pływał przed wymianą amorów i tak samo pływa po ich wymianie więc to na pewno nie wina ewentualnych złych śrub.

Na pewno to kiedyś umrzemy;-) tez byłem pewny przy poprzedniej wymianie a okazało się teraz, ze trzeba było zamawiać właściwe ;-) bo poprzedni niepilnowany „specjalista” wkręcił „[automat-usunięto wulgaryzm]
Amortyzatory i ich górne mocowanie, wahacze, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, drążki kierownicze z gałkami, maglownica plus krzyżak kolumny kierowniczej to podstawowe elementy wpływające na trakcje i komfort prowadzenia.
Co do magla wystarczy poruszać szybkimi krótkimi ruchami kierownice jeśli pojawią się stuki to zazwyczaj magiel lub krzyżak do roboty. Tez miałem pływanie i okazało się ze maglownica ( była w takim stanie, ze nie nadawała się do regeneracji), tuleje wahaczy, amortyzatory out.

wesz82 jak odbiorę auto albo będę w poniedziałek u mecha to zrobię zdjęcia niewłaściwych i właściwych śrub ;-) tak będzie najprościej.
Reklama

02-11-2019, 08:23
Post: #12
RE: Auto " myszkuje " po drodze
wesol nie mechanika tylko mechaników, bo było ich dość sporo i każdy zgodnie twierdzi, że wszystko jest ok. A skoro mam zamiar udać się do mechanika, to wypadałoby wiedzieć z czym jadę i co chcę żeby mi sprawdzono Smile Czyż nie? Po 2 to ja teraz nie rozumiem. Możesz mi wyjaśnić co wózek ma do mechaniki w moim aucie? Ja nie widzę związku, ale skoro Ty go widzisz to proszę przedstaw mi tę zależność Smile

kalamb wszystko co piszesz było już sprawdzane wielokrotnie, z szybkimi ruchami kierownicą włącznie. Ja ruszałem, a mechanicy sprawdzali, stuków podobno nie ma.
02-11-2019, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2019 09:33 przez kalamb.)
Post: #13
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Na włączonym czy wyłączonym silniku?
02-11-2019, 09:43
Post: #14
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Jemu chodziło o to ze mechanicy nie lubia wręcz nienawidza klientów którzy przyjeżdżają do nich i mówią Panie auto tańczy sprawdź to i to tak i tak...

Gumy można sprawdzić brecha ale moim zdaniem sworznie tylko w łapie.
Każdy wie jakie a4 ma zawieszenie i dając do mechanika,wymienili wszystkie wahacze i ostatni który wymienili był ten właściwy A ponoć za każdym razem ponoć sprawdzali...
Ja to widzę tak;
Wrzucają auto na podnośnik max 2 min poświęca na stronę i tak samo jak w przypadku skp jak im nie wyleci coś to wala na pałę..
Oczywiście nie wsadzam wszystkich do jednego wora...

Byłeś przy tym jak mechanicy to sprawdzali???
Czekamy na zdjęcia od kolegi kalamb wtedy się coś wyjaśni.
Mi auto nie myszkuje lecz przód drzy przy jeździe powyżej 150km/h.
02-11-2019, 10:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2019 10:56 przez kalamb.)
Post: #15
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Mogą sobie nie lubić wręcz nie znosić ale tym bardziej powinni się w takim razie zastanowić nad zmianą zawodu! Kiedyś miałem taki przypadek, ze po wprowadzeniu auta na stanowisko wręcz wyproszono mnie z warsztatu, wyjechałem natychmiast mówiąc „cześć jak czapka” ;-). To nie My jesteśmy dla nich tylko oni dla Nas. Taka mentalna różnica.
U mnie po poprzedniej wymianie zawieszenia, półosi ( oprocz magla) było podobnie ) drgania około 150 km
02-11-2019, 13:15
Post: #16
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Czyli dalej są drgania mimo że wymieniłeś wszystko????
Tu masz rację,co nie którym to się w dupie poprzewracało.
02-11-2019, 13:50
Post: #17
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Teraz będzie wymiana wszystkiego razem z maglem i zobaczymy
02-11-2019, 16:03
Post: #18
RE: Auto " myszkuje " po drodze
kalamb na wyłączonym.
wesz82 oczywiście, że byłem gdy mechanicy to sprawdzali. Gdybym został wyproszony z warsztatu to auto by go opuściło razem ze mną.
02-11-2019, 16:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2019 16:46 przez kalamb.)
Post: #19
RE: Auto " myszkuje " po drodze
To poruszaj kierownica na włączonym u mnie na wyłączonym była cisza na włączonym stukal magiel i żadna śruba dociskowa listwy nie była w stanie niczego zniwelować. Przekładnia do wymiany




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zawieszenie tył/auto długo kręci dar3k369 5 691 14-06-2023 22:04
Ostatni post: dar3k369
  Auto wibruje w określonej prędkości - nagła usterka raventes 4 606 24-05-2023 06:15
Ostatni post: raventes
  zablokowane auto POMOCY aspec.jurecki@wp.pl 12 2,707 05-06-2020 16:48
Ostatni post: grzeczny_52
  auto ściąga na prawo kremaster 15 4,373 13-02-2016 14:46
Ostatni post: dmusek
  Hak holowniczy firmy Auto-Hak - który wybrać ? deredas 37 21,577 22-12-2014 02:44
Ostatni post: smok_wawelski

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name