Ocena wątku:
Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
10-06-2010, 10:25
Post: #11
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
(09-06-2010 02:06)sharanista napisał(a):  rozglądam się właśnie za CB

Zależy jak często będziesz używał i do czego. Jak tylko czasem w trasie i do słuchania wiadomości od innych kierowców, to spokojnie poszukaj w tych tańszych, tylko zapytaj sprzedawcę jak z serwisem w polsce. Wydaje mi się, że Uniden jest w miarę dobry i jest serwis. A na to konto kup jakąs lepszą antenę, jakiegoś presidenta np.

Natomiast jak chcesz np założyć sobie drugie w domu (żeby kontrolować żonę Wink), czy rozmawiać na większe odległości no to już jakieś lepsze (=droższe) radyjko i również taka sama antena.

Chodzi o to, że w pierwszym przypadku wystarczy Ci zasięg nawet 5 km i już będzie dobrze, a po co się pchać w koszta. Jak się mijasz z samochodami na trasie to takie radio wystarczy. Natomiast w drugim przypadku potrzebujesz już lepszy zasięg.

Ale podkreślam, że na sukces dobrze działającego zestawu w głównej mierze składa się antena.

Ja ze swojego radia jestem zadowolony. Miałem już kilka modeli i uważam, ze to dobry stosunek ceny do jakości. Model to TTI 770. Już go nie ma w sprzedaży, ale jest następca 771. Ma dołożone automatyczne wygłuszenie szumów. Cena około 220zł. Jak dla mnie parametry super i ma zmianę kanałów i blokadę przyciskami na gruszce. Tylko nie skuś się na żadne promocje z jakimiś tanimi antenami. Kup osobno i będziesz miał spokój. Ja miałem magnesowego krótkiego presidenta i było super. Zmieniłem na stałke chyba sunker i pomimo tego, że jest dłuższa, to nie jest już tak super jak było. Może xle poprowadziłem kabel, czy cóś... Ale tragedii nie ma.

No i w tym radyjku jak się pobawisz to zmienisz sobie podświetlenie klawiszy na czerwone. Tylko w nocy ekranik trochę jak dla mnie za jasny. Włożyłem lekko przyciemniająca folię od środka i jest ok, ale moje jest po gwarancji, więc mogę się bawićCool

Aha. Gwarancji było dwa lata. Używam już ponad dwa i zadnych problemów nie miałem. No może oprócz tego, że przy wtyczce od kabla od mikrofonu pękła mi izolacja (koszulka) osłaniająca kabelki, ale już trochę tak jest i kable nie mają przełamań i przerw. Wezmę się za to, ale wtedy od razu wymienię tą wtyczkę na taką pod kątem 90 stopni.

I to tak w skrócie,

Aha. Na zaczep do gruszki nie chciałem wiercić otworów i znalazłem taki sposób, że zaczepiam ją o wycięcie w plastiku, które jest na uchwyt pasa w fotelu kierowcy. Kabel leży wzdłuż fotela. Nie przeszkadza, nie rzuca się w oczy, nie psuje wygladu deski, a jest od razu pod ręką... dosłownie Wink
Reklama

10-06-2010, 19:59
Post: #12
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
(10-06-2010 10:25)Charles napisał(a):  ...
niom...w pełni zadowalająca poradaWink... słyszałem, że położenie anteny na aucie tez jest ważne...jakiś przyrząd jest aby zamontować w odpowiednim miejscu, które daje jak najlepsze parametry mocy anteny...co do typu radia CB...tak się zastanawiałem na kompletem presidenta jakieś 500-600zł...hhhmm ale może masz rację z tą tańszą wersją a lepsza anteną...
rozumiem, że ta automatyczna korekta szumów to jeden z ważniejszych parametrów...czy są jeszcze inne?
co powiesz o tym:
http://www.allegro.pl/item1064531411_cb_...ntrum.html



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
14-06-2010, 01:27
Post: #13
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
nie bawię się w tańcu... wczoraj kupiłem i zamontowałem Wink
- antena
   
http://www.euro.com.pl/anteny-cb/preside...ouri.bhtml

- radyjko
   
http://www.euro.com.pl/radia-cb/opis-pre...content_3c

po MONTAŻU:
   
