Ocena wątku:
AUY słaby
15-03-2019, 18:06
Post: #21
RE: AUY słaby
Dzisiejsze logi 010 statyczny i dynamiczny.

LOG 010 statyczny

LOG 010 dynamiczny
Reklama

15-03-2019, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2019 18:59 przez wesol.)
Post: #22
RE: AUY słaby
Niby pokazuje 969 mbara atmosferycznego ciśnienia czyli poprawnie bo napewno nad morzem nie mieszkasz. Czyli jak podejrzewałem że map sensor że jest dziabniety tak wygląda że jest okej. Natomiast doładowanie szaleje. Gdzieś przy tych obrotach gdzie zaczyna się budzić już pompuje turbo okej za chwilę przeładowuje że 3 sekundy tak potem już nie może podnieść doladowania do tyłu ile ma zadane.
Osobiście to bym zrobił tak: gruszkę ściągnął bo to jeszcze idzie wykonać bez wielkich trudności. Wyropowac ją. Cięgno na turbinie rozruszac tak z 5-10 minut. Założyć gruchę i ponownie logi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-03-2019, 20:05
Post: #23
RE: AUY słaby
Witam.

Z tych wcześniejszych log-ów 011 (fakt, że ten jeden jest razem z 003) przy odłączonym podciśnieniu i bezpośrednim spięciu, wynika, że turbina reaguje tak samo w dolnym zakresie obrotów, co jest nie normalne więc prawdopodobnie turbina padaka ewentualnie kierownice w środku są "zjechane"/wytarte albo się nie zamykają do końca/coś uniemożliwia im zamknięcie i dla tego w dolnym zakresie "powietrze idzie w gwizdek zamiast rozkręcać turbinę" i dopiero przy wyższych obrotach zaczyna w miarę prawidłowo sterować, bo kierownice i tak muszą być wtedy generalnie otwarte. Jest jeszcze możliwość, że wydech jest przytkany i przy niskich obrotach/małym ciśnieniu gazy mają problem z wylotem, a przy wyższych obrotach mają łatwiej. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że rzeczywiście kolega resztę rzeczy dobrze sprawdził i nam opisał, chociażby stan wężyków gumowych od zaworków i gruchy.

Pozdrawiam
15-03-2019, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2019 20:55 przez rysiekr.)
Post: #24
RE: AUY słaby
Na początku moich bojów z brakiem mocy na dole, odłączyłem rury od turbiny i zauważyłem luz wzdłużny. Moją oddałem a dostałem inną. Mając odkręcony katalizator przedmuchałem go sprężonym powietrzem i patrząc przez niego widać światło przedostające się przez "plaster miodu", dalszych odcinków wydechu nie sprawdzałem. Wymiana turbiny nic nie dała poza lepszym samopoczuciem że usunąłem jedną z potencjalnych usterek.
W pierwszym moim poście jest LOG 011 BS i wydaje się że jest jakaś różnica przy otwartych i zamkniętych kierownicach (nie wiem czy nie za mała).

Pozdrawiam
28-03-2019, 20:44
Post: #25
RE: AUY słaby
Myślę że problem rozwiązany :-) Piszę rozwiązanie bo może trafi tu ktoś zbłąkany jak ja.
Na rozwiązane naprowadził mnie wątek https://a4-klub.pl/topic/403383-rozwi%C4...-2000-obr/
Zmierzyłem podciśnienie na wyjściu pompy vacum na wolnych obrotach i było -0,5 dodatkowo po zdjęciu rurki w środku pokazał się olej to był znak że pompa jest do uszczelniania.
Na filmie wyżej na wskaźniku jest -0,6 ale w trybie BS komputer podnosi obroty do 1400. a u mnie najgorzej było od 1100 do 1500.
Wymieniłem pompę tandemową na regenerowaną z wkręcanym krućcem i turbo ożyło.
Dziękuję za pomoc
31-03-2019, 23:02
Post: #26
RE: AUY słaby
Witam mam problem brak mocy sprawdzone chyba wszystko mocy brak mam podejrzenie zle podłączonych rurek od podciśnienia czy był by ktoś łaskaw podrzucić mi schemat do sharanika 2004 1.9 115 km auy bo powoli polegam na temacie przewertowano forum niestety jakoś coś mi nie pasuje pozdrawiam jak by ktoś miał najlepiej na maila poproszę o pomoc allegromati16@icloud.com
Ps tak jeździć to jakaś masakra pod górkę wogole nie chce iść
01-04-2019, 07:04
Post: #27
RE: AUY słaby
Jaki tu schemat potrzebny. Na elektrozaworu masz opis: atmosfera czyli do atmosfery, vaq czyli do pompy vaq, out to do już gruszki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AUY słaby w dolnym zakresie obrotów wibracje przy przyspieszaniu jancik 0 1,302 05-05-2019 12:33
Ostatni post: jancik
  Sharan 2.0 TDI analiza logów(słaby na niskim zakresie obrótów) yez 0 1,459 25-09-2017 16:43
Ostatni post: yez
  słaby afn analiza logów t.ziomo 9 3,328 03-10-2015 18:59
Ostatni post: t.ziomo

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name