Ocena wątku:
Egr
26-05-2019, 15:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2019 15:33 przez junak1956.)
Post: #11
RE: Egr
Tzn co mialem sprawdzic rorka wiem ze jest drozna. Jest gosc na podkarpaciu ktory regeneruje w jakims stopniu te dpf o ule nie ma fizycznego uszkodzenia. Jutro dpf wylatuje dajemy do regeneracji 2 lata gwarancji gosc daje robi to jakas maszyna 450zl goli za to.
https://www.google.com/search?q=serwis+t...erState=ga
Reklama

26-05-2019, 17:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2019 17:50 przez wesol.)
Post: #12
RE: Egr
No np czy nie jest pęknięta. To że dmuchniesz i gdzieś tam syczy to nie znaczy że jest okej. Ja miałem taki przypadek w passacie że rurka była pęknięta tu pod nakrętka na króćcu dpfa. Pranie DPF na niewiele się zda. Co spowodowało taki stan że DPF niby zawalony jest. Zresztą to nie skarpetki czy gacie że się to pierze. Pomaga na chwilę. Kiedy ci ludzie się nauczą że to głupiego gadanie że DPF się zapycha od jazdy po mieście czy od tego że proces parę razy przerwałeś. Jeśli wtryski leja czy turbo puszcza olej to nowy DPF długo nie wytrzyma.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-05-2019, 15:27
Post: #13
RE: Egr
Dpf dzis po regeneracji bedzie do odebrania szczegolowe informacje opisze po rozmowie z wykonawca wazne ze dalo sie go oczyscic zobaczyma jaki nedzie efekt ale to dopiero jutro pozdawiam
29-05-2019, 21:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2019 21:15 przez junak1956.)
Post: #14
RE: Egr
witam ponownie dla potomnych otóż dpf jest po regeneracji przy okazji uszczelnione łączenie miedzy turbo a dpf turbina na wirniku praktycznie bez luzu. Okazało się że po odpaleniu sadza znow rośnie ale mierzona a nie wyliczona odkręciłem wydech przed katalizatorami żeby została szczelina i w razie czego uciekało ciśnienie spalin bo według mnie porównując do mojego AUY spaliny słabo się wydostawały w końcowym tłumiku pojechałem do szwagra 8 km zaniepokojony. wzią tel z aplikacją co miał i bingo wartość mierzona spada po 8 km z 14.4 spadła do 11. więc wróciliśmy do mnie dokręciłem wydech i pojechał za chwile tel że znów to samo. Zapaliła się lampka w głowie znów popuściliśmy wydech i bingo sadza spada. Morał zatkany albo katalizator nr 2 bo pierwszy się rozleciał i wyrzuciliśmy go albo ostatni tłumik na dniach napiszę musimy porozcinać wydech na kilka elementów i jeździć aż w końcu ustalimy co powoduje wysokie ciśnienie w układzie wydechowym a jednocześnie ciśnienie w dpf które porównane jest do ciśnienia atmosferycznego i wyliczona na podstawie tych ciśnień sadza. kurcze nie potrzebnie czyszczony DPF kupiony czujnik ciśnienia w sumie ok 750zł w plecy. Ale niestety od czegoś musieliśmy zacząć czyli być pewni pewnych elementów tzn czujnika ciśnień i DPF. Przynajmniej goście potwierdzili całkowite oczyszczenie sprawdzili fizycznie kamerką filtr w środku i oczywiście udzielili 24 miesięcznej gwarancji.
29-05-2019, 22:25
Post: #15
RE: Egr
Witam.

Jeżeli układ wydechowy jest zapchany, to widać to po wskazaniach przepływki i ciśnieniu doładowania i wtedy wystarczy tylko dla potwierdzenia nawiercić/zaspawać pojedyńczo małe otworki przed i za dpf/katalizatorem/tłumikiem, podłączyć manometr i sprawdzić, nie trzeba ciąć całego układu, bo to że odłączysz wydech i spada ciśnienie nie oznacza od razu, że on jest zapchany, po prostu ułatwia to tylko wylot spalin/sadzy, a problemem może być, to co pisał wesol, że jest ich za dużo i standardowa "drożność" układu jest za mała, chociaż jeżeli rozsypał Ci się, to pewnie zapchał resztę, ale też powstaje pytanie czemu się zapchał/rozsypał, po zapewne nowy układ czeka to samo, tak jak wesol radził, najpierw trzeba znaleźć przyczynę, a dopiero usunąć skutek.

Pozdrawiam
29-05-2019, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2019 22:55 przez junak1956.)
Post: #16
RE: Egr
JAki manometr zastosować jakie ciśnienie jest dopuszczalne??? auto jest po dzwonie silnik oparł się o ściane grodziowa dlatego kat. mógł aię rozlecieć.
ale nie wiem ile km od dzwona zrobione wygląda jakby 8tyś
30-05-2019, 21:09
Post: #17
RE: Egr
U mnie po wyczyszczeniu katalizatora spokój. Przejechałem około 800 km.i dopiero się wypalił na postoju.
31-05-2019, 11:47
Post: #18
RE: Egr
(30-05-2019 21:09)Romek76 napisał(a):  U mnie po wyczyszczeniu katalizatora spokój. Przejechałem około 800 km.i dopiero się wypalił na postoju.
Czyli twierdzisz ,że czyszczenie chemiczne na mokro pomaga ??

Ile już jeździsz po ''wypraniu '' DPF-a ?
31-05-2019, 16:55
Post: #19
RE: Egr
(29-05-2019 22:46)junak1956 napisał(a):  JAki manometr zastosować jakie ciśnienie jest dopuszczalne??? auto jest po dzwonie silnik oparł się o ściane grodziowa dlatego kat. mógł aię rozlecieć.
ale nie wiem ile km od dzwona zrobione wygląda jakby 8tyś

Witam.

Ciśnienie w układzie wydechowym to z reguły kilkanaście do kilkudziesięciu kPa ale teoretycznie nie powinno być większe niż 30kPa przy około 2-3tyś. obr/min, dopuszczalna różnica ciśnień przed i za dpf-em/katalizatorem to z reguły kilka kPa na wolnych obrotach: 1-2kPa ale podczas dużego obciążenia może to być czasami nawet 5kPa i troszkę więcej. Zamiast wiercić/zaspawywać dziurki w wydechu można zastosować przejściówki wkręcane w miejsce sond/czujników w wydechu ale wiadomo, że wtedy będzie sypał błędami i czasami przechodził w tryb awaryjny.

Pozdrawiam
01-06-2019, 18:55
Post: #20
RE: Egr
Zastosowałem tylko jeden raz K2 cliner




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name