Ocena wątku:
kabel antenowy CB którędy ...
18-10-2016, 09:52
Post: #1
kabel antenowy CB którędy ...
Hej

Okazało się ze najprawdopodobniej przez kabel antenowy od CB leci mi woda do bagaznika (nie znalazłem innego logicznego wytłumaczenia - po jeździe w deszczu z anteną mokro - bez anteny sucho...)
teraz pytanie jak poprowadzić kabel żeby to sie nie powtarzało? Obecnie miałem puszczony wzdłuz tylnej klapy na ile pozwalała długośc kabla (a pozwalała na jakies 2/3 wysokości klapy) i potem przez uszczelke do środka ...

wymyśliłem ze kupie dłuższa przedłuzke anteny i puszcze ją na ssamym dole klapy jakoś ... ale jak macie jakieś inne pomysły to posłucham i popatrze jak ktoś ma zdjęcia



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r
Reklama

18-10-2016, 23:05
Post: #2
RE: kabel antenowy CB którędy ...
Ponieważ ja mam cb w miejscu radia a antenę z tyłu na środku przy samej klapie bagażnika, kupiłem z 6 m kabla przeprowadziłem przy podsufitce i na końcu wychodzi w narożniku przy teleskopie klapy przez uszczelkę i nawet w największe ulewy nic do środka mi nie kapie.



[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
19-10-2016, 08:31
Post: #3
RE: kabel antenowy CB którędy ...
no właśnie zastanawiam sie czy iśc gornym rogiem ja ty czy przy progu bo dokupilem 4m przedluzke



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r
22-10-2016, 22:24
Post: #4
RE: kabel antenowy CB którędy ...
Ja bym przedłużki nie robił lepiej cały kabel


Załączone pliki Miniatury
   



[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
23-10-2016, 01:44
Post: #5
RE: kabel antenowy CB którędy ...
Tak jak na zdjeciu jest to woda sie bedzie dostawac do srodka.
Proponuje zalatwic sobie ladne mocowanie na klape lub dziura w dachu i staly montaz,potem motylek i antena. Tez bede tak robil. Choc w Seacie Ojca mam na klapie i jest ok. Ale u siebie bede robil jak mam w T4 ,dziura w dachu i staly montaz.Gdyz na do klapy orginalny kabel jest troche krotki i radio musi byc przymocowane obok recznego na plastiku siedzenia. Bynajmniej ja mam tak zrobione.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
23-10-2016, 13:37
Post: #6
RE: kabel antenowy CB którędy ...
No właśnie kabel był za krótki to wymieniłem cały by nie sztukować, a tak jak na zdjęciu mam z 1,5 roku i jeszcze ani jedna kropla nie wpadła do środka. Robienie dziury w dachy to chyba nie za bardzo, zwłaszcza później przy odsprzedaży auta, i po za tym ja mam na magnez, stałej nie chce bo nie wjadę do garażu.



[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name