Ocena wątku:
Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
04-10-2019, 21:19
Post: #1
Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
Witam serdecznie opiszę mój problem bo jest nietypowy i ciężko znaleźć na niego odpowiedź.
Zaczęło się od braku świateł przeciwmgielnych tylnych i swiecącej się kontrolce od owych świateł, wymieniłem tylną blende na taką z alhambry bo miałem w domu i myślałem że się naprawi jednak nie powiodło się. Teraz problem się nasila a mianowicie na wstecznym biegu nie gaśnie silnik po wyjęciu kluczyka, a światła cofania świeca nawet po zamknięciu auta.
Sprawdziłem wiązka w klapie cała, rozłączyłem więc kostki w prawym tylnym słupku aby sprawdzić czy problem ustanie i niestety jest tak samo na wstecznym podaję plus i wszystko w aucie się włącza
Reklama

07-10-2019, 19:39
Post: #2
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
(04-10-2019 21:19)Gruby92 napisał(a):  Witam serdecznie opiszę mój problem bo jest nietypowy i ciężko znaleźć na niego odpowiedź.
Zaczęło się od braku świateł przeciwmgielnych tylnych i swiecącej się kontrolce od owych świateł, wymieniłem tylną blende na taką z alhambry bo miałem w domu i myślałem że się naprawi jednak nie powiodło się. Teraz problem się nasila a mianowicie na wstecznym biegu nie gaśnie silnik po wyjęciu kluczyka, a światła cofania świeca nawet po zamknięciu auta.
Sprawdziłem wiązka w klapie cała, rozłączyłem więc kostki w prawym tylnym słupku aby sprawdzić czy problem ustanie i niestety jest tak samo na wstecznym podaję plus i wszystko w aucie się włącza

Dziś sprawdzałem jeszcze raz i po wyciągnięciu wezpiecznikow 5 i 11 gasną światła cofania i przestaje być podawany plus na auto wypiłem również czujnik wstecznego i dałem inny w zamian ale problem nie ustaje
Błagam pomóżcie
08-10-2019, 10:34
Post: #3
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
Trudno to ocenić na odległość. Może być zwarcie w kablotece, mogą być zanieczyszczone (patyna) punkty masowe albo problem ze stacyjką.
Punkty masowe są niezmiernie ważne, mam opis ale z AUY 115 km i zapewne instalacja się różni
09-10-2019, 10:42
Post: #4
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
bezpiecznik nr 5 powiadasz a przypadkiem wtedy nie pyknie przekaznik w bsa (modół centralny sterownika) czyli cała skrzynka z bezpiecznikami tam są przekaźniki które mogły sie zespawać i nie chcą puścić. A może to bezpiecznik od licznika coś on mi mówi. Dawno temu czyściłem właśnie masy i przez przypadek mojej niedbałości nie założyłem jednej masy pod podstawą akumulatora nie chciało się mi jej wyciągać i spaliłbym auto wyjechałem po 5km zaświecił się abs i coś jeszcze zaczeło się dymić aż padł bezpiecznik od zegarów 5A i auto zgasło całe szczęście. po 2 latach zmieniałem licznik bo padł fis i okazało się ze przytopiony był właśnie kabel masowy od licznika on musiał tak zadymić niby głupia masa a taka ważna.
10-10-2019, 01:59
Post: #5
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
(08-10-2019 10:34)kalamb napisał(a):  Trudno to ocenić na odległość. Może być zwarcie w kablotece, mogą być zanieczyszczone (patyna) punkty masowe albo problem ze stacyjką.
Punkty masowe są niezmiernie ważne, mam opis ale z AUY 115 km i zapewne instalacja się różni

Mój kod silnika to Auy więc poproszę o taki opis z góry dziękuję
10-10-2019, 08:42
Post: #6
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
(09-10-2019 10:42)junak1956 napisał(a):  bezpiecznik nr 5 powiadasz a przypadkiem wtedy nie pyknie przekaznik w bsa (modół centralny sterownika) czyli cała skrzynka z bezpiecznikami tam są przekaźniki które mogły sie zespawać i nie chcą puścić. A może to bezpiecznik od licznika coś on mi mówi. Dawno temu czyściłem właśnie masy i przez przypadek mojej niedbałości nie założyłem jednej masy pod podstawą akumulatora nie chciało się mi jej wyciągać i spaliłbym auto wyjechałem po 5km zaświecił się abs i coś jeszcze zaczeło się dymić aż padł bezpiecznik od zegarów 5A i auto zgasło całe szczęście. po 2 latach zmieniałem licznik bo padł fis i okazało się ze przytopiony był właśnie kabel masowy od licznika on musiał tak zadymić niby głupia masa a taka ważna.
Słuchaj a gdzie jest ten kabel masowy od licznika bo ja miałem właśnie robiony LCD w FIS i na czas naprawy założony był licznik z alhambra i strasznie wariowalo na nim auto brak prędkość wciskasz hamulce a zaswieca się rezerwa itp może przez tą podmiane coś się zesra...
10-10-2019, 09:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2019 09:40 przez kalamb.)
Post: #7
RE: Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu
Może być tez tak, ze właściwy licznik został „naprawiony” ;-) podaj adres e-mail to wyślę opis
(09-10-2019 10:42)junak1956 napisał(a):  bezpiecznik nr 5 powiadasz a przypadkiem wtedy nie pyknie przekaznik w bsa (modół centralny sterownika) czyli cała skrzynka z bezpiecznikami tam są przekaźniki które mogły sie zespawać i nie chcą puścić. A może to bezpiecznik od licznika coś on mi mówi. Dawno temu czyściłem właśnie masy i przez przypadek mojej niedbałości nie założyłem jednej masy pod podstawą akumulatora nie chciało się mi jej wyciągać i spaliłbym auto wyjechałem po 5km zaświecił się abs i coś jeszcze zaczeło się dymić aż padł bezpiecznik od zegarów 5A i auto zgasło całe szczęście. po 2 latach zmieniałem licznik bo padł fis i okazało się ze przytopiony był właśnie kabel masowy od licznika on musiał tak zadymić niby głupia masa a taka ważna.

Akurat najważniejsza bo w tym miejscu jest również pierwsze oczko kabla minusowego z akumulatora ;-)
A bezpiecznik nr 5 jest właśnie od świateł cofania




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Turbina przeładowuje na 1 biegu marti 6 3,806 10-09-2015 08:51
Ostatni post: marti
  blokada pierwszego biegu mcpula 7 3,276 12-07-2014 06:57
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name