   
   
montaż bez wycinania...tylko dwa wkręty

popielniczka zamyka się, ale chwilowo pobieram zasilanie z zapalniczki....znajdę dłuższą chwilkę to zamontuję zasilanie do stacyjki



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
14-06-2010, 09:37
Post: #14
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
Też mi się podoba Smile muszę się zebrać i też zakupić radyjko Smile
14-06-2010, 23:00
Post: #15
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
antena ładnie mi zbiera....nie muszę dostrajać, gdzie bym jej nie postawił,,,zbiera jak rakieta...akustyka radia też super



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
20-06-2010, 17:13
Post: #16
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
NO proszę. To może się nawet usłyszymy.

A nie próbowałeś zaczepić gruszki jak mówiłem?? Bez wiercenia w fotelu. Choć widzę, że masz krótszy kabel i mogłaby spadać.

Moja rada. Podetnij sobie ten plastik co siedzi w nim popielniczka to wtedy radio wejdzie głębiej i nie będziesz musiał stosować uchwytu, co spowoduje, że radio dojdzie górą do konsoli (nie będzie tak wystawać). W razie czego ten plastik dostaniesz za jakieś małe pieniądze na Allegro, bądź szrocie, ale nie będzie pewnie potrzebny.

A co do anteny to miałem właśnie poprzednio taką samą. Super zbierała i byłem z niej bardzo zadowolony. Zaczęło mnie tylko denerwować ciągłe zdejmowanie i to, że kabel trza było przycinać drzwiami...

Moja rada to idź do firmy co robi reklamy i kup sobie kawałek czarnej foli samoprzylepnej jak oni stosują do banerów. Jest bardzo cienka. Przyklej w miejscu gdzie stawiasz antenę, bo inaczej z czasem porysuje Ci lakier. Nawet jak masz gumową podkładkę na antenie. I daruj sobie jakieś magnetyczne podkładki. Pod nie też wchodzi woda i kurz. Efekt porysowania ten sam. Drugi kawałek przyklej w miejscu gdzie kabel przy drzwiach dotyka dachu. Tu też miałem spore zarysowania lakieru.

To tyle z mojego wymądrzania się w temacie Cool

Szerokości.
24-06-2010, 21:13
Post: #17
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
nie wiem czy to prawda czy nie... ale kolega wspomniał mi że jak oddawał radyjko do naprawy gwarancyjnej to zażyczyli sobie wpis o dokonanym strojeniu anteny...pojechałem zrobiłem proforma... i za wpisik 20zł



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
28-06-2010, 21:39
Post: #18
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
(24-06-2010 21:13)sharanista napisał(a):  kolega wspomniał mi że jak oddawał radyjko do naprawy gwarancyjnej to zażyczyli sobie wpis o dokonanym strojeniu anteny

Może być. Źle dostrojona antena może spalić wzmacniacz w radiu...

(24-06-2010 21:13)sharanista napisał(a):  ...pojechałem zrobiłem proforma... i za wpisik 20zł

A to trzeba było najpierw przeczytać warunki gwarancji, Jak nic o tym nie było to i nie mogliby wymagać. Z drugiej strony 20zł to nie majątek, a masz profesjonal Tongue
17-08-2010, 20:59
Post: #19
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
W swoim sharanie mam zamontowanego Alana 78 po lewej stronie przy kolanie kierowcy na klapce od bezpieczników.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
19-11-2010, 20:40
Post: #20
RE: Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia
Witam,
Ja Swojego Johnsona zamontowałem pod Radiem.


Załączone pliki Miniatury
   



2.8 VR6 + BRC sequent 56

Pozdrawiam
Szymon




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka wojtek041 8 9,054 05-09-2018 08:47
Ostatni post: pablos302
  Głośnik zewnętrzny do CB radia toma126 25 11,701 02-09-2018 22:35
Ostatni post: wossi_2008
  Konwerter CB/MW do radia samochodowego Jabol 1 3,724 12-03-2012 08:36
Ostatni post: Sigma_74
  Antena Sirio Performer 5000 gdzie i jak ja zamontowac? sznooora 6 10,259 25-12-2010 16:37
Ostatni post: Jabol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name