Ocena wątku:
Nagrzewnica
05-10-2019, 17:23
Post: #1
Nagrzewnica
Witam mam pytanko prawdopodobnie mam do wymiany nagrzewnice, w momencie wlaczenia ogrzewania paruje mi na szybę i czuć smród, Montowal ktoś zamiennik z SRL i na co jeszcze zwrócić uwagę przy wymianie ? A jeszcze jedno zapowietrza mi sie układ chłodzenia gdy rozgrzany silnik jest to w zbiorniku wyrownawczym jest prawie pusto a gdy odkrece korek podnosi sie poziom płynu
Reklama

05-10-2019, 20:13
Post: #2
RE: Nagrzewnica
Temat znany. Uszczelka pod głowicą kolego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-10-2019, 19:11
Post: #3
RE: Nagrzewnica
Jest to pewne ze to uszczelka ? Przez nie sprawną nagrzewnice tez moze sie zapowietrzac układ ?
06-10-2019, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2019 20:55 przez wesol.)
Post: #4
RE: Nagrzewnica
Niby jak? Jak sobie to wyobrażasz? Czemu płyn w zbiorniczku opada? Bo niby co się z nim dzieje? Okej troszkę uchodzi ta nagrzewnicą ale tam nie może być duża nieszczelność bo by tego płynu uchodziło z układu w ciągu chwili powiedzmy litr. Niby jak by wracał ten płyn po odkręceniu korka? Krasnoludki wpychają go spowrotem do układu?
Czy może w obiegu wodnym tworzy się ciśnienie bo spaliny przechodzą z komory spalania na tłokach padnięta uszczelka w kanał wodny czyli spaliny są pompowane w układ chłodzenia i przez to też rozszczelnilo połączenie na nagrzewnicy. Jak pompujesz jakiś gaz, powietrze czy te spaliny w jakieś gumowe rurki to pęcznieją ? TK i wtedy zwiększają objętość i płyn tam się w nie chowa. Odkrecasz korek na zbiorniczku to gaz wypuszczasz i węże się kurczą więc ciecz idzie do góry do zbiorniczka.

Do Goleniowa chyba daleko nie masz to jak coś to możesz podjechać to szybko ci sprawdzimy co tam się dzieje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-10-2019, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2019 21:35 przez Chmielu.)
Post: #5
RE: Nagrzewnica
W sumie racja bo nie cieknie po dywanikach to nagrzewnica moze być dobra




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Nagrzewnica polan 29 24,282 06-03-2018 00:58
Ostatni post: Stefano
  Nieszczelny wymiennik(nagrzewnica)?? sirblob 4 2,075 30-10-2015 12:12
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name