Ocena wątku:
Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
09-03-2019, 13:53
Post: #1
Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Witam, wsadziłem kamerę cofania w wersji low pod DiscoveryMedia. Kamera pochodzi ze skody superb, wiązka została zamówiona u ryżowego przyjaciela.

Sygnał video idzie swoim przewodem.

Do kamery są jeszcze 3 przewody:
- Plus
- Minus/Masa

I właśnie ten trzeci mnie zastanawia - żarówka wstecznego?

Masa i właśnie ten trzeci przewód jest na tyle krótki że kończą się zaraz za lampą.

Jestem w trakcie zmiany laptopów garażowych i aktualnie nie posiadamy elsy, aby sobie samemu zobaczyć.
Reklama

09-03-2019, 15:39
Post: #2
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
To z Elsą przypomnij się w poniedziałek rano jak będę w pracy .
09-03-2019, 17:08
Post: #3
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Chyba ja zainstaluję (bo w tobie tylko nadzieja), choć czekam na nowy dysk.
11-03-2019, 10:13
Post: #4
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Jednak zerknij za tym schematem, moja elsa nie ruszyła poprawnie.
11-03-2019, 10:51
Post: #5
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
masz info na PW.
18-03-2019, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2019 21:17 przez szczyku.)
Post: #6
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Kamera w aucie. Potwierdzam że kamera ze skody octavi pasuje P&P, kamera (o numerze 5E5827566D) działa bez problemu z radiem Discovery Media.

Jest to kamera LOW.

Podłączenie banalne:
- plus
- minus
- pod kabelek lampy wstecznej

Sygnał video idzie swoim kablem RG174 zakończonym odpowiednią końcówką FAKRA (strona kamery),
przy radiu do niebieskiej kostki na piny 6 i 12.

Kodowanie:
W sterowniku 5F zmieniamy w kodowaniu Bajt 19 bit 4 zmieniamy na 1. Robimy reset radia.

Linie wyświetlane na ekranie radia zgrywają się z czujnikami parkowania, czyli jak jesteśmy bardzo blisko przeszkody i czujnik sygnalizują ciągłym dźwiękiem, to na ekranie ta przeszkoda jest równo z czerwoną linią.

Koszty:
- kamerę otrzymałem za darmo
- gotową wiązka z chin ~20 euro
- dokupienie kabla RG174 (ten z chin okazał się za krótki jakieś ~70cm) 5 euro.
23-04-2019, 19:52
Post: #7
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Myślę nad zmianą radia z RNS 315 na Discovery Media i przy takiej zmianie mam też do wymiany tylną kamerę (teraz jest w wersji high 7N0 907 441), zastanawiam się czy będzie pasować zwykła chińska kamera NTSC czy też szukać ori kamery w wersji LOW. U chińskich przyjaciół znalazłem takie kamerki:
- wersja budżetowa i bez ciągania kabli przez auto - pytanie czy zadziała?
https://pl.aliexpress.com/item/Przewodow...3c00cShgIQ

- wersja OEM LOW
https://pl.aliexpress.com/item/OEM-MIB-R...3c00cShgIQ

Pytanie do osób które zakładały kamerę od zera, jak pracochłonne i czasochłonne jest to zadanie, którędy puszczaliście okablowanie, które elementy w aucie do demontażu?
24-04-2019, 09:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2019 09:35 przez szczyku.)
Post: #8
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Chińska kamerka zadziała, spacewalker z forum tourana wlasnie taką wrzucił pod DM. Nawet ma skrętne linie, moja ori ze skody nie ma skrętnych lini (zastanawia się nad tą chińską). Wiązka puszczasz tak jak idą przewody w aucie. Lewym progiem do tylnej lampy i później do góry, następnie przez przelotkę do klapy. Ja to zawszę przewody splatam taśmą parcianą i ciągnę/splatam z ori wiązkami, więc zajmuje to duzo czasu, ale na spokojnie przy piwku kilka godzinek (3-4). Wszystkie plastiki klapy, ostatni plastik słupka, lewą tapicerkę bagażnika tylko odchyliłem. Lewy próg po całości tylko odchylasz. Plastik rączki otwierania maski, dolna osłona pod kierą. No i wszystkie elementy dechy, żeby wyciągnąć radio (schoweka, listwa dekor (odchylasz), panel klimatronika i jego plastik, kratki nawiewów.

Jak się czyta to niby dużo, ale uwierz mi że ja potrzebuje minuty, aby wyciągnąć radio. Pierwszy raz potrzebowałem z 10 minut :D

Jak teraz masz kamerkę high, to nie lepiej pójść w taka samą, ale pod DM? Koszt większy, ale dużo więcej możliwości. Prawdopodobnie nie musisz ciągać żadnych kabli.

Ja w twoim przypadku zainteresował bym sie najpierw schematami.
 Thanks given by: michal_turek
24-04-2019, 11:53
Post: #9
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
Dzięki za odpowiedź Smile
Montaż nie wygląda strasznie, montowałem kamerę low w B6 kombi i tam przeciągnąć wiązkę przez peszel to jest tragedia.
Wiadomo, dla mnie to jest nowe auto, dopiero go poznaję i jest obawa przed rozbieraniem czegokolwiek, ale do czasu Smile
Jeśli chodzi o kamerę high czy low to różnica w cenie przemawia za low.
Zastanawiam się tylko czy na tej zwykłej chińskiej kamerce będzie też wyświetlany OPS? Mam też przednią kamerę 3AA, tutaj przy zmianie radia na DM nie będzie działać sign assist, line assist i DLA powinno działać.
24-04-2019, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2019 14:09 przez Maciej_F.)
Post: #10
RE: Kamera cofania LOW - schemat podłączenia.
(24-04-2019 11:53)michal_turek napisał(a):  Mam też przednią kamerę 3AA, tutaj przy zmianie radia na DM nie będzie działać sign assist, line assist i DLA powinno działać.
No to przesiadka na kamerę 3Q0 . Da sie to ogarnąć . Wiązka ta sama ( ale trzeba pozamieniać piny ). Uchwyt pod kamerkę do modyfikacji .Trzeba zrobić adapter -mocowanie pod nową kamerkę .
 Thanks given by: Budżak




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Schemat układu chłodzenia Alhambra 7N 2012r Marcin2012 1 1,407 18-01-2021 23:06
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name