Ocena wątku:
Lusterka składane i rozkładane z pilota
28-05-2019, 10:09
Post: #1
Lusterka składane i rozkładane z pilota
Cześć,

macie może tutorial/poradnik/instrukcję jak wymienić moduł drzwi i zakodować go aby lusterka zewnętrze składały się oraz rozkładały przy zamykaniu/otwieraniu auta?

Mam już namiary na moduł z obsługą tej funkcjonalności, ale nie wiem co dalej. Gdzie znajdę ten moduł, a następnie w jaki sposób go zakodować.

Pozdrawiam
P.
Reklama

28-05-2019, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2019 10:46 przez rafi.zafi.)
Post: #2
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Hmmm...ale sam modół nie wystarczy aby składać lusterka. Ja kiedyś zastanawiałem się bad przerobieniem tego ale gra nie warta świeczki.
28-05-2019, 10:54
Post: #3
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Mechanizm składania już jest - przy pomocy joysticka w drzwiach. Niestety jest to dość uciążliwe.
Ktoś już na tym forum wymienił sam moduł drzwi na 7n0 959 793e i to podobno wystarczyło.
28-05-2019, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2019 18:07 przez szczyku.)
Post: #4
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Zmiana lusterek, zmiana modułów na te obsługujące składanie, kodowania i joystick na ten obsługujący składanie. Jestem już dawno po zabiegu. Lusterka szukać minimum 9 czy 12 pin. Potrzebny sam mechanizm, bez lakierowanej osłony, kierunkowskazu i szkieł. Ja przy zakupie zmieściłem się w około 100 zł juz z wysyłką.

Do tego trafiłem już te z doświetleniem przestrzeni w około auta. Wszystko mega proste.

Przy zmianie modułu, najlepiej przekopiować swoje kodowanie i później dodać opcje składania i doświetlenia.

Jeśli już są składane lusterka, to żeby działały z pilota wystarczy kodowanie. Lusterka składają się po ponownym naciśnięciu kluczyka/pilota (zamknij) i przytrzymaniu go.
12-12-2019, 21:54
Post: #5
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Hej Szczyku. Ogarnąłeś temat składania luster z kluczyka? Ja po przytrzymaniu dłużej zamykania auta na kluczyku mam dodatkowe migniecie kierunkami i to wszystko.
13-12-2019, 08:12
Post: #6
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Tak, lusterka się składają z kluczyka. Zamykasz auto z pilota i ponownie naciskasz zamknięcie auta, ale tym razem trzymasz dłużej i lusterka (u mnie) się składają.
13-12-2019, 10:12
Post: #7
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Jak masz składane lusterka to aby składały się z pilota trzeba tą funkcję aktywować przez vcds.
13-12-2019, 10:37
Post: #8
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Tak, mam fabrycznie składane lustra. Możecie instrukcje wrzucić jak to zrobić, mam vcdsa, ale jeszcze raczkuje w tym temacie. Czytałem wczesniejsze posty i wiem, że należy to zrobić w sterownik drzwi..., ale jak aktywować funkcje....?


Załączone pliki Miniatury
   
13-12-2019, 11:21
Post: #9
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
(13-12-2019 10:37)pitry napisał(a):  , ale jak aktywować funkcje....?
To tak by długo opowiadać .....
https://www.youtube.com/watch?v=A7PvaikBahM

Może z tej szkółki zapoznasz się jak wejść w strownik podpatrzeć długie kodowanie ( właśnie Byt i Bajt ) i jak zamienić kody .
 Thanks given by: pitry
14-12-2019, 21:21
Post: #10
RE: Lusterka składane i rozkładane z pilota
Temat ogarnięty, działa. Dziękuję.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak podświetlenia panelu kierowcy i lewego podgrzewanego lusterka Krzysztof89 1 276 19-12-2022 22:06
Ostatni post: bialekmleko
  Zasilanie wideorejestratora z lusterka szyby czołowej? futrzak 3 1,224 07-05-2019 09:19
Ostatni post: futrzak

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name