Ocena wątku:
Elektryczne składanie lusterek
19-02-2014, 08:24
Post: #21
RE: Elektryczne składanie lusterek
no kostka i 4 kabelki ciekawy pomysl jak komus sie uda moze wreszcie podepne skladanie Smile
Reklama

19-02-2014, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2014 13:08 przez moherydz.)
Post: #22
RE: Elektryczne składanie lusterek
W sharanach po bodajże 2002 za składanie lusterek jest odpowiedzialny przekaźnik nr. 361 (taki sporawy zajmuje dwa gniazda). A sterowany jest tym przełącznikiem:
   
No ale sygnał można zawsze wyciągnąć z centralnego zamka.
Postaram się wieczorem poszukać schematu.



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
19-02-2014, 13:38
Post: #23
RE: Elektryczne składanie lusterek
Opis do tego wyglada tak: http://www.stdrivers.co.uk/forum/uploads...irrors.pdf
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?titl...Remote_Key
Mam nadzieje ze mozna wstawic cos takiego tutaj Wink
Jest po angielsku, ale mysle ze dacie rade i bedzie pomocne. Jakby ktos rozgryzl schemat i wiedzial ktory kabelek w alhambrze jest odpowiedzialny za co i dal znac to bylbym bardzo wdzieczny Smile
Pzdr
20-02-2014, 21:50
Post: #24
RE: Elektryczne składanie lusterek
Witam wszystkich.Mam problem z sharanem.Mam 01 rok auta i w opcji ma składanie lusterek.Raz się składają a zaraz nic.Dzisiaj udało mi się je złożyć i nie mogę wrócić do pozycji rozłożonej po przesunięciu pokrętła w lewo.Wiem że steruje tym jakiś przekażnik ale dalej jestem w kropce.
21-02-2014, 08:11
Post: #25
RE: Elektryczne składanie lusterek
a moze przelacznik uszkodzony ?
16-05-2014, 19:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2014 19:15 przez m-blue.)
Post: #26
RE: Elektryczne składanie lusterek
Podłączę się pod temat - drążę to też na elektrodzie ale słabo idzie....
Impuls do składania lusterek wygląda tak, że podanie masy składa lusterka, zanik powoduje rozłożenie. Problem w tym, że przekaźnik 361 działa tylko przy podanym zasilaniu, to znaczy, że zmiana położenia przełącznika przy wyłączonej stacyjce nie spowoduje zmiany pozycji lusterek przy załączeniu stacyjki. Obrazowo Jeśłi złożymy lusterka, wyłączymy stacyjkę, przełączymy przełącznik w pozycję rozłożone, to po podaniu zasilania na przekaźnik - czyli przekręceniu stacyjki lusterka się nie rozłożą ( tak jest u mnie..).
Sterowanie jest proste, bo do sterowania jest fioletowy przewód idący na pin 8 przełącznika do regulacji i składania lusterek...
O ile sygnał do składania i rozkładania można wziąć z centralnego - tam jest sterowanie masą o ile pamiętam, tak pozostaje problem zasilania przekaźnika 361. wychodzi na to, że trzeba go zasilić na stałe, bo kombinowanie z układem zasilenia go na czas składania i rozkładania mnie zaczął przerastać, tzn wiem jak to ugryźć i zrealizować ale wydaje mi się, że sobie za bardzo chcę skomplikować życieSmile
Uprzedzając inne szybkie rozwiązania.... - podanie plusa razem z masą czyli żeby masa sterowała też przekaźnikiem podającym zasilanie, raczej ( tu muszę sprawdzić) nie zadziała, musi być najpierw zasilanie a później impuls zamykania/ otwierania, polaryzacja zmieniona bez zasilania nie powoduje pracy lusterka. Testy jak sądzę będą lada moment, tzn jak pogoda pozwoli, tzn upewnię się, czy zadziała patent podania zasilania równocześnie z podaniem impulsu, jeśli tak, to jesteśmy w domu)...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
31-08-2014, 09:56
Post: #27
RE: Elektryczne składanie lusterek
Może coś pomoże http://forum.vw-passat.pl/threads/126346...e-z-pilota



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
15-09-2014, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2014 20:54 przez AleHamber.)
Post: #28
RE: Elektryczne składanie lusterek
Witajcie,

Szukam jakiego mi kabla brakuje w instalacji Smile Nie jestem bystrzakiem elektrycznym i ciężko mi się czyta schematy ideowe Smile Zastanawia mnie który pin w drzwiach kierowcy muszę podłączyć do przełącznika od lusterek a później do lusterka napięcie. Wcześniej wiem że były składane lusterka bo przed zmianą połamanej wiązki mi działały a teraz nidudu Sad

