Ocena wątku:
Wymiana oleju w silniku i DSG
20-05-2019, 15:43
Post: #1
Wymiana oleju w silniku i DSG
cześć,

planuję wymianę oleju w silniku i skrzyni DSG po zakupie auta (2.0 TSI '14).
Chciałbym w obu przypadkach skorzystać z olejów firmy Miller's. Pytanie tylko czy tu i tu wystarczą baniaki 5L czy lepiej kupić nieco więcej tego oleju?
Reklama

20-05-2019, 21:03
Post: #2
RE: Wymiana oleju w silniku i DSG
Millers to ponoć dobre oleje .
Do silnika bańka 5 l wystaczy . Wchodzi ok 4,3 l
Na DSG wchodzi więcej niż 5 l .Trzeba mieć 6l . I tyle sie kupuje oryginalnego do wymiany . Pomimo marki Millers nie ryzykowałbym i lał oryginała VW . Na pewno Millers ma dobrą specyfikacje o skrzyń ?
30-05-2019, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2019 22:15 przez Marco_Polo.)
Post: #3
RE: Wymiana oleju w silniku i DSG
Sprawdzony olej do skrzyń DSG to Febi. Wymieniałem już w dwóch autach i było ok. Należy pamiętać o wymienia filtra i uszczelki.
Pisze o strzyni sześciobiegowej mokrej.
Do silnika kupuje zawsze 5l i wchodzi około 4,5l. Kupuje od kilku lat ze sprawdzonego zródła Motul 5W30 dla aut z DPF 507.00.
Do DSG nie wiem ile wchodzi ale o ile dobrze pamietam to kupowałem 6l i zawsze trochę zostawało.
Pozdrawiam
30-05-2019, 22:37
Post: #4
RE: Wymiana oleju w silniku i DSG
Byłem na wymianie płynów w ASO - wlali, to co im przywiozłem.
A przywiozłem
- hamulce: MILLERS UNIVERSAL BRAKE FLUID DOT 4 1L
- do skrzyni: MILLERS MILLERMATIC ATF DCT-DSG 6L
- do silnika: MILLERS EE LONGLIFE 5W30 504/507 5L NANODRIVE

W ASO powiedzieli mi, że w przypadku tej skrzyni, olej powinien spełniać normę 052 182. I tak było w tym przypadku.
Co do oleju w silniku to tutaj norma VW 504 507
Generalnie wszystko wymienione bez problemów.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name