Podpowiedzcie proszę który pin z drzwi do przełącznika i który do lusterka Smile

EDiT

Wiązkę miałem wymienianą tylko w drzwiach kierowcy Smile

Z góry dzięki!
16-09-2014, 09:42
Post: #29
RE: Elektryczne składanie lusterek
(15-09-2014 20:28)AleHamber napisał(a):  Witajcie,

Szukam jakiego mi kabla brakuje w instalacji Smile Nie jestem bystrzakiem elektrycznym i ciężko mi się czyta schematy ideowe Smile Zastanawia mnie który pin w drzwiach kierowcy muszę podłączyć do przełącznika od lusterek a później do lusterka napięcie. Wcześniej wiem że były składane lusterka bo przed zmianą połamanej wiązki mi działały a teraz nidudu Sad

Podpowiedzcie proszę który pin z drzwi do przełącznika i który do lusterka Smile

Od maja 1998:

.pdf  Electrically adjustable and heated exterior mirrors, with folding function.pdf (Rozmiar: 822.45 KB / Pobrań: 31)
E168 - przełącznik składania lusterek
V121, V122 - silniczki odpowiedzialne za składanie
J351 - przekaźnik (w skrzynce bezpieczników)
T29a - złącze na słupku lewym; T29b - prawym, liczba po "/" to numer styku.
Jeżeli któryś przewód (linia) na schemacie kończy się literą i idzie na lewo to szukaj przewodu o tej samej literze na stronie powyżej, jeżeli idzie na prawo to szukaj na stronie poniżej.
Niektóre przewody kończą się kwadracikiem z numerem w środku, tu podałem objaśnienie:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...5#pid59165

Jeśli możesz to wrzuć fotkę tego przełącznika bo jestem ciekaw jak on wygląda w mk1.



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
16-09-2014, 13:56
Post: #30
RE: Elektryczne składanie lusterek
Cze!

Dzięki za odpowiedź. Tylko nie wiem czy ja mam tą instalację bo moje auto jest z 2002 roku. Tak widzę po wiązce że chyba to nie to bardziej mi pasuje do schematu to co jest na początku tego wątku. Tylko widzę że do słupka wchodzi siwo żółty i fioletowo jakiś ( już nie pamiętam ) i muszę sprawdzić tylko który kabel zmieni mi polaryzację i poda napięcie do złożenia lusterka czy jeden czy 2gi... Dziś rozepnę w słupku i znów spróbuję coś podłubać, bo działać działają jak podawałem prąd na krótko. Jak znam teraz zasadę ich działania to będzie mi łatwiej to namierzyć. Pozostaje mi jeszcze tylko wstawić nowe maty grzewcze do lusterek.

Zastanawia mnie fakt że nie pokazuje błędu przerwanej maty grzewczej jak miałem golfa z 2000roku to po połączeniu z modułem komfortu ( którego tu nie ma ) pokazywało mi brak przejścia lub masy a tu nie ma Smile Jeszcze musze sobie zakodować szyby z pilota, zamykanie auta pow 15kmh....

Odezwę się jak dziś przeoram instalację Smile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektryczne szyby przednie - upala wyłącznik him2k 1 474 20-07-2022 17:49
Ostatni post: Stefano
  Otwierające się same elektryczne szyby viper81 10 3,670 24-06-2021 22:19
Ostatni post: mustang727
  Szyby elektryczne nie działaja/działają nieprawidłowo mufu94 30 15,365 06-04-2019 15:25
Ostatni post: kisand
  Podgrzewanie przedniej/tylnej szyby i lusterek - problem taxi 47 10,543 01-01-2019 23:51
Ostatni post: capmaker
  Zamiana lusterek na podgrzewane pablos 5 2,347 25-01-2017 17:56
Ostatni post: mamwi
  Podgrzewanie przedniej szyby i lusterek Boczo 17 4,502 01-12-2016 23:18
Ostatni post: Jędrek Z
  Szyby tył elektryczne adrek88 16 6,249 14-03-2016 22:34
Ostatni post: sebgol1977
  Szyby szaleją elektryczne adrek88 2 1,699 20-07-2015 21:53
Ostatni post: adrek88
  Elektryczne sterowanie szybami tomamar 4 2,355 20-06-2015 21:57
Ostatni post: tomamar
  Lusterka elektryczne mk1 99r adrek88 0 1,241 26-05-2015 10:58
Ostatni post: adrek88

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name